Iced Earth

τρομερή χροιά αυτός ο άνθρωπος

1 Like

Πωωω πάω να πιάσω Burnt Offerings και Dark Saga…

Τρομερή χροιά, σε γυρίζει 20 χρόνια πίσω! #nostalgia

1 Like

Με κοντο μαλλι ο Σειφερ,δεν τον αναγνωρισα αρχικα.:sweat_smile::rofl:

Σαν να ειναι ενα εντελως διαφορετικο τραγουδι,δεν του παει θα ελεγα η εκτελεση η ακουστικη,αλλα το ακους μονο για τα vocals του barlow.

2 Likes

Aυτος ο ανθρωπος και να γαβγιζει μονο,καθομαι να τον ακουσω ανετα !

1 Like

θα μπορουσε ανετα να μπει σε ενα best of η σε μια remastered εκδοση του dark saga σαν bonus track

1 Like

Βλέπω ΤΩΡΑ LIVE τον Σάφερ. Ρε παιδιά δεν θα τον αναγνώριζα με τίποτα. Δεν είναι αυτός ο Σάφερ που ξέρω.

1 Like

Εννοεις την εμφανιση η την αποδοση του onstage? Τα παει καλα με demons & wizards προς το παρον.

μαλλον λεει για χτες που βγηκε στο φ/β.

3 Likes

Αυτος ειναι ο Jon Schaffer ! :open_mouth:

30 χρονια εχουν περασει απο το ντεμπουτο…52 χρονων ειναι πλεον…η αληθεια ειναι οτι “ασπρισε” πολυ.

2 Likes

Ακριβώς για αυτό λέω. Βλέπω το έβλεπες κι εσύ αν κρίνω από τη φωτό που ανέβασες!

Με δοση απο μιγιάγκι και χωρίς βαψομαλλέν.

2 Likes

Δε μπορει να κουρευτει ο ανθρωπος γιατι ειναι σε καραντινα.

Εμενα παντως απο τοτε που αλλαξε λουκ μου φαινεται αρκετα πιο συμπαθης.

52 ειναι? Φαινεται πανω απο 60 παντως.

Bαζει ζελεδες και λακ για να τα κραταει πισω τα μαλλια,το μουσι εκτος εποχης,οταν τα κανανε τετοια μουσια κατι κερρυ κινγκ,τομ αραγια,ιαν σκοτ,ο τζον ειχε μουστακακι και μπαντανα στο κεφαλι. :joy:

1 Like

Ακουσα τα 3 κομματια της συνεργασιας schaffer/barlow project,που ουσιαστικα τα 2 ειναι διασκευες στα i died for you και watching over me,δεν ξερω τι σκεφτοταν ο ασπρομαλλης πλεον schaffer,δυο ακουστικες version που οκ δεν μου λενε και κατι που δεν εχω ακουσει στην τελικη.Το We Three Kings δε,παντελως αδιαφορο.

δλδ τι περίμενες ? ειλικρινά. τα χριστουγεννιάτικα ήταν πάντοτε αρπαχτές, μπάς και πουλήσει κάμια κόπια, βλ Twisted Sister που ο Snider αντι να γράφει, έβγαζε κάλαντα και τάλαντα απο live. Κρατώ μικρό καλάθι πλεόν, αφου δεν μου χει πεί κατι έδω και πολύ πολυ καιρό το συγκρότημα.

Θα έλεγα πως η μεγαλύτερη δυσκολία ήταν να ανταγωνιστούμε τους Nirvana, επειδή δεν ήμασταν ποτέ στην mainstream σκηνή. Ήμασταν και μέχρι και σήμερα είμαστε κυρίως ένα ανεξάρτητο, δυνατό, underground συγκρότημα. Εντάξει, ίσως όχι ακριβώς underground, αλλά σίγουρα δεν είμαστε στο επίπεδο των Iron Maiden και των Metallica.

Δεν τους λες και underground.

Εκτός αν ο ποιητής έχει στο νου του πως mainstream είναι o Lyl Waine, η Lady gaga , η Taylor Swift, μπλα μπλα μπλα , οι iron maiden και οι Metallica και όλα τα άλλα είναι αντεργκραου. Υπερβολικη η δήλωση

Ε οταν σαν παραδειγμα mainstream φερνει τους Νιρβανα προφανως και δεν ανηκουν στην ιδια κατηγορια. Ηταν ημι-mainstream για μεταλ, αλλα για τα γενικοτερα μεγεθη της μουσικης βιομηχανιας ειναι πιο κοντα στο αντεργκραου παρα στο μεηνστρημ.