Iced Earth

Ενταξει ρε δεν φταιει το οτι εφυγε ο Barlow, αλλα ποσες διαφορετικες εκτελεσεις του ιδιου κομματιου μπορει να γραψει ο Schaffer για να κρατησει το ενδιαφερον?

Τελικά, μετά από αρκετές φορές που το άκουσα το Τen Thousand Strong μ’αρέσει! Εχει ωραίο ρεφρέν και σου μένει στο μυαλό…
Τώρα προσπαθώ να πάθω ένα brainwash με την επανηχογραφημένη τριλογία… :stuck_out_tongue:

Εμενα απο την αρχη μου αρεσε το 10000… Οσο για την τριλογια δεν μπορω να πω το ιδιο…:frowning:

Όντως του ταιρίαζει το τραγούδι το οποίοι βγάζει έναν δυναμισμό αλλά η τριλογιά είναι αστά να πάνε…
Πάντως παρατήρησα ότι με του που έπιασε το μπάσο ο Schaffer ξαφνικά αυτό ακούγεται περισσότερο και σε πολλά σημεία…Μένει να δούμε και σε συναυλία για να κρίνουμε αν τελικά ο Ripper αξίζει, ελπίζω όμως να μην ξενερώσω γιατί μετά αντε να αντέξω και τους Theater:p

Χαχαχαχαχαχαχαχα!!! Εχεις δίκιο, ή θα φάμε ξενέρα και θα μείνουμε να παραγγέλνουμε μπύρες, ή θα είμαστε κουρασμένοι απο το χτύπημα οπότε πάλι δεν θα δούμε theater :stuck_out_tongue: Θα θεσω θέμα: ΓΙΑ ΗΕΑVEN and HELL TI ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ???

Σε αλλο τοπικ ομως…

Έχοντας ακούσει πολύ πράμα απο αυτούς δεν μπόρεσα ποτέ να γίνω φαν.

Αν έχεις δει και το Alive in Athens DVD και δε σ’ άρεσε τότε όντως δε θα σου κάνουν ποτέ το κλικ που έχει κάνει στην πλειοψηφεία των Ελλήνων metalheads (μαζί αυτών κι εγώ εννοείται)! :slight_smile: :wink:

Ρε το μόνο που χαλάει στο DVD είναι οτι είναι ντουμπλαρισμένος ο ήχος απο το CD. Ξέρω γω, είναι ο Barlow γυρισμένος πλάτη και με κατεβασμένο το μικρόφωνο και λέει ενα YEAAAAH!!

gia sou sinadelfe!!!

Από αυτούς έχω ακούσει μόνο το Alive in Athens + λίγα κομμάτια που δεν περιλαμβάνονταν σ’ αυτό. Από την πρώτη στιγμή μου έκαναν το κλικ και τους θεωρώ μία από τις αγαπημένες μου μπάντες. Έχουν απίστευτη ενέργεια και συναίσθημα ενώ και συνθετικά είναι άψογοι. (βλ.Angels Holocaust). Όσο για τον Schaffer κοιτάω την προσφορά του ως καλλιτέχνη. ΟΙ απόψεις του με αφήνουν αδιάφορο. Στο κάτω-κάτω ποτέ δεν απέκτησε φήμη που ήθελε στην ίδια του την πατρίδα. Δεν πρόκειται να το κάνει ούτε τώρα όσο και να χτυπιέται.

To παλικάρι απο κάτω έχει δίκιο, αν και παραδέχομαι οτι οι απόψεις του Schaffer στην αρχή με ενοχλούσαν λίγο… Αλλα δεν πάει στο διάολο (sorry κιόλας) και ο Halford gay είναι, αλλααααα…respect. Αντε την Κυριακή θα τα δούμε όλα. Προσωπικά θα γουστάρω τριπλά. Iced Earth, Heaven and Hell, Anathema… Αντε και λίγο theater :stuck_out_tongue:

οι Icedearth ειναι απτα καλυτερα μεταλ συγκροτηματα, και ειδικα στα live βγαζουν συναισθημα και παθος, τυχεροι εσεις που ησασταν alive in athnes :stuck_out_tongue:

Δεν πιστευω να ηταν κανεις απο δω εκει περα!:stuck_out_tongue:

καλα ντε, ενα λαθος καναμε :smiley:

Μετά από μία υπερβολικά ΑΝΩΤΕΡΗ εμφάνιση των Iced Earth απ’όσο περίμενα, με έναν Ripper να ανεβάζει τη φωνή του πιο ψηλά κι από το Θεό, και να παίζουνε όλες τις κομματάρες τους με παράλειψη το path I Choose, μπορώ να πω ότι ο σβέρκος μου δεν θα επανέλθει ποτέ. Σαν να μην έφτανε αυτο, μετά τις μπουρμπουλήθρες του Petrucci και τις παραφωνίες του LaBrie (μοναδική εξαίρεση ο ΘΕΟΣ Myung), ηρθανε και οι Sabs με DIO…Ντααααξει εκεί έβαλα τα κλάμματα με το I και την απίστευτη εκτέλεση του Voodoo. Ας μην μιλήσω για το Heaven and Hell… ΓΕΝΙΚΑ ROCKWAVE RULES :smiley:

Στην Μαλακασα ηταν απ τις πιο καλας μπαντες!!!

Αν και προτιμω την φβνη του προιγουμενου τραγουδιστη…ο τυπος εδινε ΖΩΗ στα κομματια!!!

Στην Μαλακασα ηταν απ τις πιο καλας μπαντες!!!

Αν και προτιμω την φωνη του προιγουμενου τραγουδιστη…ο τυπος εδινε ΖΩΗ στα κομματια!!!

Ποστ της χιλιετιας