Iced Earth

Ε, αφου εχουν ερθει και οι Μεταλλικα, δεν χρειαζεται να ξαναερθουν, οπως και ολες οι υπολοιπες μπαντες που εχουν ερθει στην Ελλαδα…#-o

Σε χαλαει δηλαδη αν ερθουν ε?

οχι,η απολυτη κομματαρα αλλα αμα ειχαν τραγουδια σα και αυτο θα ταν μεγαλη μπαντα.When the eaagglee criess

Ειδικα οι στιχοι…

Μεγαλυτερη αμερικανιλα δεν υπαρχει…

Nαι ρε γμτ πάω να το βάλω και αρχίζει να μιλάει για freedom και βλακίες και δεν το αντέχω…Από τις λίγες φορές που στιχοί με επηρεάζουν αρνητικά για ένα τραγουδι…

Μουσικα ειναι πολυ γαματο…

Αλλα γιατι ρε Schaffer??

Ενώ οι Maiden με το trooper,καθόλου Βρετανίλα θα λεγα…:lol: :stuck_out_tongue:

Ναι αλλά οι αμερικάνοι είναι κακοί…:-s

Πιο μπασταρδόφαρα από τους Αγγλους δεν υπάρχει…:wink: :stuck_out_tongue: (Και οι Αμερικάνοι σπόροι τους είναι…:wink: :lol: ) Τεσπα off topic τέλος…:lol:

Κοιτα, οι maiden μιλανε για αγγλια-ρωσια…

Αν ηταν μαγκας ο Schaffer ας μιλαγε και για Γιουγκοσλαβια και Ιρακ…

Αλλα τεσπα…

κολλημενος βλαχος αμερικανος ειναι ο schaffer.γι’αυτο και η αμερικανιλα.την εχει δει επισης και κορυφαιος μουσικος και οτι το συγκροτημα του ειναι σπουδαιο.α ρε κουνια που τον κουναγε…

Δεν την εχει δει… Ειναι!!8)

Ναι ρε, μεγαλου επιπεδου συνθετης. Της παστας του Τσαικοφσκι.:stuck_out_tongue:
Ασε μας ρε Βασσιλη, σιγα το μεγαλο μουσικο. Ενταξει εχει γραψει καποια καλα τραγουδακια, αλλα μην υπερβαλλουμε.

Το οτι ειναι αν οχι ο καλυτερος, απο τους καλυτερους ρυθμικους κιθαριστες το αμφισβητειτε?

freedomofrock
Age:
19

Sorry, αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ…Κακίες θα μου πείτε και θα έχετε δίκιο…:!: :? Αν παρόλα αυτά το quote είναι ironic αλλάζει το πράγμα.

Οι ΙΕ είναι πολύ ωραίοι μέχρι το Burnt Offerings (που είναι και ο καλύτερος τους δίσκος).Από εκεί και πέρα…Όπως και να’χει ο Τζονης απέχει πολύ από το να χαρακτηριστεί “κορυφαιος μουσικος” είτε σαν συνθέτης είτε σαν παίκτης. Υπάρχουν δεκάδες καλύτερα αμερικάνικα heavy/power bands από το εν λόγω…

Κατά τη γνώμη μου, πολλά από τα τραγούδια που έχουν γραφτεί για την φωνή του Barlow, είναι άψογα. Γι’ αυτό μου αρέσουν και οι δίσκοι μετά το Burnt Offerings, όπως το Dark Saga, το Something Wicked This Way Comes και φυσικά το A.I.A. Μετά αλλάζουμε κατηγορία και πάμε στο Framing Armaggedon που είναι επίσης πολύ καλό, εντελώς διαφορετικό στυλ φυσικά από τους προηγούμενους δίσκους, αλλά καλό.
Για την αμερικανίλα που λέγατε… και μένα με χαλάει αρκετά. Ουσιαστικά ήταν κι αυτός ένας από τους λόγους για τους οποίους έφυγε ο Matt στο Glorious Burden…

O Matt εφυγε για να γινει μπατσος…

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=78459

video του ten thousand strong. Πραγματικά μου φάνηκε βλακεία…και χωρίς νόημα όλη αυτή η cel shaded τεχνική…Ας μην μιλήσω για την πλοκή αυτού:p

Ειπα διαφορα πραγματα πριν για τον Σαφερ…

Αναθεωρω:p

ρε αφτη τη μαλακο-προπαγανδα το when the eagle cries ποιος το γραψε?

Ο Schaffer με την ευγενική χορηγία του Λευκού Οίκου…

:lol: