Iced Earth

ρε στο ορκιζομαι καθε φορα που ειμαι ηρεμος αυτο ακουω για να τσαντιστω λιγακι…:smiley: :stuck_out_tongue:
“the innocents suffered hell’s inferno”…τι ειρωνεια…

Αυτο που μου την εσπασε : Θεωτω τον Σαφφερ εξυπνο ανθρωπο… Ολοι ξερουν ποιος την εκανε την 11/9 ετσι?

οι ιδιοι?

:lol: :lol:

Schaffer ο ταλιμπαν!!!

Έχετε διαβάσει τους ηλίθιους στίχους του? Παίζει ο Schaffer να ζήτησε στίχους απ`τον Bush.:stuck_out_tongue:
Όσο για το έξυπνος άνθρωπος…υποστηρικτής του Bush και έξυπνος είναι αντίθετες έννοιες.:stuck_out_tongue:

+666, absolutly right my friend

ενα αλλο παλι αρχιζει με τον εθνικο υμνο των ΠΗΠΑ.Νομιζω το devil to pay…

Κοιτα,το δισκακι αυτο αν εξαιρεσεις αυτες τις μαλακιες, εχει μια χαρα κομματια μεσα για μενα…

Εμένα δεν με ξετρέλαναν, αλλά με τις λίγες γνώσεις power που έχω ομολογώ ότι είναι πολύ καλό στο είδος του, απλά εκτος από λίγες εξαιρέσεις power metal ain`t my cup of tea.:wink:

comment του video στο Youtube…
“The reason why they made it look like a comic book is because all of the album covers with Set Abominae, the leader of the Setian Race, look like they are from comic books. Hell, almost all of Iced Earth’s albums look like comic books. Also, Jon Schaffer plans to write a comic book about Set Abominae.”

Εμένα δε μου άρεσε το βίντεο. Πιστεύω ότι το αδικεί το τραγούδι.

Live @ Wacken videos…

  1. A Charge to Keep (από τα αγαπημένα μου του Framing Armaggedon)
  2. Ten Thousand Strong
  3. The Hunter
  4. Iced Earth

O Schaffer γιατι βγαινει με την καπαρντινα τελευταια?

Giati einai skliros, poly skliros kai tha mas deirei olous.

Και μια απορια που ειχα παντα:

Μετα τη φυγη του Matt, δεν θα μπορουσε να αναλλαβει ο Schaffer τα φωνητικα?:-s

E μεταξύ μας η φωνή του δεν είναι και ότι καλύτερο. Πάντως Rockwave το Stormrider μια χαρά το είπε και μόνος του.

Ναι, επειδη το Stormrider το λεει αυτος… Δεν εχω προσεξει καποια παραφωνια, γι’ αυτο το λεω…

Ας μη συγκρίνουμε τη φωνή του Jon με του Ripper… Ούτε κατά διάνοια :wink:

Δεν συγκρινα κανενος τι φωνη με κανεναν… Απλα, υφος αλλαξανε λογω του Tim υποθετω…

Κι εγώ το ήθελα αυτό γτ η φωνή του είναι Iced Earth-ική τίγκα αλλά είναι πολύ δύσκολο να βγάλει συναυλία ολόκληρη παίζοντας ταυτόχρονα κιθάρα και να πιάσει κάποιες ψηλές.

Λύση να αφήσει την ηλ/κή δεν υπάρχει γτ είναι χαρακτηριστικότατος.

Δεν τιθεται θεμα συζητησης…

Καλά, άκουσα το promo του framing armageddon. Αν καταφέρει κανείς να παραβλέψει τα 28.000.000 voice-overs του Schaffer σε κάθε κομμάτι, ο δίσκος ακούγεται. Πάλι τα παλιά δεν τα έφτασε, αλλα έχει 4-5 κομματάρες. Αλλά γενικά δεν του κάθησε του τύπου…Ηθελε να το κανει επικό και εβαλε 83 intros, και τελικά ειναι απλά μερικοί ήχοι που δεν κάνουν καμμία ατμόσφαιρα. Σαν το τελευταίο manowar έγινε…:stuck_out_tongue: