Ignite

Εχω ξαναναφερθει στους Ignite σε διαφορα θρεντ δεξια κι αριστερα,αλλα πιστεψτε με οχι αδικα.Κινουνται στο χωρο του μελωδικου Punk/Hardcore στη φαση των Good Riddance,Bad Religion,Pennywise ενω οι στιχοι τους(που βγαινουν κατευθειαν απο τη ψυχη του Ουγγρου τραγουδιστη Zoli) καταπιανονται με περιβαλλοντικες ανησυχιες αλλα και διαφορα αλλα θεματα.Αν τα παραπανω ονοματα σας λενε κατι(οπως κι αυτα των Rise Against,Propagandhi που δεν εχουν και μεγαλη διαφορα)τοτε αξιζει να τους ακουσετε,ενω να σημειωθει οτι live τα δινουν ολα(η εμφανιση τους πριν 4 χρονια μου εχει μεινει αξεχαστη).

http://www.youtube.com/watch?v=mtGT88FPOb8

Ρε φίλε μη μας προπαγανδίζεις με τα χαρντκορ σου κ τα πανκ σου. Δε γουστάρουμε εδω μέσα.

Καλα ντε μη βαρας,και δε κανω προπαγανδα.

προπαγάνδα κανεις ρε!!!

Ναι,τα παιρνω χοντρα.:smiley:

Αστα αυτα τώρα. Πάνε λιγο στο Τι Κατεβάζεις Τώρα ένας θέλει τη βοήθεια σου

μεχρι πριν 1 βδομαδα ηξερα οτι ηταν μπαντα του “ενος τραγουδιου”(bleeding), ακουγοντας λοιπον συνεχεια το Our Darkest Days εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι ειναι οι πιο ιδιαιτεροι στο ειδος, με εναν τραγουδιστη να αγγιζει αμεσα τη καρδια.

Διαφωνω,αν αποδεχτουμε οτι το ειδος συμπεριλαμβανει pennywise και bad religion συμφωνα με τα ορια που παιζει ο outlawtorn86 στην αρχη του τοπικ,ε σορρυ Κωστα αλλα δεν τιθεται θεμα συγκρισης.
On topic αξιολογη μπαντα.

καλα ναι, δεν ειμαι και ο αρμοδιος που κατεχει τα περι χαρκοροπανκ και βαζει φιλτρο σε αυτια, οι ignite με συγκινουν πιοτερο απ’ ολους <3 . το Fear Is Our Tradition ασπουμε εχει κουπλε που θα ζηλευαν και οι “maiden”.

Για να πω την αληθεια το A Place Called Home μου αρεσε πιο πολυ απο το Our Darkest Days χωρις να σημαινει οτι το θεωρω κακο δισκο,οσο για τον Zoli live ειναι 10.000 φορες καλυτερος απ’οτι στο δισκο(που επισης σπερνει).Οσο για τη διασκευη τους στο Sunday Bloody Sunday των U2 θα μπορουσε να λειπει.

Φιλε Nomisteraki κανε ενα κοπο ν’ακουσεις και κατι πιο παλιοτερο(αν βρεις απ’αυτους).Ειδικα το Call On My Brothers ειναι δισκαρα.

οκεηκ, θα επανελθω οταν περασω και απο κοσκινο το Call On My Brothers.
αλλα μεχρι τοτε slow down στο ριπιτ μεχρι ν’ αλλαξω σιντιπλεηερ στ’ αμαξι.

Με το πρώτο άκουσμα ξεχώρισε για μένα η φωνή του τύπου
Ε μετά κόλλησα…

Το Our Darkest Days το λιώνω τακτικά στο iPod μου…

το ξεθαψα γιατι

γαμανε

Δίσκαρος το A Place Called Home! Φοβερή φωνή ο τύπος!

Ο οποιος τωρα συνεχιζει με τους Pennywise.

Θα ταιριάζει απόλυτα!

μολις τελειωσε το ελπακι Empire Strikes First και ηρθε η σειρα του Our Darkest Days.
ειπα λοιπον να ξεθαψω αυτο το θρεντ για να δηλωσω οτι αυτες οι μουσικες ειναι φανταστικες σε συνδυασμο με ελληνικο καφε και κυριως οταν δεν εχεις καλη διαθεση.

Φέρτε τους με Bad Religion να τρελαθούμε μωρέεεε!!!

Αυτο αποκλειεται(προς το παρον τουλαχιστον)για λογους που αναφερθηκαν πιο πανω.

Κάνουν κάποιες συναυλίες αυτόν τον καιρό πάντως στην Αμερική, δεν τα παράτησε ακριβώς από την μπάντα ο τραγουδιστής. Αν αυτό εννοείς…