In Flames - A Sense of Purpose

Φανηκε το 2004 αλλωστε το ποσο αγαπητοι ειναι στη Ψωροκώσταινα…

+2006

λέω να το βάλω στα καλύτερα της χρονιάς πάντως, έχει κάτι αυτή η μπάντα που μου ταιριάζει…αυτά τα Maiden στοιχεία με τον τελείως μοντέρνο ήχο είναι! και το Chosen Pessimist είναι άψογο!

Αξιζει δηλαδη το αλμπουμάκι ;

Για μένα αξίζει! Ρίχτου μια αυτιά πριν τελείωσει η χρονιά μπας και το βάλεις κι εσύ στη λίστα με τα καλύτερα και δεν νιώσω μοναξιά :stuck_out_tongue:

μπα οχι και μοναξια,και εγω θα το βαλω σιγουρα…

Μια χαρα σουπερ ειναι ρε… Θα το χα στα σιγουρα αν δεν ειχαν βγει αλλα 20 αλμπουμς με τα οποια επαθα καζο. Και μην ακους το κραξιμο που τρωνε… εαν το χε βγαλει καμια αλλη μπαντα (εμπορικου υφους), εκει να δεις αποθεωση που θα πεφτε…

Για μενα ειναι στην πρωτη τριάδα…

Του ειχα ριξει μια σχετικη αυτια οταν ειχε κυκλοφορησει και το ειχα βρει οκ. Ελα ομως που τοτε μου μονοπωλουσαν το ενδιαφερον αλλες κυκλοφοριες και τελικα οπως αποδειχθηκε δεν του ειχα αποδωσει την δεουσα προσοχη. Λοιπον το ακουω ενδελεχως την τελευταια εβδομαδα. Μιλαμε για δισκαρο ε. Εμπορικουρα του κερατα, αλλα γαμαει στεγνα. Θα μπορουσε ανετα να δωσει 7-8 singles το δισκιον. Ειχα μεινει στο Rerouteto Remain και καπου τους ειχα ξεγραμμενους αλλα τελικα με δειεψευσαν. Και αυτο το The Chosen Pessimist τι υπερκομματαρα. Απολυτο σεβασμο λοιπον.

Respect δε λεμε τιποτα. Βασικα αρχισα να τους ακουω οταν εβγαλαν το come clarity. Αλλα το καινουριο τι δισκαρα. Ειναι ο πρωτος δισκος που ακουσα και δεν μπορουσα να ξεχωρισω καποιο. Ολα ηταν μοναδικα.

Και εμενα ηταν ο πρωτος δισκος που ακουσα και δεν μπορουσα να ξεχωρισω καποιο κομματι. Κανενα δεν μου αρεσε…

Το ξερω οτι υπερβαλλω, αλλα πραγματικα δεν φανταζομουν ετσι τους In Flames. Θα μου πειτε, με τον χρονο, εξελισσονται (ή καλυτερα, αλλαζουν). Δεν μου αρεσε καθολου η εξελιξη τους ομως…

Ο πρωτος τους δισκος που ακουσες ηταν το Come Clarity ή το τελευταιο?

Σε εμενα πηγαινε αυτο? Εννοουσα οτι το τελευταιο τους δεν μου αρεσε. Το Come Clarity το ειχα παρει οταν ειχε κυκλοφορησει, πριν ομως ειχα ακουσει και τα προηγουμενα album τους (τα οποια μου αρεσαν περισσοτερο).