In flames-come clarity

ακουσε κανενας το νεο των θεων?εγω το κατεβασα απο το μουλαρι αλλα ηταν χαλασμενο…

Ενίσχυσε την Metal μουσική σκηνή και τα συγκροτήματα τα οποία γουστάρεις.Τα cd δεν είναι ακριβά αν αγαπάς το είδος.Αξίζει… :roll:

εγω δν θεωρω οτι ενισχυω κτ αμα το αγοραζω 15απλασιο και 20απλασιο απο οτι εχει αγοραστει.

Μαλλον την τσεπη του καταστηματαρχη ενισχυεις…

Kuriws… Fantazomai.

Το κέρδος του καταστημάρχη απο το κάθε cd είναι γύρω στο 1ευρώ πές maximum 3ευρώ σιγά την τσέπη του καταστηματάρχει που γεμίζεις.Κάντε μια ερώτηση σε ένα cdαδικό.

αμα ειναι ετσι τοτε πως μετα απο 3-4 μηνες απο τα 17 ευρω πες πεφτει στα 6?και παλι ποιος σου λεει την αληθεια για το ποσα κερδιζει?εδω και συγγενεις σου πεζεται να σου λεει αληθεια για το ποσα βγαζει και θα σου πει ο καταστηματαρχης που σε βλεπει πρωτη φορα?τι περιμενεις να σου πει οτι τα αγοραζει 3 και τα ποθλαει 15?
τεσπα μου το εχει πει εγγυρη πηγη οτι τα πουλανε σε 15απλασιες τουλαχιστον τιμες.

Ναι, τι πιο λογικό από το να αγοράζει ο καταστηματάρχης το cd 1 euro. Μπράβο μεγάλε…

τι ποιο λογικο να υπαρχει μια 10ευρη βουτια λιγο καιρο μετα…

καλα ρε ενταξει… τι πιο λογικο και κατανοητο το οτι καποις δν μπορει να διαθετει 40Ε το μηνα για να ακουσει τις αγαπημενες του μπαντες!? :stuck_out_tongue:

οπ τι εγινε εδω? :o

τεσπα κατεβασα το τραγουδι come clarity μoιαζει με in flames παντος αλλα ειναι instrumental και δν μπορω να πω με σιγουρια αν οντος ειναι in flames

πες μ απο που το κατεβασες να το τσεκαρω και εγω μια…!

στο emule grapse come clarity στον razorback 2.0,μη κατεβασεις το αλμπουμ γτ εχει το ιδιο τραγουδι συνεχεια επελε3ε μουσικη και κατεβασε το

ναι και αυτο σωστο ποσο μαλλον οταν εισαι μαθητης και δν γουσταρεις να λες μπαμπα φερε 15 ευρα

Ετσι…Και για να παισει η τιμη πρεπει να χρονισει στα ραφια το αλμπουμ.Και παλι αντε να πεσει 2-3 ευρο

Δεν μου το έχει πει καταστηματάρχης αλλά συγκρότημα με 2 δισκογραφικές δουλειές.

Το κατέβασα και εγώ και έμεινα! Πλέον το ακούω 3 φορες την ημέρα όλο το δίσκο. Πιστεύω ειναι ο καλύτερος τους μέχρι τώρα. ΘΕΪΚΟ 8)

Λοιπόν, είναι λίγο σαν πισωγύρισμα - αλλά κρατάει την πιο “μοντέρνα” παραγωγή. Αμφιταλαντέβομαι για το αν μου αρέσει ή όχι. Σίγουρα πιότερο απο τα τελευταία (Μ.C)

Επίσης δεν ισχύει αυτό πουλές MD.

H Εταίρια.
1,5 e κάνει. θές 1,5 για διαφήμηση. Θες να πληρώσεις 1,5-2 τον καλλιτέχνη. Θες να βγάλεις κι εσύ 1,5. To δίνεις 6,5-7 σε ξένους διανομείς. Φόροι.Υπάλληλοι.

Ο διανομέας.
Ο διανομέας, πέρνει το cd για να το διαθέσει. Θέλει να βγάλει 2 ευρώ. Δεν μπορεί να κάνει λάθη, στον αριθμό που παραγγέλνει - τα λάθη κοστίζουν. Τα μαγαζιά σπάνε εμπορικούς κανονες και εισάγουν απο φτώχες χώρες που κόβουν ανεξέλεγκτα. Επίσης έχει μεταφορικά - έξοδα αποθήκης κτλ. Φόρους.Υπάλληλοι. Μέχρι εδώ έχουμε ένα 10-11.

Κατάστημα.
Έ να μη βγάλει 2-3 e ? Να μήν πληρώσει και Φόρους ?Υπάλληλοι ? Δεή? Τριαλάρόμ. 15e.

Δεν σημαίνει κάτι το ότι δεν αισθάνεσαι οτι πρέπει να πληρώσεις ? Σε νομιμοποιεί ? Στα καφέ πινεις τσάμπα τους καφέδες ? Τσιγάρα, καπνίζεις τζάμπα ? ΟΧΙ. Γιαυτά δεν ζητάς $ απο το μπαμπά ? Απλά αυτοκαταστρέφεται μια βιομηχανία - και πέρνει τη θέση της μια ημιτελής - άναρχη - και περίεργη βιοτεχνία. Η τέχνη, ξαναγίνεται ΤΕΧΝΗ. Ακόμα χρεώνεται. Αλλά μπορεί ο καλλιτέχνης να τη διαθέτει απ-ευθείας.
Και εντάξει. Ας πούμε οτι πεθένουν οι κακοί καπιταλισταί στις εταιρίες. Και ο Χ καλλίτέχνης, πρέπει να βγάλει μόνος του ενα CD. Δεν έχει γίνει τίποτα πιο εύκολο. ΔΙΑΝΟΜΗ - σε μαγαζιά θα έχει STANDARD χειρότερη. Απο το ΝΕΤ ακόμα θα τον κατεβάζουν τζάμπα. Οι promoters για live - δεν θα ξέρουν πόσους περίπου μπορείς να φέρεις. Την πατάς κι απο εκεί, τη μπανανόφλουδα. Πάρα πολλά CD’s αμφίβολης ποιότητας, που θα εκθειάζονται απο τα ξαδέρφια της μπάντας… και τους φίλους της.
Πολλά group απλά θα μένουν στην αφάνεια. Αυτό ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ οτι μπορεί να γίνει!
Λύση ? Κατί σαν το εμπορικό μοντέλο της FRONTIERS/ μικρή εταιρία με μεγάλες μπάντες, με licensed κοπές ανα χώρα, σε τιμές ~10e. Και με εταιρίες/διανομείς που θα συνεργάζονται σε παγκόσμιο επίπεδο… Αούτς ! Κατι σαν “ΑΓΝΗ” πολυδιασπασμένη πολυεθνική δεν περιγράφω ? Διανομές στο Σπίτι ! Σαν Πίτσα !

LAST BUT NOT LEAST!
Γιατί διαλυσαν οι CROWN ? Oι ETERNITY X ? Διαβάστε τις ΔΗΛΩΣΕΙΣ τους ?

Ωραίο αλμπουμάκι τελικά, αλλά προσωπικά ακόμα και τώρα ακούω περισσότερο το Soundtrack To Your Escape. Σίγουρα θα του δώσω κι’άλλες ευκαιρίες. Με δυό ακροάσεις πάντως πολύ καλό φαίνεται.