In Flames

xmmm μαλιστα. εψαξα για ενημερωση αλλα δεν βρηκα τπτ. Μακαρι να ξεμπερδεψει γρηγορα. Αντε να μπουν στο στουντιο8)

http://www.rocking.gr/article6835.php

Ποσο ψηλά θα φτασει αυτή η μπάντα ακόμα?

Ο ναι αλλη μια αναγνωριση μιας τεραστιας μπαντας:)

Αν και φυσικά δεν είναι ο δίσκος της δεκαετίας το come clarity (ακομα και απο Σουηδία μερια) χάρηκα πολύ που αναγνωριστηκαν για αυτο το άλμπουμ. Ειναι το καλύτερο τους απο την εποχή του clayman. Προσωπικό αγαπημένο πάντως είναι το colony. Ειχα πάθει τέτοια πλακα τότε όταν πρωτοβγηκε που την άλλη μερα πήγα και αγοράσα t-shirt με το εξωφυλλο :stuck_out_tongue:

Πάντως το τελευταιο τους a sense of purpose το βρηκα κάπως απογοητευτικό, και επίσης το dvd που υπαρχει στην ειδική έκδοση δεν μου παιζει για κάποιο λόγο :evil:

θα τους δουμε ελλαδα???

Άντε ντε! Αυτό είναι το ερώτημα! Ελπίζω και σε νέο δίσκο μέσα στο 10…

ρε γαμώτη φέτος βγαίνω έξω για φεστιβαλ πρώτη φορά και κατά πάσα πιθανότητα δεν θα κάνουν κανένα live:(:(:frowning: καντεμιά:(:frowning:

Πάντως για Ελλάντα μετά τις 3 τελευταίες φορές, δεν αξίζουμε να έρθουν. Δεν τους κατηγορώ.


Now playing: Machine Head - Halo
via FoxyTunes

Καταρχάς το παίζεις σε PC ; Αν όχι, τσέκαρες αν είναι PAL ή NTSC ; Μπορεί να μην είναι συμβατό με το DVD player σου. Τοχα και γω αυτό το πρόβλημα γιατί πήρα την αμερικάνικη έκδοση.

Αυτό το είδατε ; http://www.rocking.gr/article6774.php
Λογικά δίσκος μέσα στο 10, ελπίζουμε να μην περιμένουμε μέχρι το 11.
Ενώ παλιότερα κάθε καλοκαίρι ακουγόντουσαν να έρθουν, εδώ και κανά 3-4 χρόνια έχει σταματήσει αυτό.
Μέχρι 29 Ιανουαρίου έχουν κανονισμένες εμφανίσεις. Οπότε μετά ή μπαίνουν κανα στούντιο ή αρχίζουν περιοδείες.

Απλα ο Daniel τσιτσιδωνεται, μη νομιζεις:lol:

Eντάξει, πολύ αναμενόμενα Clayman, το οποίο όταν είχε κυκλοφορήσει (ήμουν και σε τρυφερή ηλικία, ψαχνόμουν γενικά:D) γινόταν της παλαβής σε μεταλ εκπομπές, τηλεοπτικές και ραδιοφωνικές.
Ήταν το πρώτο άλμπουμ τους που άκουσα. Η ηχητική κατεύθυνση που πήραν μετά δεν ταίριαξε πολύ με τ’ακούσματά μου, πλέον με κουράζουν, αλλά Clayman=λύκειο :D:D

όταν τους είδα πριν κανένα μήνα ο anders είπε ότι αυτή είναι η τελευταία περιοδεία και μετά χώνονται στο στούντιο! Άρα μάλλον χλωμό για φέτος.

Ειναι ζωνη 0 που σημαινει πως παιζει σε όλα τα players και η τηλεοραση μου υποστιρίζει και τα 2 συστηματα (PAL, NTSC) αλλα αυτο επιμένει πως δεν μπορει να το παιξει επειδή δεν υποστιριζει αυτην τη ζωνη ( 0 ) κανονικάκαι συμφωνα με τις αναγκες που ζηταει στο οπισθοφυλλο θα έπρεπε να το παιζει κανονικά.

τους λατρευω!!απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα και κομματια οπως my sweet shadow,system,crawl through knives,cloud connected,quiet place απλα ειναι απιστευτα!

Ο ένας από τους 2 λόγους που έπιασα κιθάρα στα χέρια μου. ΘΕΟΙ ΡΕ.

Το μόνο άλμπουμ μου δε μου πολυαρέσει είναι το Lunar Strain. Τα υπόλοιπα είναι πάααααρα πολύ καλά. Αν έπρεπε να διαλέξω 1, θα ήταν το Clayman, με τα Colony, Whoracle, Jester Race να ακολουθούν. Αλλά πραγματικά τα λατρεύω όλα (πλην του Lunar Strain οπως ήδη είπα).

δλδ τωρα βγαζεις κομματια των in flames στην κιθαρα?

Θα 'θελα :/. Απλά αυτοί και ο Hetfield με κάνανε να θέλω να μάθω κιθάρα.

Προς το παρόν, μόνο κάποια riffs από το Bullet Ride έχω βγάλει. Έχω πολλά ψωμιά ακόμα, συν το ότι για να παίξω επακριβώς In Flames θα χρειαστώ άλλη κιθάρα κάποια στιγμή, λόγω χορδών και κουρδίσματος που απαιτούνται και δε σηκώνει η τωρινή μου.

Re: In Flames
Θα 'θελα :/. Απλά αυτοί και ο Hetfield με κάνανε να θέλω να μάθω κιθάρα.

Προς το παρόν, μόνο κάποια riffs από το Bullet Ride έχω βγάλει. Έχω πολλά ψωμιά ακόμα, συν το ότι για να παίξω επακριβώς In Flames θα χρειαστώ άλλη κιθάρα κάποια στιγμή, λόγω χορδών και κουρδίσματος που απαιτούνται και δε σηκώνει η τωρινή μου.

ναι εχεις δικιο…αλλα και παλι και να τα βγαλεις ο ηχος βγαινει δυσκολα…τεσπα συνεχισε με την κιθαρα (και εγω γρατζουναω την δικη μου)

Πάντως το τελευταιο τους a sense of purpose το βρηκα κάπως απογοητευτικό, και επίσης το dvd που υπαρχει στην ειδική έκδοση δεν μου παιζει για κάποιο λόγο :evil:[/QUOTE]

Διαφωνω Για Το Sence…Οσο Για Το dvd Κατα πασα πιθανοτητα δεν παιζει γιατι εχει κολλησει πανω του κολλα απο τη συσκευασια!!!
Το εχω παρατηρησει και στο δικο μου αλλα κ σε cd φιλων μου οτι υπαρχει ενα προβλημα…

Κι εγώ μόνο καλά λόγια έχω να πω για το Sense Of Purpose.

Mirror’s Truth, Alias, I’m The Highway, Delight And Angers, The Chosen Pessimist, March To The Shore για μένα είναι τρομερά κομμάτια, χωρίς και τα άλλα να υπολείπονται. Γενικά, ωραίος δίσκος.

ax κι εγω αυτον τον καημο εχω. Ετσι και κατεβασω το κουρδισμα στις 9αρες θα ακουγονται σαν εξατμηση