In Flames

oταν πηγαινα δευτερα λυκειου,ενας φιλος μου που ακουγε μεταλ μου εγραψε το whoracle και το ascendancy των trivium.Πωρωθηκα αμεσως με τις ριφαρες που ειχαν και λιγα χρονια αργοτερα πηρα την ηλεκτρικη του πατερα μου που δεν την χρησιμοποιει πια και αρχισα να μαθαινω κιθαρα.Tο whoracle παραμενει το αγαπημενο μου in flames αλλα μου αρεσει και το come clarity.Με το καινουργιο απογοητευτηκα λιγο αλλα δεν πειραζει οι σουηδοι ειναι για παντα στην καρδια μου.

[SIZE=“5”]In Flames We Trust[/SIZE]

Αληθευει οτι το Come Clarity ειναι ο χειροτερος του δισκος τους;

Εχω ενα φιλο που ειναι τρελα πορωμενος μεδαυτους και μου ειχε πει…εγω δεν ακουω μην με ρωτησετε…

εγω θα ελεγα ειναι ο πιο μελωδικος/πειραματικος που εχουν γραψει.Αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι καλος

Όταν στο Come Clarity υπάρχουν τα Take This Life, Reflect The Storm, Dead End, Leeches, Crawl Through Knives, Come Clarity και Pacing Death’s Trail, πολύ δύσκολα λες κακό λόγο για το σύνολο του άλμπουμ :Ρ …

Το μελωδικος/πειραματικος που ειπες με καλυψε απολυτα.
Χμμμ…τωρα καταλαβα γιατι ξενερωσε…

Ναι ειναι απο τα ατομα που αμα ακουσουν κατι διαφορετικο απο αυτο που εχουν συνηθισει απο μια μπαντα ξενερωνουν…

μιλησε:):stuck_out_tongue: το πρωτο αλμπουμ που ακουσα απο ιν φλειμς ηταν το come clarity και αμεσως πορωθηκα και το αγαπησα. ισως πρεπει να μελετησω καλυτερα τα πρωτα τους αλμπουμ για να εχω μια συνολικη θεωρηση της πορειας τους και να καταλαβω γιατι μερικοι θεωρουν το come clarity διαφορετικο.

Μου αρεσει που στα αποτελεσματα του poll υπαρχει μια σχετικη ισορροπια.Αυτο δειχνει οτι δεν ειναι απο τις μπαντες που εχουν εναν-δυο γαματους δισκους και μετα η μετριοτητα

Ενα γεγονός που πραγματικά με ξενερωσε ηταν οτι στο meet and greet που ειχαν πέρσυ στο Sweden Rock δεν επετρεψαν φωτογραφίες…Οκ εγιναν μεγάλοι και τρανοί αλλα δεν φερεσαι και ετσι στην βαση σου η οποία αυτή σε ακούει και σε εφτασε εκει ψηλά…

Να ρωτήσω,
Στο The Jester Race album, εννοούν:
Η Γελωτοποιός Φυλή ή
Η Γελωτοποιός Κούρσα?


Now playing: Owl City - The Bird and the Worm
via FoxyTunes

Ασχημα τα νέα απο το στρατόπεδο των In Flames. Ο Jesper Strömblad αποχώρησε απο την μπαντα. Λεπτομέρειες εδω.

http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=4253228&blogId=529042917

W T F ???

Ποιός ξέρει τι ζόρια έχει τραβήξει το παληκάρι με αλκόολ και λοιπά… In Flames χωρίς τον Jesper είναι μισοί In Flames, αυτός δημιούργησε τη μπάντα… Ωστόσο είχα αποκομίσει την εικόνα ότι δεν του άρεσε και τόσο η στροφή στο alternative στοιχείο. Τι άλλο να πω, μακάρι να γυρίσει κάποια στιγμή, είναι εμβληματική φιγούρα για τους IF.

Ντάμιτ… :confused:

πολυ κριμα,οι in flames ειχαν ταυτιστει με το ονομα του…ελπιζω ο αντικαταστατης να ναι ανταξιος!!

Συμμετοχη In flames στο νεο αλμπουμ pendulum[=drum ‘n’ bass μπαντα 8O ]

για να δουμε τι θα ακουσουμε…

Live στο Sticky Fingers, κλαμπάκι στο Gothenburg με το εξής setlist.

  1. Sober and irrelevant
  2. Pinball map
  3. Alias
  4. Crawl through knives
  5. System
  6. Leeches
  7. Trigger
  8. Satellites and astronauts
  9. Disconnected
  10. Dial 595 ? escape
    11. Delight and angers
  11. Bullet ride
  12. Cloud connected
  13. Only for the weak
  14. Come clarity
  15. Everything counts
  16. Bottled
  17. Take this life
  18. The quiet place
  19. The mirror’s truth
  20. My sweet shadow

Όχι και άσχημο.:wink: Α και ο Anders κουρεύτηκε, όπως φαίνεται και από δω.

AYTO !!!

Βασικά το Ever Dying ήταν το πρώτο κομμάτι που άκουσα σε μια εκπομπή του Φλωράκη στο ράδιο και το πήρα την επόμενη σε πρώτη έκδοση.
Επειδή ως EP λείπει ψήφισα το πρώτο.

Κουρευτηκε ο Anders :lol::lol: τωρα μοιαζει 30 χρονια μεγαλύτερος

εμενα μου θυμισε τομας λιντμπεργκ
ετσι με το καπελακι κιολας…

Έτσι, 2 Tomas τώρα αυτό σκέφτηκα και εγώ.

εμενα μου θυμισε Captain Iglo

ετοιμο το καινουριο:) αναμενουμε με χαρα