In Flames

Aν είναι σαν τα τελευταία να μας λείπει.:wink:

Αν ειναι σαν τα τελευταια ανυπομονω να το ακουσω :wink: Υποτιμημενο το sense of purpose, δουλεμενες κιθαρες πολυ μελωδια και ριφαρες…Δεν μπορουμε να ζηταμε κατι παραπανω απο τους In Flames του σημερα

καλα σιγουρα δεν περιμενουμε στροφη σε περασμενες δεκαετιες…

θα εχει ενδιαφερον παρολα αυτα το πως θα τα βγαλει περα μονος του ο bjorn στη δημιουργια καθως ο jesper ειναι αποτοξινωση…λογικα εφοσον εφυγε απο την μπαντα δεν θα γραφει…
και απο οσο ηξερα ο jesper εγραφε τα περισσοτερα…

αναμενουμε

Όντως αυτό με τις κιθάρες θα είναι ένα ζήτημα… εγώ πάντως αν είναι στο ύφος του Sense of Purpose, ίσως και στό λίγο πιο τσαμπουκαλεμένο δε θα έχω παράπονο.

Clayman ή Whoracle όσο και να το θέλουμε, δεν.

[B]Sounds of a Playground Fading[/B], λέει και τρελαίνομαι!

μην πτοεισαι ωρε με αυτα τα δραματικα. hope rides on

fail ονομα το καινουριο:lol::lol:

το ονομα ειναι και το τελευταιο που με νοιαζει βεβαια,καθως η ουσια ειναι αλλη…ας ελπισουμε να μοιαζει στα τελευταια αλμπουμ τους

Χμ… Εγώ για καλό το είπα…

Μου άρεσε! :smiley:

Έχω μεγάλη περιέργεια για το πως θα είναι ο ήχος και το ύφος του νέου δίσκου, πάντως το τελευταίο μου άρεσε αρκετά.

ενας ραδιοφονικος παραγωγος που το ακουσε ειπε οτι θα ειναι πιο σκοτεινο με περισσοτερα καθαρα απο τον αντερς
θα υπαρχει και ενα instrumental με “ηχους” 1μιση λεπτο…

το σιγουρο ειναι οτι θα πειραματιστουν στα συνηθη επιπεδα για να μας δωσουνε αλλο ενα διαφορετικο αλμπουμ…

Εξώφυλλο, ημερομηνία κυκλοφορίας και τίτλοι τραγουδιών για το νέο album των In Flames

http://www.metalhammer.gr/magazine/news/1278----------album--in-flames.html

νέο group απο Strömblad με Marco Aro??? 8O8O8O
αυτά είναι γαμάτα νέα…

edit: για in flames περιμένουμε μεν αλλά με επιφύλαξη…

Από In Flames μ’αρέσουν όλοι οι δίσκοι τους. Δεν μπορώ να βρω κάποιον που θα αποκαλέσω άσχημο ή μέτριο. Οπότε με δυσκολία ψήφισα Clayman μόνο και μόνο γιατί συσχετίζεται με πιο ωραίες αναμνήσεις και ανέμελες διακοπές.

3 άτομα ψηφίσαμε μόνο Lunar Strain??[-X
To πρώτο τους που άκουσα ολοκληρωμένα-ειδικά τα πρώτα 4 τα έλιωνα+ τα Everlost που τα έβαζα και έκανα practice στα τύμπανα
Έχει και ωραία φωνητικά:roll:

Άντε να δούμε και το καινούριο

Δηλαδή ο Glen και ο Jesper ξανά μαζί, άντε να δούμε.
Από τους τίτλους των κομματιών το Jesters door φένετε ενδιαφέρον

ειμαι απο αυτους που δεν μπορω ευχαριστηθω το μοντερνο προσωπο των In Flames.Για την ακριβεια τους σιχαινομαι πλεον.Αυτο δεν με αποτρεπει απο το να απολαμβανω το παρελθον τους,δλδ μεχρο Colony/Clayman,Ακουω αυτη τη στιγμη το Lunar Strain.Καθολου τυχαιο που αμεσα καλθηλωσαν την κορυφη του ειδους (N.W.O.S.D.M),μαζι με τους ετερους γαματους Dark Tranquillity.Το Lunar Strain διακατεχεται απο μελωδικες κιθαριστικες γραμμες,μια αμεση αγαπη στο χεβι μεταλ των Maiden.Μια παρεα πιτσιρικαδων απο την Σουηδια,με ενα τραγουδιστη που εφτυνε συλλαβες(και γρηγορα εκανε αμοιβαια αλλαγη και την εκανε για του D.T.) και εναν κιθαριστα που τα εκανε ολα στο ντεμπουτο (και νταμς και πληκτρα) ενω αν δεν απατωμαι οι συνθεσεις ειναι δικες του.Τωρα πως γινεται να συνεχιζουν οι υπολοιποι σαν In Flames χωρις αυτον…
Το μονο αρνητικο σε αυτον τον δισκο ειναι οτι ακουγονται σαν πολυ γλυκοι At The Gates.Πολυ γλυκοι ομως.Απο τις κιθαρες που σιροπιαζουν,τα πληκτρα που καραμελωνουν,τα γυναικεια φωνητικα,τα βιολια/βιολες,τα πιασαρικα ρεφραινακια.ΑΠΑΝΤΑ.Και ομως,αυτο μου αρεσει και αρεσει σε αυτον τον δισκο.Τα τελευταια τους,η μονη αντιδραση που μου προκαλουν ειναι να πηδηξω (στον αερα,οχι απο το μπαλκονι,χαχα).Δεν μου αρκει[-X

Καινούριο In Flames!!! Rusted Nail

Δεν περιμένω να γυρίσουν σε εποχές jester race, προφανώς. Ούτε ένα καινούριο clayman. Στράβωσα λίγο με το reroute… αλλά τελικά το λάτρεψα. Γαμώ, ακόμα και το a sense of purpose είχε ένα i’m the highway και για το chosen pessimist δεν έχω αρκετά λόγια.

Αλλά αυτό το πράγμα που λέγεται in flames και βγαίνει για live σαν τους ονιράμα πλέον δεν αντέχεται. μηδέν.

:p:lol::lol:
Εντάξει καλό είναι το κομμάτι, αρκετά στο στυλ του προηγούμενου