In The Woods

ευτυχώς είπα μην… άντε πάμε και εμείς…

απο το ιδιο τραγουδι και η καινουργια μου υπογραφη:D

ε το γραφει κατω απο το βιδεο ντε (ασε που καποιοι ειχανε κανει τρελο promotion πριν το live μεσα απο αυτο το φορουμ, που ησουν τοτε? :p)
παντως ο JanKi ειναι μουσικα ο πιο ενεργος απο τους περισσοτερους itW
προσφατως ανεβασε και καινουργιο site για το Karmakosmetix label του, εδω:

αν και οι περισσοτεροι μουσικοι απεχουν παρα πολυ απο το υφος των ItW και κινουνται σε πιο indie δρομους, δε χανετε και τιποτα να ριξετε μια αυτια

btw, καποια στιγμη ειχαν κυκλοφορησει και οι διδυμοι botteri ενα δισκακι(κυκλοφορει ως Christopher Sun - Legend of Mountains), το οποιο ομως αν και πιο κοντα στο υφος των ΙtW δεν ακουγεται, δυστυχως [-X

Σπανια γραφω για ασχημα νεα…

Oddvar A:M…κιθαριστας στα πρωτα αλμπουμς…την εκανε και αυτος…καρδιακη προσβολη…5 χρονια μεγαλυτερος μου ρε γμτ…με την δικια τους μουσικη μεγαλωσα…

Την τρελα μου μεσα…
Ας ειναι καλα εκει που βρισκεται ο Oddvar. Η προσφορα του στην μουσικη που αγαπαμε δεν χανετε. Απο το Isle of men εως και το Live at the Caledonien Hall προσεφερε και τιμησε σε αυτο που αγαπαμε.

Τι λετε ρε γαμωτο…

RIP…

39 ετών, καρδιακή προσβολή; Ω ρε πούστη, πολύ κρίμα!! Καλό ταξίδι στον άνθρωπο, η μουσική του θα μείνει… Σπουδαίο συγκρότημα οι In the Woods…!!

Την Δευτέρα 20/05/2013 η εκπομπή The Plunderer είναι αφιερωμένη στη μνήμη του Oddvar Moi.

[SPOILER]
[/SPOILER]

Εκεί θα είμαστε…

Μολις μου ηρθε το παρων email:

[B]KLP 020: IN THE WOODS : ISLE OF MEN [/B]
One of the most influential demos back from 1993 pressed with original artwork and this time having a bonus track from the very rare rehearsal 1993. Limited to 200 copies Black and Clear vinyl. Price 18 euros
Listen:
http://www.kyrck-productions.myrecordscd.net/pics/Tellde.mp3

Πολυ καλα νεα για κατι “ξεχασμενο” εδω και εικοσι χρονια.

δεν ειχα ψηφίσει. το έριξα σε Heart of the Ages και ισοφάρισα το Omnio.
μονο και μονο για την παρεα και τα ταξίδια μου που πρόσφερε (πολλές)δεκάδες νύχτες κάμποσα χρόνια πριν.

*βέβαια αν υπήρχε στο πολλ Και το Three Times Seven On A Pilgrimage θα ήταν ΠΟΛΥ δύσκολο να αποφασίσω.

^…Και συνεχίζω. όποιος νομίζει οτι το [B]Karmakosmik [/B]είναι απο αυτόν τον πλανήτη και το έχουν γράψει απλοί άνθρωποι, είναι [B]ΗΛΙΘΙΟΣ[/B]!

Απο τα αγαπημενα μου τραγουδια,οχι μονο των In The Woods…,αλλα απο ολα οσα εχω ακουσει στην ζωη μου.Ισως και το μοναδικο τραγουδι που με εχει κανει να δακρυσω χωρις καποιο αλλο εξωτερικο λογο.Καντε την μερα σας ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ,ακουστε το!

να πουμε οτι αν δεν υπηρχε αυτο το κομματι, δεν θα υπηρχε (αν με εννοει κανεις) και μια απ’ της πιο ιδιεταιρες και μετρημενες εταιριες αυτη τη στιγμη στη Νορβηγια, [I]Karmakosmetix Records[/I], με τρανσιτ, γκολντογκ και τα μπουνια.

Το άκουσα για πρώτη φορά . Απίστευτη ατμόσφαιρα γενικά και αν κρίνω και από τoυς 2 πρώτους δίσκους τους που έχω ακούσει , οι τυπάδες παίζουν μπάλα σε άλλο γαλαξία. Να φανταστώ είναι από αυτές τις μπάντες που ακούς οτιδήποτε έχουν γράψει εε ;

ναι,αλλα παρτο αναποδα δισκογραφικα (αν κρινω απο τα ακουσματα σου).Μπορεις μονο να παραλειψεις το A Return to the Isle of Men αλλα και παλι ισως να σου αρεσει (οπως και μενα βεβαια)

Το A return to isle of men ειναι ισως η πιο αδικημενη δισκογραφικη κυκλοφορια τους, και το The wings of my dreamland ειναι απο τους πανμεγιστους ατμοσφαιρικους υμνους.
Κοινως, ακουμε οτιδηποτε βγαλανε οι ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ In the woods… και το κραταμε κοντα στη καρδια μας.


και καπως ετσι επανενωνοντε οι In the woods…
Δεν εχει ανακοινωθει ακομα τραγουδιστης. Ελπιζω να πανε ολα καλα και να συνεχισει ο Jan, ειλικρινα δεν μπορω να φανταστω καποιον αλλον.

lol…και χτες ακουγα το Heart Of Ages μετα απο πολυ καιρο και αναρωτιουμουν αν ποτε θα εκαναν reunion…

Υπερ συνεντευξη για ολους και ολα εδω:
http://heavymetal.no/blog/posts/the-woods-new-roots