Indiana Jones

ΟΚ, απέναντι στους παιδικούς μας ήρωες έχουμε όλοι μια αδυναμία. Κάτι σαν το πρώτο metal συγκρότημα που αγαπήσαμε, όσα χρόνια και αν περάσουν και όσο και αν τυχόν αλλάξουν κάποια απο τα γούστα μας, τις παλιές αγάπες δεν τις ξεχνάμε.

Όσο και αν με εκνευρίζει πλέον λοιπόν η “χολλυγουντιανή περιπέτεια”, με τα κλισέ της, τις αμερικανιές της, την υπερβολική έμφαση στα εφέ και την δράση έναντι του νοήματος κλπ, δε μπορώ να μην υποκλιθώ στην απόλυτη τριλογία που έβγαλε το Χόλλυγουντ, και η συνεργασία Σπίλμπεργκ - Λούκας. Ταινιάρες, φοβερά σκηνικά και πάρα πολύ χιούμορ. Σκηνές όπως εκείνη με τα φίδια στην πρώτη, ή με το ναό και τα μυριάδες έντομα στη δεύτερη, έχουν αποτυπωθεί για πάντα μέσα μου. Και σε λίγους μήνες βγαίνει επιτέλους το τέταρτο μέρος, το οποίο προετοιμάζεται απο το 1989!!! Ο τίτλος της είναι Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull. Πάρτε και μερικές εικόνες απο την ταινία που βρήκα. Γέρασε ο Ίντυ! (κατα τ’ άλλα ίδιος είναι)

Συγκινηση και δεος για τον απολυτο ηρωα τον παιδικων μου χρονων.Η αρχαιολογια δεν ηταν τυχαια πρωτη μου επιλογη για σπουδες!:stuck_out_tongue:
Αναμενουμε οι πιστοι σε αναμμενα καρβουνα την επιστροφη του Ιντυ!

Επισης οποιοι προλαβαν και τα κορυφαια adventures που ειχαν βγει για pc και amiga μια φορα και εναν καιρο θα “ξενερωσουν"μεν ελαφρως γιατι η 4η συνεχεια δεν ειναι το αγαπημενο"fate of atlantis” αλλα και παλι θα περιμενουμε με αγωνια δε καποια αξιολογη νεα κυκλοφορια!

Ιντυ ρε!!

Στην Αmiga ειχε 11(!) δισκετες!Εκανες ταυτοχρονα και γυμναστικη αλλαζωντας τες καθε λιγα λεπτα!:stuck_out_tongue:

Πωωωωωωπωωωωωωωω! Τι είπες τώρα, φιλαράκι; Μιλάμε είχα φάει τρελό κόλλημα με το Fate of Atlantis (πολύ καλό adventurακι, με αυθεντικό χιούμορ Ίντυ). Πολύ απογοητεύτηκα που δεν θα είναι αυτή η 4η ταινία…:frowning:

Ξέρει κανείς πότε έρχεται Ελλάδα το Νο 4;

(On topic: Είμαι μεταξύ Temple και Last Crusade. Δεν μπορώ να αποφασίσω! :-k Ουφ…)

Προσκυνώ :bow: και κλαίω από συγκίνηση :cry:

XΙ!Ο αιωνια αγαπημένος Indie…H απόλυτη φαντασίωση (στα νιάτα του)…Δε μπορώ να διαλέξω μεταξύ των 3…Είναι απο τις χρυσες στιγμες του κινηματογράφου…Ο Ιντυ σαν το παλιο κρασί μεγαλώνοντας απλά ωριμάζει(ξέρω ,υπερβάλλω αλλα είναι ο ΙΝΤΥ!!!)…Το adventure απλα τα σπάει…Ώρες λιώσιμο!:stuck_out_tongue:

O απόλυτος ήρωας των παιδικών μας χρόνων…Δινω την ψήφο στους κυνηγούς της χαμένης Κιβωτού…Η σκηνή στο τέλος είναι ολα τα λεφτα…Indy FTW…:smiley:

Υ.Γ Μακαρι η νεα του ταινία να μην τον απομυθοποιήσει στα ματια μας…

:respect:

Indiana Jones ρεεεεεεε φλώροι!!!

Η παγκόσμια πρεμιέρα είναι 22 Μαϊου 2008, οπότε τότε πιστεύω ότι θα κάνει πρεμιέρα και στην Ελλάδα. ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝ!!! :smiley: :smiley: 8) 8) 8) 8)

http://www.cosmo.gr/ArtsEnt/World/187631.html

To treiler από το νέο Indiana Jones!!!

yeah!!!

το τρειλερ φαινεται κλασσικο ιντιανα τζοουνς!!!

αντε να βγει να γουσταρουμε!!!

music Mode on

νταραραρααα νταραραααααα, νταραραραααα, ντα ντα ντα ντα!!!

music mode off

Hμουν μικρός που τα είδα αλλά μου είχαν κάνει εντύπωση…

Ψήφισα το Last Crusade γιατί εκτός της ταινίας ήταν και από τα πρώτα (και αξεπέραστα) adventure που έπαιξα στο pc. Έχει και Sean Connery μέσα.

το αγαπημενο μου το 3ο!πατηρ και υιος μαζι τα σπανε!ανυπομονουμε για την ταινια…

Νταξει το πρώτο, όπως στο 99% των ταινιών με συνέχειες. Μοναδική ίσως εξαίρεση σε αυτό τον κανόνα είναι ο Αρχοντας…

21 μερες για την προβολη του 4ου μερους…:slight_smile:

Χα! Αυτη την ωρα(14:50 αρχισε Αnt1) εχει ιντιανα τζοουνς η τελευταια σταυροφορια,μεχρι να βγει το αλλο
θα βολευτω με αυτο για την ωρα…:stuck_out_tongue:

Aιντε οποιος το δει σημερα να μας πει εντυπωσεις!

Το είδα χθες το βράδυ. Μετριότατο όπως το περίμενα, εντελώς ηλίθιο σενάριο και δεν θυμάμαι ούτε μία σκηνή παρότι έχουν περάσει μόλις 12 ώρες.

Όχι ρε πούστη μου…:frowning:

Το πολύ ξενέρωμα βασικά είναι στο τέλος. Εγώ πάντως θυμάμαι αρκετές σκηνές :stuck_out_tongue:
Σενάριο: Πότε είχε γαμώ τα σενάρια κάποιος Ίντι για να χει και τώρα;
Κατώτερο από τα προηγούμενα, αλλά δεν είναι του πεταματού…