Indiana Jones

Οh my god…Το φοβομουν αυτο…:?

Kανένα δεν ήταν κατα τη γνώμη μου, όπως εγώ θεωρώ την λέξη αυτή. Πχ στο 2 ο τύπος ήθελε να ψυρίσει τις πέτρες απο το ναό, αλλό που τελικά (με βαριά καρδία) τις έβαλε στη θέση τους και έσωσε τα παιδάκια του χωρίου. Τις ταινίες δράσης με εφφε και τραβηγμένες σκηνές εννοείται ότι δεν τις χαρακτηρίζω “Αμερικανιές”. Εξάλου κατα 99,9% βλέπω Αμερικάνικό κινηματογράφο

Προφανως τοτε θα εννοεις το αμερικανικο πατριωτικο ιδεωδες ,που για μενα υπηρχε μεσα απο συμβολισμους εστω υπηρχε και στα αλλα 3 …Δεν εχω σει το 4 για να ξερω ακριβως τι εννοεις ειναι η αληθεια…:wink:

Ναι αυτό…

Κάτι ανάλογο γινόταν με το LaBeuf στο 4, με τα μαλλιά… Μου άρεσε το 4, και μάλιστα πολύ. Η αρχική σκηνή που μαζεύει το καπέλο είναι στις 10 κορυφαίες πούχω δει, η μουσική μου προξένησε απίστευτες ανατριχίλες. Ντάξει, δεν πέθανα και στη σασπένς, γιατί:

Σε κάθε ταινία ο Ίντι πλακώνεται με κάποιον πολύ δυνατό ώσπου παρεμβαίνει άλλος παράγοντας. Επίσης κάποιος πεθαίνει λογω της απληστίας του… Ο τελικός κακός κάνει το μοιραίο λάθος ενώ έχει το πάνω χέρι… Ότι ο μικρός είναι γιος του το περίμενα…

Όμως, δε χαλάστηκα καθόλου… Όταν μιλάμε για Ιντυ δε γίνεται να είναι κάτι λιγότερο από Μόρφεος… Το τέλος δε με ξενέρωσε… Ο μικρός μου ψιλοέσπασε ταρχίδια, γενικά όμως γούσταρα. Πολύ καλή η Μπλάνσετ. Ωραίο το χιούμορ, γούσταρα όταν την έλεγε στο μικρό.

Ωωω θεε. Ω, ΘΕΟΙ. Τώρα πρόσεξα αυτό που είχες γράψει τότε. Δεν υπάρχει αυτό, αρνούμαι οτι το διάβασα. Ό,τι - ΜΑ Ο,ΤΙ - και να πεις τώρα για τα south park που έχουν χαλάσει κλπ, μα την αλήθεια, έχοντας διαβάσει αυτό το ποστ σου, θα σου το κοπανάω συνέχεια. :stuck_out_tongue:

Παρακάτω λες οτι σου άρεσε πιο πολύ και απ’το δεύτερο. Δεινόσαυρε, σε χάνουμεεεεε!

Το γράφω πάλι. Το τελευταίο ίντυ ήταν ένα ΕΚΤΡΩΜΑ και ξεφτίλισε τον μύθο της πρώτης τριλογίας.

δεν καταλαβαινω το λογο…η σκηνη με το ψυγειο πχ ακουσα δοκιμαστηκε και απο Mythbusters με επιτυχια…δεν βρηκαν ουτε ψυγειο ουτε αυτους!!!

‘‘Η Τελευταία Σταυροφορία’’, μαρέσει περρισότερο, χωρίς αυτό να σημαίνει πως τα άλλα τρία έργα της σειράς μαφήνουν αδιάφορο:):!:

δεν απολογουμε για τιποτα:p

Αν και εχει περασει δεν ξερω και γω ποσος καιρος απο το quote και εχει επελθει κωλοτουμπα,δηλαδη το τελευταιο Ιντυ φανταζει πλεον κακη ταινια και χειροτερο απο τα 4 συνολικα,ακομα καυλωνω να βλεπω Ιντυ σε αυτο και υπαρχει συγκινισης οπως και ναχει…εκτρωμα ή μη,εμενα και παλι να μου,μολις βλεπω τον φορντ με το μαστιγο και το καπελο…8)

ψηφισα Raiders of the Lost Ark απλα για να υπαρχει ισοβαθμια(μεχρι στιγμης)

Τι λέμε τώρα…

Σημείο 00.48’. Ίδιος ο Butters. Ίδιος!

[SPOILER]Kyle: WHY ARE THEY DOING THIIIS?!
Stan: JUST RUN!! [the six boys run out of there.]
[Outside the theater.]
Clyde: Oh God, what have they done?!
Stan: Why aliens? Aliens don’t belong in an Indiana Jones movie? [Kyle throws up] Come on dude! There’s nothing we can do!
Clyde: [in despair] Whyyy? Whyyy?? [Kenny runs around is disbelief]
Jimmy: We can’t help him now.
Butters: Well I thought it was pretty good.


Butters: Well I thought it was pretty good.
[/SPOILER]

:lol:

αμπαλος και μη γνησιος φαν ο αποπανως αλλα δεν πειραζει:p καποια στιγμη θα μαθει…
(εδιτ,κουοταρες ποστ 2 χρονων ρε χιπυ,τιγκα στο φανποιλικη και στην καυλα,μια μερα μετα την προβολη…τι περιμενες:p)

Oπως ειπα και αλλου,οποιος δεν εκσερματωσε οταν ξαναειδε Ιντυ,εστω και ετσι,τοσα χρονια μετα,δεν ενιωσε ποτε…