Indie κυκλοφορίες

Τίποτα από τα παραπάνω δεν έχει σημασία βέβαια από τη στιγμή που άκουσα το νέο κομμάτι της St. Vincent. Η ανυπομονησία για το άλμπουμ έχει χτυπήσει κόκκινο. Παέι για μεγάλα πράγματα φέτος…
(κλικ)

[B]St. Vincent[/B] - Surgeon

Βρισκομαι σε παρατεταμενες διακοπες και ακουω ελαχιστα νεα πραγματα αυτον τον καιρο.Παντως νομιζω πως ηταν η καταλληλοτερη περιοδος να ακουσω το [B]wild beasts[/B] και βασικα μονο στο mood που βρισκομαι τωρα ,θα μπορουσε να μου αρεσει ενας τετοιος δισκος.Ποιοτικες μουσικες οπως και να χει .

Κατα τα αλλα black lips,the kills και τα βραδια the horrors παιζουν χωρις διαλειμμα ! 8)

δεν μου αρεσε των wild beasts, το βαρεθηκα αμεσως. Με κουρασε των black lips! Oι horrors μου ηταν παντα αδιαφοροι. Mεγαλη απογοητευση απο washed out [-X του πηρε τα σωβρακα το φιλαρακι του o toro y moi εν ολιγης. Οι my morning jacket που μπορει να εβγαλαν και τον χειροτερο δισκο τους με κερδισαν παλι και εβγαλαν για μια ακομα φορα αυτη την southernιλα/folk που λατρευω σε αυτους.

Απιστευτο το vomit των girls! Τρελη εξελιξη, μπραβο τους!

Η αλήθεια του φετινού καλοκαιριού βρίσκεται στο Wye Oak. Kαλά τα είχε πει [B]εδώ[/B] ο spawn7. Nα το ακούσετε όλοι.

Πόσο παίζει να διαφωνώ σε ΟΛΑ? :stuck_out_tongue:

Κατά τα άλλα, τίποτα το σημαντικό τον τελευταίο καιρό. Περιμένουμε το Σεπτέμβρη για να ακούσουμε τους νέους δίσκους από Bjork, St. Vincent, Rapture και άλλους πολλούς.

μεσα σαυτους τους πολλους περιμενουμε και τους Kasabian
το ‘days are forgotten’ ειναι σχεδον τελειο

τωρα που το ξανασκεφτομαι, ειναι τελειως τελειο

Ακούγοντας αυτό είπα πως είναι απλά το part 2 του Asylum.Δεδομένου ότι ο τελευταίος δίσκος τους μου άρεσε πολύ αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό.Αναμένουμε λοιπόν:)

^καλο και το πρωτο single αλλα προσωπικα προτιμω το δευτερο
ποια η γνωμη σας για το τελευταιο των esben and the witch? δε ξερω αν εχει γινει αναφορα αλλα αν δεν το εχετε ακουσει νομιζω πρεπει να τσεκαρετε το παρακατω

Ο δίσκος των Esben and the Witch είναι πολύ καλός… Καταφέρνει να κερδίσει στον τρόπο που δημιουργεί μια ασφυκτική και κλειστοφοβική, αλλά συνάμα γνώριμη ατμόσφαιρα. Αγαπημένο μου κομμάτι το ‘Eumenides’.

http://www.youtube.com/watch?v=iNaHtPyxuKI&ob=av2e

Υπέροχη μπάντα είναι οι Murder by Death! Απ’ τους καλύτερους τους δίσκους το “In Bocca Al Luppo” και το “Good Morning, Magpie”.

Παραθέτω και ένα τραγούδι τους:
http://www.youtube.com/watch?v=Lonz_cHJHNk από τον δίσκο “Good Morning, Magpie”

[B]PS I LOVE YOU - Meet me at the muster station[/B]

Καταρχας να πω πως αν και τον δισκο τον ακουσα τωρα, απ οτι ειδα ειναι περσυνη κυκλοφορια ,απλα κυκλοφορησε μολις φετος στο νησι της Μεγαλης Βρετανιας.Λιγη σημασια εχει αυτο.Αυτο που μετραει ειναι πως σε μια περιοδο που το [B]κιθαριστικο ιντι [/B] περναει μια μινι (μην πω maxi ) κριση ερχεται αυτο εδω το ντουετο απο το Ονταριο του Καναδα να δειξει πως υπαρχει εμπνευση.

Να πω την αληθεια μου κανει εντυπωση που δν εχει αναφερθει (αν οντως δν εχει) αυτο εδω το μισαωρης διαρκειας δισκακι ,ειδικα απο τον συμφορουμιτη Χορρορ (καλα εσυ θα το χεις ακουσει αφου απ οτι ειδα το προωθει το Ρ4Κ =Ρ) .Χωρις πολλα λογια και φανφαρες προκειται για ενα διαμαντακι με 10 κομματια,αγνου,βρωμικου κιθαριστικου ιντι ροκ.Τα ριφ εναλασσονται με τις πιο μελωδικες γραμμες και τα σολο ,υπαρχει ενα εμφανες[B] Low-fi backround[/B], ενω σε πολλες στιγμες τα τραγουδια φλερταρουν με [B]noise rock [/B]ηχους !Ολα αυτα δενουν αψογα με τα σχεδον υστερικα -σε σημεια- φωνητικα του πολυοργανιστα[B] Paul Saulnier[/B] !

Τωρα ολα αυτα τα tags σαφως και δν ειναι καινουργια ή πρωτακουστα,αλλα για εναν παραξενο λογο οι PS I Love you βγαζουν μια [B]αυθεντικοτητα[/B].Αν θα πρεπε να τους παρομοιασω με καποιο αλλο γκρουπ,αυτοι θα ηταν οι [B]cage the elephant[/B] ,καθως ταιριαζουν και μουσικα αλλα και στο ολο feeling/image τους.Αρκετα κοντα μουσικα ειναι και στους φετινους δισκους των [B]Rural ALberta Adnatage[/B] και των [B]Cloud Nothings[/B],αλλα οι δισκοι των δυο τελευταιων ειναι μετριοτητες μπροστα στο ντεμπουτο των PSILU . Βεβαια δν πρεπει να περναει απαρατηρητο πως ολα αυτα τα γκρουπ ειναι απο usa μερια.Στην Βρετανια συνεχιζουν να τον παιζουν και να μας πρηζουν τα παπαρια με τους Vaccines. [-X :stuck_out_tongue:

Ο δισκος προτεινεται και ακουγεται στο ριπιτ !!
Δειγματα το αγαπησιαρικο (8) ) [B][I][U]facelove[/U][/I][/B] και το βαβουριαρικο [B][I][U]2012[/U][/I][/B].Και τα δεκα κομματια σπερνουν βεβαια …:slight_smile:

Κάποια στιγμή θα το ακούσω το από πάνω. Ο χρόνος είναι λίγος και οι κυκλοφορίες πολλές. Μέχρι τότε να πω ότι η αλήθεια βρίσκεται στο νέο δίσκο των Girls.

:roll: δωκε

edit: αστο

οντοπικ πολυ ομορφο το νεο beirut! στο a candles fire αυτο που λατρεψαμε σε αυτους, το port of call απλα απιστευτο…

εγω παντως απογοητευτηκα απο τον δισκο .
Port of Call , Goshen , A Candle’s Fire μου αρεσαν αλλά στα αλλα αλμπουμ δεν θα εμπαιναν ουτε στο τοπ 5

Εγώ είμαι με τον JTN. Δεν είναι κακός δίσκος, αλλά δεν έχει τίποτα που να τον κάνει να ξεχωρίζει. Με κούρασε αρκετά μετά από κάποιες ακροάσεις…

Καλός αλλά λίγο άνισος ο νέος δίσκος των Rapture, με 4-5 κομμάτια όμως που μπαίνουν πολύ εύκολα στο τοπ της χρονιάς.

Είπαμε, η αλήθεια βρίσκεται στους Girls.

ωπα το Girls πρεπει να τσεκαριστει ! 8)

Ακουστε παντως το PS I Love you ,ειναι οτι πιο φρεσκο εχω ακουσει τελευταια,πολυ πολυ καλοι ηχοι !

Κατα τα αλλα τσεκαρουμε το τελευταιο των [B]sons and daughters[/B] (mirror mirror) ,μονο και μονο γι αυτη την κομματαρα >> [B][I][U]klik me diaole[/U][/I][/B].Δν εχω ακουσει καλα ολο τον δισκο,γτ εχω κολλησει με αυτο.Παντως δειχνει καλος !Το κομματι σπερνει !

Έχουμε 5 από τα 11 τραγούδια του νέου δίσκου της St. Vincent.

[B]Cruel[/B]
[B]Cheerleader[/B]
[B]Surgeon[/B]
[B]Champagne Year[/B]
[B]Year of the Tiger[/B]

Αυτό που έχει αρχίσει να σχηματίζεται είναι αγνή τελειότητα.

δισκαρα οι νεοι rapture

για ποτε αναμενουμε να διαρευσει το νεο των kasabian?

Αυτό πάει για hall of fame.