Indie κυκλοφορίες

Και όχι μόνο για τον προφανή λόγο. Ποιοι Kasabian? :stuck_out_tongue:

Ε μέσα στην εβδομάδα λογικά θα έχει διαρρεύσει. Τα βλέπω.8)

ευχαριστω

[CENTER]
[/CENTER]
ενας απο τους καλυτερους φετινους δισκους. Κλασσικος ηχος που σου φερνει ευκολα στο μυαλο Dylan.

black water falls
best night

edit: και εδω streamαρει το νεο neon indian http://www.npr.org/2011/09/04/140122007/first-listen-neon-indian-era-extra-a?sc=tw&cc=twmp :slight_smile:

Νέο Kasabian εκεί έξω.

:thumbup:
πολυ καλο τσεκάρετε…

kitcie kitcie ki me o τρελο αλμπουμ δεν εχω λογια

και φοβερη επιστροφη deus μετα απο δυο μετριοτατα αλμπουμσ το φετινο τους ξαναγυριζει σε υψηλα στανταρ και το ομωνυμο keep you close κομματαρα

[CENTER][B]Toro Y Moi - Freaking Out[/B]

2η φετινη κυκλοφορια του toro y moi. Σε τουτο το EP βλεπουμε τις διαθεσεις του για funky καταστασεις και ισως το πως θα ακουγονται οι μελλοντικες δουλειες του!Συνδιασμος του groovατου ηχου του underneath the pine με τον μπλιμπλικο-ρυθμο του ντεμπουτου του. Απολαυστικος για αλλη μια φορα.
[I]freaking out “κλικ”[/I]

[B]Real Estate - Days[/B]

2o album απο την lo-fi/surf μπαντα απο το new jersey. Για το πρωτο τους album ειχα πει πως σε κανουν να κοιτας τον ηλιο μεχρι να τυφλωθεις. Ε συνεχιζουν να κανουν το ιδιο…
[I]easy “κλικ”[/I]
[/CENTER]

Είναι δισκάρα. Μ’άρεσε πολύ περισσότερο από το ντεμπούτο τους. Ακούγονται κάπως σαν οι Deerhunter να τζαμάρουν με τους Walkmen σε κάποια παραλία της California. Και αυτό το Green Aisles… Αχ αυτό το Green Aisles…

Και ομως βγαινουν ακομα τιμια δισκακια αγνου αγγλικου[B] indie pop/rock[/B] .Απο το Readιng προερχομενοι ,δευτερος δισκος γι αυτους .Οσοι ειναι οπαδοι μπαντων οπως οι the rakes,maccabees,the rifles ,sons and daughters,wolf parade,the kooks etc,etc ας τσεκαρουν . :slight_smile:

[B][I][U][COLOR=“DarkRed”]ΕΔΩ[/COLOR][/U][/I][/B] και το κλιπ come to the bar για δειγμα.!

Καλοί είναι όλοι αυτοί, αλλά εντάξει κιόλας μωρέ.

Βασικά με δίσκους όπως το 'Days" των Real Estate και το “Parallax” των Atlas Sound η αλήθεια (και) φέτος βρίσκεται στην Αμερική.

Έγιναν mainstream και οι keep shelly in athens, tour στην αμερική, θα παίξουν σε live που διοργανώνει το gorilla vs bear και στο coachella (μάλλον).

Πάω να πουλήσω το βινύλιο του in love with dust.

Εγώ δεν το πουλάω ακόμη. Θα το κάνω σε 10 χρόνια όταν ο RΠЯ θα κάνει solo καριέρα ως ο νέος Burial και η Sarah P θα είναι το μεγαλύτερο indie darling.

[SPOILER]Δυνατή πάντως η συναυλία τους στο Bios και ωραία τα νέα τραγούδια τους. Δε μπορείς να πεις ότι δεν το αξίζουν το hype, και ας μην έχουν βγάλει ακόμη full length.[/SPOILER]

ληκαρε;

Ε γι’αυτο εκανε το post. Για να δειξει οτι το ακουσε πρωτος.

Βασικά, δεν ξέρω αν ταιριάζει εδώ, αλλά τέλος πάντων. Οι [U][I][B]Darker My Love[/B][/I][/U] B[/B] παίζουν indie rock, psychedelic rock (αν και μου είχαν πει για αυτά τα δύο “είδη”,ότι το ένα περιέχει το άλλο), καθώς και shoegaze. Αυτό το τελευταίο, δεν γνωρίζω καν τί είναι,την προέλευσή του κλπ. Πριν λίγο τους “ανακάλυψα”…δεν είναι καλοί;

[I][U]Claws and Paws[/U][/I] B[/B]
μου αρέσει πάρα πολύ από το 3.23 περίπου μέχρι το τέλος.

[I][U]Catch[/U][/I] B[/B]

[U][I]Helium Heels[/I][/U] B[/B]

…από το ομώνυμο άλμπουμ τους.

[SPOILER]
Darker My Love (2006)
δεν ξέρω, αν έχει ξαναποσταριστεί…[/SPOILER]

τρομεροι ειναι ειδικα το αλμπουμ που ειχαν κυκλοφορησει το 2008 (καπου εκει) <<2>>

Οκ το γνωριζουμε πως δν τρεφεις και τα πιο φιλια αισθηματα :stuck_out_tongue: για αυτη την πλευρα του indie rock ,παρ ολα αυτα, ειναι -αν μη τι αλλο- [U]αξιοσημειωτες [/U]μπαντες που παιζουν ωραιες μουσικες,οι οποιες χορευονται κατα κορον :dance: Μια βολτα απο τις Indie Pub του Λονδινου θα σε πεισει !Ειμαι σιγουρος πως το cold black kittie των PATP θα παιζει ηδη…! :slight_smile:

Κατα τα αλλα εχω “σημειωσει” ολες τις τελευταιες προτασεις σας αλλα ελεω γαμωστρατου δν εχω καταφερει να ακουσω πολλα πραγματα. [-X

Στην planet mu το καινουριο ep των keep shelly in athens.

[CENTER][B]Era Extraña - Neon Indian[/B]

[/CENTER]

Σε τούτο τον δίσκο σοβαρεύουν τα πράγματα. Έχουμε κάτι σαν σοφιστικέ? 16-bitη ηλεκτρονική μουσική βγαλμένη από τα πιο ψυχεδελικά διαστημικά arcade όνειρα.
Για να μην μπουρδολογώ μιλάμε για έναν μεγάλο δίσκο. Οι neon indian κάνουν ένα μεγάλο βήμα, αυτό το βήμα ίσως να έγινε με την βοήθεια κάποιων κυρίων που ξέρουν καλά απο διαστημική ψυχεδέλεια και συνεργάστηκαν μαζί τους φέτος.
Oι neon indian ήταν, είναι και θα είναι (από ότι φαίνεται) το πρώτο όνομα της chillwave σκηνής.

Δεν ξέρω αν εχει αναφερθει εδώ, (στο ποστ πανκ θρεντ που έλεγα αρχικά να το βάλω πάντως όχι). Έχει κυκλοφορήσει το νέο (δεύτερο) άλμπουμ των [B]Crystal Stilts [/B]με τίτλο[B] Ιn Love with Oblivion[/B].

Για όσους θυμούνται, το προ διετίας κ κάτι ντεμπούτο τους ήταν καταπληκτικό και είχε κάνει και κάποια αίσθηση και στο φόρουμ. Το νέο τώρα. Αν και το άκουσα μόλις χθες… είμαι ενθουσιασμένος για άλλη μια φορά. Τα καταφερνούν τέλεια, σε αυτό το χαρακτηριστικό τους παντρεμα της γκαραζοψυχεδελειας, με την lo-fi ποπ αισθητική και τo new wave των 80΄ς. Ο τραγουδιστής θαρρείς πώς είναι κάποιος απόγονος του Jim Curtis (ή του Ian Morisson) :lol: Το άλμπουμ έχει αρκετη ποικιλία, η ονειρική και ταξιδιάρικη διάθεση μετατρέπεται σε γκαραζ και ποστ πανκ εξάψεις, ενώ η φαρφίσσα είναι αυτό το κατιτίς που σου δίνει κάτι από LSD trippin κ άλλα τέτοια πρόστυχα. Μαχήμια οι Crystal Stilts που λέτε, μπράβο τους από μένα.

[FONT=“Comic Sans MS”][SIZE=“4”]Shake The Shackles[/SIZE][/FONT]