Inglourious Basterds

Ερχεται.21 Αυγουστου.


Ποσο πιο καυλα.

Αργκ εγραψα inglorious στον τιτλο.Inglourious ειναι,διορθωστε το.

Προβλεπω απειρο αιμα.

Με ψηνει ασχημα και θα παω να το δω,Ο Ταραντινο ειναι εγγυηση.

@Therion:Μη σε χαλαει,εδω οι αμπαλοι οι δικοι μας το γραψαν στην αφισα"Αδοξοι Μπασταρδη"εκει θα κολλησουμε?:lol::lol:

Για τον Μπραντ Πιττ το λες ε.

(οφφ τοπικ. Εβγαλες τον Πάττον για να βάλεις μια ΠΑΤΑΤΑ :expressionless: )

νομίζω πως το κάνανε επίτηδες, δες και τον αγγλικό τίτλο.

Αδωξη Μπασταρδη ειναι ο ελληνικος τιτλος,πηραν τα “ορθογραφικα” του αγγλικου και τα βαλαν οπου θελαν στον ελληνικο.
Χα τελικα μπορω να τον αλλαξω και μονος μου,ειμαι γαματος.

ναι επιτηδες το κάνανε. Διάβαζα σ’ενα άρθρο σχετικά με το Inglourious Basterds, ότι πήρε το όνομα από μια ταινία του '78 που λέγεται Inglorious Bastards. Κάπου αλλού έλεγαν ότι η ανορθογραφία έχει σχέση με τη γερμανική προφορά :-s

δεν χανεται με τπτ!!!απο το τρειλερ φαινεται πολυ γαματη!οταν μιλαγε ο μπραντ πιτ στο τελος που θυμιζε τους κανονες του φαιτ κλαμπ :smiley:

Ο Ταραντίνο μετά το μετριότατο Deathproof και το άνισο (και εντυπωσιακό βέβαια) Kill bill 2, γνωρίζει ότι όλα τα μάτια έχουν στραφεί πάνω του, οπότε είμαι βέβαιος ότι έχει κάνει τα πάντα για ένα γαμάτο αποτέλεσμα.
Μου άρεσε πολύ που επιτέλους ένας αλλάζει την ιστορία, όπως τόνισε και ο ίδιος, δεν καθοδηγείται από τους ήρωές του αλλά οι ήρωες τον καθοδηγούν να γράψει.
Restecp!

η ταινια ειναι απο τις καλυτερες των τελευταιων 5 χρονων αυτο ειναι σιγουρο
ετσι λεγεται τουλαχιστον

Μεγαλο ποστ το απο πανω.

Ειναι μαντης

Είμαι πολέμιος του Tarantino, το Pulp Fiction δε μου άρεσε, αλλά αυτό το είδα και ομολογώ πως είναι πολύ καλό!

To παιχνίδι commandos είναι στη ταινία;

E οχι ακριβως.Δεν ειναι commandos :Ρ

και στο trailer γράφει επίσης τη φράση “behind enemy lines”. Μου φαίνεται τεράστια σύμπτωση αν δεν υπάρχει ούτε ένα απλό connection. Στο trailer βλέπεις sniper, κατάσκοπο, τον πεζοναύτη “τούμπανο” ακριβώς όπως στο παιχνίδι…

To χω παιξει το παιχνιδι,αυριο θα δω και την ταινια,ισως μου θυμησει κατι.Οντως το σκηνικο μοιαζει,μονο που οι commandos δεν ειχαν ως βασικη αποστολη να σκοτωνουν Γερμανους :Ρ

Αλλά τι αποστολή είχαν?

επειδη ειμαι κολλημενος με tarantino πηγα σε v max να το δω

πολυ αιμα,σιγουρα το πιο βιαιο εργο που εχει κανει.
(κυριως οι σκηνες με τα κεφαλια/μαχαιρια/ροπαλα/οπλοπολυβολα ηταν εντελως λαχταριστες)

η ταινια ηταν μεγαλη και
σιγουρα θα μπορουσαν καποιες σκηνες να μην κραταγαν τοσο,

κατα τα αλλα ο γερμανος εβραιοκυνηγος επαιξε πολυ καλα
σιγουρα πιο πειστικα απο brad pit.

επισης υπηρχαν πολλες σκηνες εντελως χαρακτηριστικες ταραντινο
οπως αυτη που το τσιγαρο πεφτει σιγα σιγα στη σωρο απο τις ταινιες
και πολλες πολλες αλλες

η μουσικη( οπως παντα σε ταραντινο)
ηταν μια ευχαριστη εκπληξη,σιγουρα οχι απο αυτες που ακουμε
σε ταινιες 2ου παγκοσμιου πολεμου.

ενα παραπονο,
δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει με τις γυναικες επιτελους σε αυτο το πλανητη
μερικες ακουγα που ελεγαν οτι τσαμπα τα λεφτα και μεγαλη αηδια η ταινια
πραγματικα ολο κ περισσοτερες γυναικες γινονται αηδιαστικες

Να κανουν το ΚΑΘΗΚΟΝ τους.