Αγορες μουσικων οργανων μεσω internet

τα τελευταιο καιρο εχει γινει ενας χαμος με τα μαγαζια στην γερμανια οπου ολοι βρισκουμε αυτα που θελουμε σε πολυ καλυτερες τιμες απο Ελλαδα!
εσεις επιστευεστε το Internet για αγορες μουσικων οργανων?
εχετε αγορασει ποτε απο το ενα μαγαζι του Internet κ ειχατε καποιο προβλημα?

προσωπικα παντα θα ψαξω να βρω αυτο που θελω ελλαδα κ συγχρωνως να εχει την ιδια τιμη πανω κατω με αυτην που βρηκα στο νετ! αν οχι τοτε στελνω ενα mail στο φιλο “θωμα” κ σε μια βδομαδα το εχω σπιτι μου!:wink:

postάρετε το link για κανα site ρε guys! :slight_smile:

δεν έχω κάνει ποτέ αγορά από site εξωτερικού, αλλά πιστεύω πρέπει να συμφέρει!

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/-/-/-/Default-Start

http://www.musik-produktiv.de/Default.aspx?msg_onload=session_ende

http://www.rockinger.com/index.html?lang=ENG

ειναι 4 κλασικα γερμανικα μαγαζια! ειναι αξιοπιστα κ τα 4! το πρωτο κ το δευτερο εχουν ελληνα πωλητη για εμας τους αγοραστες απο ελλαδα!
το τεταρτο μαγαζι ειναι πιο πολυ σε φαση με parts.

Aυτο.Γενικα μπορεις να βρεις πολυ καλο πραμα πολυ φτηνα

εχει αγορασει κανεις απο δω?? μου φαινεται καπως! το οργανο θα ναι σιγουρα ενταξει??

εχω αγορασει εγω πολλες φορες αλλα κ σχεδων ολη η Ελλαδα!
το οργανο εαν δεν ειναι οκ το ξαναστελνεις πισω κ στο ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΟΎΝ αμεσως χωρις πολλα πολλα!
επισης εχεις κ εγγυηση για μερικα χρονια!
να ξες κ κατι βασικο αυτα τα μαγαζια ειναι τεραστια!ο Thomman παιζει να εχει οτι εμπορευμα εχουν ολα τα μαγαζια της Ελλαδος. θα ειναι πολυ χαζοι να μην αντικαθιστουν κατι που εχει προβλημα γιατι απλα θα τους κανει κακη διαφημηση κ αυτο δεν τους συμφερει καθολου γιατι ειδη ολη μας εχουμε καποιες αμφιβολιες για τις αγορες μεσω ιντερνετ! φανταζεσε να μην ηταν κ ενταξη?:wink:
επισης στο εξωτερικο οι εμπορες δεν εχουν καμια σχεση με τους περισσοτερους δικους μας εδω! :wink:

εγω ειχα αγορασει μια Gibson Les Paul Classic απο τον θωμα,ηρθε στην εντελεια,δεν παρουσιαστηκε ουτε το παραμικρο προβλημα σε ηλεκτρικα κλπ ενα χρονο μετα κ γλιτωσα ανετα 700 ευρα απο το να την επαιρνα ελλαδα
Επαολουθησε κ μια Deluxe fender signature την οποια στην κερκυρα μου την πουλουσαν στην καλυτερη 2 200 κ την αγορασα 1500
Κλεφτρονια!!!:slight_smile: :slight_smile:

Ξέρω πολλά άτομα που έχουν αγοράσει από Thomann όργανα και είναι όλοι εντελώς ικανοποιημένοι. Εγώ τώρα που θέλω να κάνω κάποιες αγορές το ψήνω να βγάλω πιστωτική μιας και οι ελληνικές τιμές δεν παλεύονται…

thomann for the win!!

Ναι. Γιατι οχι ?

Κι εγώ ψήνομαι για αγορά κιθάρας μάλλον κατά τον Μάη … :wink: :wink: :wink:

ψαξε παντως κ στην ελλαδα!:wink:

ναι ενοείται αυτό, όλα θα τα κοιτάξουμε :wink: :wink: :wink:

(και στο forum θα ρωτήσω γνώμες κ.λ.π.)

Λοίπον μαγκες, ωραία αυτα που λέτε, αλλά, άμα ψάξετε καλα, θα βρείτε και καλες τιμές και στην Ελλαδα. Μη ψαρώνετε. οτί όλη η Ευρωπη πουλάει φθήνα και η Ελλαδα ακριβα. Ψαξτε και στην Ελλαδα, υπάρχουν καλα sites και καλές τιμες. Εκτος απο την Γερμανια η Αγγλοι έχουν καλα site και καλές τιμες, σε οτι αφορα ηλεκτρο-ακουστικες συσκευες, μουσίκα όργανα κ.α , αλλά σε συγκεκριμενα προιόντα, για χιλιούς δύο λόγους.

Προσωπικα, έχω βρει πολλά προιόντα, σε μαγαζια Ελληνικα σε καλυτερες τιμες απο έξωτερικο. Με το ευρω, όλη η Ευρωπη έχει σχεδον τις ιδίες τιμες,μήν ψαρώνετε ! Ψαξτε !

Έψαχνα μια κάρτα ήχου, οι Αγγλοι την είχαν 122 e οι Γερμανοι 134 το μουσικοραμα της Κρητης 124 και το Tonys Keyoboards στην Αχαρνων 115 .

Ψαξτε!

πολυ σωστος φιλε!:wink:
πρεπει πρωτα να ψαχνουμε καλα! πολυ πλεον αγοραζουν με κλειστα ματια απο εξω κ αυτο ειναι λαθος!
γενικα το μεγαλητερο οπλο που εχουμε σαν καταναλωτες ειναι η ερευνα αγορας!:wink:

Σε λιγο καιρο θα παραγειλω απο το internet 7 φυσαρμονικες !
8) :wink:

μονο αμα θελω εγω!:lol: :stuck_out_tongue:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Καλα στα @@ μου αν δεν θες , θα παω να φαω το 50αρικο στο Metropolis ! :stuck_out_tongue: :lol::lol:

το ποτε θα μπορουμε να βρισκουμε γκομενα απο κανα μαγαζακι στο net δε ξερω…ωραια θα ειναι…χαχαχα εδω ψαχνουμε ολοι παντος αλλα δε ωρισκουμε τπτ… :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

παιδια μια ερωτηση για εσας που εχετε αγορασει απο thomann συγκεκριμενα.
θελω να κανω μια αγορα λοιπον απο αυτο το μαγαζι.
οι μονοι τροποι πληρωμης ειναι να τα βαλω σε λογαριασμο τους ή με μια απο τις πιστωτικες καρτες που αναφερονται στο site τους; δηλαδη με χρεωστικη καρτα δεν γινεται;(αυτην που βαζεις μεσα τα λεφτα που θες και τα παιρνουν απο εκει)