Interpol - Interpol

έχοντας ακούσει το δίσκο αρκετές φορές (βέβαια όχι σε καλή ποιότητα) μπορώ να πω πως έχουμε να κάνουμε με άλλον ένα δίσκο μιας πολύ καλής μπάντας που δεν έχει απογοητεύσει όσους την ακολουθούν και έχει επηρεάσει αφάνταστα το χώρο στον οποίο κινείται.
η αλήθεια είναι πως σαν σύνολο το “our love to admire” δεν ήταν ισάξιο των δύο πρώτων και ο καιρός θα δείξει αν ο τέταρτος ομότιτλος δίσκος τους θα ξεχωρίσει ή όχι.
αυτό που έχω να πω είναι πως τα sucess, barricade, safe without και all of the ways είναι μεγάλα κομμάτια που με κάνουν να θέλω να έρθει ο χειμώνας μια ώρα αρχύτερα.
από το “high violet” των national (μιας και θα γίνουν συγκρίσεις) για μένα είναι ανώτερο.
θα έχω πιο αποκρυσταλλωμένη άποψη για το δίσκο μόλις τον ακούσω και σε καλή ποιότητα.

ορίστε και το πολύ όμορφο βίντεο για το lights:
http://www.youtube.com/watch?v=7_CalTEVCOs

γεια σου φιλε μου μπορεις να μου πεις που ακριβως βρικες την δισκαρα?εχω προσπαθησει να το βρω σε μπλογκς αλλα τιποταααααααααα

όποιος θέλει ας μου πει ΤΩΡΑ όμως.
το έχουν κατεβάσει από παντού εκτός από ένα μέρος…:wink:
πάντως ακρόαση με την ακρόαση μ’αρέσει όλο και περισσότερο.

Προβλέπω μεγάλη εσωτερική διαμάχη μεταξύ αυτού και των Arcade fire για το δίσκο της χρονιάς. Βεβαια δεν έχω προλάβει να ακούσω κανένα ακόμα, αλλα που θα πάει διακοπές έρχονται…

έχω ακούσει και τα δυο πολλές φορές.
το suburbs είναι ο καλύτερος δίσκος των arcade fire που θα μνημονεύεται μετά από χρόνια, ενώ το interpol είναι απλά ένας πολύ καλός δίσκος.
όσο και αν μου αρέσουν και οι δυο για μένα δεν τίθεται ζήτημα σύγκρισης.

Ο δίσκος είναι ασύγκριτα καλύτερος στο σύνολό του από το Our Love to Admire και πιο κοντά στα σκοτάδια του Turn on the Bright Lights. Χωρίς ακόμα πολλά ακούσματα και στην κακή ποιότητα που υπάρχει προς το παρόν διαθέσιμος, θα ξεχωρίσω την ιδιαίτερη σύνθεση του Always Malaise, αλλά και τα The Undoing, Summer Well.

Το Lights κομματαρα 8)

καλό είναι, αλλά θεωρώ πως είναι ατυχής επιλογή για πρώτο single.
ο δίσκος περιέχει πολύ καλύτερα κομμάτια.

ο σεπτέμβρης μπήκε όμορφα.είναι εκεί έξω σε άριστη ποιότητα.

απλωσ λειπουν τα δυνατα κομματια τυπου mammoth αλλα στο συνολο του πολυ καλο και μελαγχολικο

οι φανατικοι interpolαδεσ πιστευω οτι το εχουν εδω κι ενα μηνα και σε 320…

επισης ειναι μια κλαση ανωτεροι και διαφορετικοι απο national κ.λ.π

νομιζω συγκρινονται μουσικα περισσοτερο με stellastarr* , exploding boy και white lies

Χμ, στο ριπίτ σήμερα, γύρω στις 6 φορές το έχω ακούσει, αγάπες.
21η Νοεμβρίου :smiley:

δισκαρα παιδια … δισκαρα.Οτι πρεπει τωρα που μικραινουν και οι μερες

σωστό και στα δύο.
οι national μου φαίνεται πως πλέον είναι περισσότερο στυλ παρά ουσία.δε με άγγιξαν ποτέ όσο οι interpol στους δύο πρώτους τους δίσκους.και με αυτό το δίσκο οι interpol συνεχίζουν να με αγγίζουν περισσότερο από τους national.
ό,τι πρέπει για τα βράδια του φθινοπώρου.

Αν και αγαπάω National και δε θα’πρεπε: http://killingindiemusic.blogspot.com/2010/05/national-high-violet.html

εσύ έχεις γράψει το κείμενο?:stuck_out_tongue:

στα συν του δισκου και η συμαζεμενη του διαρκεια ωστε να ακουγεται μονορουφι…χλαπ

Το άλμπουμ έχει ανέβει ολόκληρο στο myspace της μπάντας http://www.myspace.com/interpol

Για την ωρα εχω ακουσει μονο το Lights σε ΗQ το οποιο ειναι αρκετα καλο, σκοτεινο οπως τους πηγαινει περισσοτερο αλλα πιστευω πως θα υπαρχουν και καλυτερα κομματια στον δισκο

υπαρχουν πραγματι

btw, το ρεφραίν του “the undoing” είναι στα ισπανικά:!: