Ipad VS PC Tablet

εχω την δυνατοτητα να παρω ενα απο τα δυο, στα 200 με 250 ευρω πανω κατω (το ipad μεταχειρισμενο)

τι μου προτεινετε αναμεσα σε apple ipad (to 1) και Tablet PC ZTE V9 και γιατι ? ευχαριστω!

Ipad, το zte είναι μέτρια συσκευή, με χειρότερα χαρακτηριστικά από το Ipad και λειτουργικό που είναι σχεδιασμένο για κινητά και όχι για tablets.
Το Ipad εχει σαφώς καλύτερη ποιότητα κατασκευής και πιο ωραία αίσθηση κατά τη χρήση όσον αφορά στην ταχύτητα και την ποιότητα του διαθέσιμου λογισμικού.

στα συν οτι εχει μεγαλυτερη οθονη, στα πλην οτι ειναι μεταχειρισμενο (οχι τραγικα), αλλα σιγουρα χωρις εγγυηση… θενξ για τα ινφο

Σε αυτά τα λεφτά πιστεύω η λύση του ipad είναι η καλύτερη, έστω κι αν είναι μεταχειρισμένο

ipad.

ε ipad άνετα.

και επειδή μιλάμε με επιχειρήματα:

[U]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LAhP-yLJJ9s[/U]

που χρησιμεύουν αυτές οι μαλακίες?

Δε ξερω πολλα για το PC Tablet, αλλα γενικα το iPad ειναι μια συσκευη που ουσιαστικα δε κανει και πολλα πραγματα. Οχι wifi, oxi κλησεις, oxi HDMI Out, oxi multitasking, oxi Flash, oxi camera, oxi usb

Αλλα αν εχεις ψηθει παρτο !

Αυτό που το άκουσες?
Εχει κανονικά wifi το ipad.

Λαθος μου, νομιζα ηταν με 3Γ

Θέλω να πω για το iPad ότι απλά είναι μια ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ συσκευή. Το desktop πλέον το ανοίγω μόνο για να γράψω κώδικα

?? αλήθεια?? ο κολλητός μου που ασχολείται ολη μέρα με αυτά μου λέει πως δεν του άρεσε!!

Δεν ξέρω ρε παιδιά. Για μένα είναι μάλλον το gadget που ήθελα πάντα. Δεν μπορώ να συγκρίνω με άλλο tablet πάντως γιατί με Αndroid έχω παίξει λίγο.

Υ.Γ: Μόνο τα garage band (5euro) και guitar pro (3euro) να είχα θα έπαιζα για πάντα… :slight_smile:

Δες και αυτό

Πραγματικά όμως έχω την ίδια απορία…:-k

Ας πει κάποιος με επιχειρήματα πχ αν δεν βαριέται,γιατί να αγοράσω ένα ipad.

Aναλογα με τις ασχολειες σου, ειναι χρησιμο να το εχεις για να βλεπεις εμαιλς / να γραφεις στο Word / tαινιες.
Ειναι ενα πιο κουλ notebook, με απειρα applications, τα οποια και ειναι πολυ εξελισσομενος κλαδος

hokam το ερώτημα ποιο είναι; Γιατί να πάρεις tablet? H Γιατί να πάρεις συγκεκριμμενα το iPad?

Βασικά και τα 2.
Κυρίως όμως το 1ο…:wink:

Δεν ξέρω τι κυρίως κανείς με τον υπολογιστή. Εγώ εκτός δουλειάς σερφαρω και διαβάζω ebooks. Ε λοιπόν αυτά τα κάνω πια και στο κρεββατι μου, στο μπαλκόνι κτλ κτλ. με μια συσκευη στο μεγεθος ενος τετραδιου. Τα κανω και το σκ στη χαλκιδικη χωρις να κουβαλαω ενα ογκωδες laptop. Σήμερα πήγα το αυτοκίνητο για service και έπρεπε να είμαι μια μισή ώρα στην αναμονή. Η ώρα πέρασε επικοδομητικα με το iPad. :slight_smile: Έχω ξεκινήσει μετά απο καιρό να διαβάζω βιβλία!!! Η χρηστικοτητα του είναι απίστευτη όπως και εφαρμογές που το συνοδεύουν. Τα tablets είναι το μέλλον των υπολογιστών (και το παρόν αν θες ). Η οθονη αφής το κάνει ιδιαίτερα διαδραστικό και συναρπαστικό θα έλεγα. Το μόνο που του λείπει είναι μια wifi έξοδος video για να παίζεις ταινίες στην τηλεόραση σου αλλα προφανώς θα γίνει και αυτο σε μια επόμενη έκδοση. Τότε το desktop θα πεθάνει και θα το έχουμε μόνο κάποιοι προγραμματιστες. Μιας και είσαι μουσικός να ξέρεις oτι κυκλοφορούν καταπληκτικές εφαρμογές σε πολύ καλές τιμές. (το garage band έχει 4ευρω και το guitar pro 3!!! To fruity loops 15 euro).γενικά η οθονη αφής προσφέρει μια διαφορετική εμπειρία …

Αν θες να έχεις μόνο έναν υπολογιστή σπίτι τότε το tablet δεν είναι λύση. Ακόμα… Σε λίγο καιρο θα είναι αυτο που θα έχουν όλοι έτσι κι αλλιώς

για να τοχεις ως ebook reader, ποσο σου κραταει ρε αφεντικο;