Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

fixxxed

2 Likes

αν μου ελεγαν να στοιχηματιζα θα εβαζα τα …brave new world-clansman-for the greater good of god στανταρ ασσο. μετα τα …flight of icarus-heaven can wait-lord of the flies ασσο χι τελικο

2 Likes

Σας το έχω φτιάξει εγώ το σετλιστ αλλά δεν με ακούτε…

1.Aces High
2.2 Minutes to midnight
3.Revelations
4.The Trooper
5.Heaven can wait
6.The Clansman.
7.Lord of the Flies
8.Flight of Icarus
9.Run to the hills
10.For the greater good of god
11.???
12.Fear of the Dark
13.Iron Maiden
14.Number of the beast
15.Evil that men do
16.Running Free

6 Likes

Μην χασεις αυτο το tour για κανενα λογο

πολυ πιθανο.αλλα θα εβαζα και κατι απο bnw μεσα σιγουρα

Οι Offspring γαμάνε :innocent:

1 Like

Βαλε ghost of the navigator στο 11 που εχει αφησει κενο.
Αν ειναι αυτο ειναι αρκετα καλο

Εδιτ: εχει βαλει κ revelations ρε, τελειο ειναι

Aν θυμαμαι καλα πρεπει να ειχε κανει τοτε ρεπορταζ η ΝΕΤ για τους Big4. Και ειχε πει για 40χιλ.

edit: το βρηκα https://www.youtube.com/watch?v=LjGEbLQwh2o

40 χιλιάδες είχε πει ;;

εγκυρότατη όπως πάντα

2 Likes

don’t feed the troll

3 Likes

Η αλήθεια είναι δεν έπεφτε καρφίτσα στους big4

την αίσθηση αυτή την έχεις και με πολύ λιγότερο κόσμο

Δεν ξέρω το νούμερο ήταν στους Linkin Park το 2008 αλλά η αίσθηση σχετικά μπροστά ήταν για ρεκόρ π.χ.

Tώρα το έβλεπα και παραλίγο να μου πεταχτούν στον τοίχο τα corn flakes που έτρωγα απ’ τα γέλια που με έπιασαν. Και βασικά είπε ότι το κοινό ξεπέρασε τις 40 χιλιάδες :laughing: :laughing:

Ξέρω ότι αυτό το κανάλι κάνει προπαγάνδα υπέρ της εκάστοτε κυβέρνησης αλλά και προπαγάνδα υπέρ του Λώρη δεν το φανταζόμουνα! Ξέρει τι κάνει ο Ντιντίς :stuck_out_tongue:

Εδώ που τα λέμε 40.000+ κόσμος δεν είχαν οι Sabbath με τους Big4 μαζί.

1 Like

pefkovelona omos?

2 Likes

Η λωραινα δηλαδή δεν ξέρει και απλά έκανε αναφορά μόνο σε 3 συναυλίες Έτσι για να έχουμε να λέμε εμείς στο φόρουμ.

Ρε καψούρα να την βγάζουμε έξω να την μετρήσουμε…

Έρχεται η αγαπημένη μπάντα του άλλου και κάθεται και μετράει μέχρι και τους ταξιδιώτες της εθνικής οδού για να πείσει τον ίδιο του τον εαυτό ότι κάποια άλλη μπάντα δεν έκοψε και τόσα πολλά εισιτήρια.
Μεγάλο καημός τελικά.
Ρε χαρείτε την μουσική και τα αγαπημένα σας συγκροτήματα και αφήστε το τι έκαναν άλλοι.

Στην τελικη είπαμε… Manu Chao τους γαμαει όλους.

3 Likes

Εννοείται είναι πανηλίθιο να ασχολούμαστε με το ποιος μάζεψε περισσότερο κόσμο.

Από την άλλη, δεν θα γαμούσε να ανακοινωνόταν πόσα εισιτήρια κόπηκαν σε κάθε συναυλία;

Αν και φαντάζομαι υπάρχουν επαγγελματικοί λόγοι που αυτό δεν συμβαίνει (αν γνωρίζει κάποιος συγκεκριμένα, ας μας διαφωτίσει)

1 Like

Μαλλον φορολογικοί λόγοι θα έλεγα…Και ναι είναι εντελώς ηλίθιο . Στη τελική νομίζω ότι οι bon jovi μαζέψαν περισσότερο από όλους ή μηπως ήταν οι πυξ λαξ. Συνεπώς …πραγματικά who cares ?

2 Likes

Ποιος νοιαζεται στη τελικη αν πχ οι Black Sabbath ειχανε 60.000 ατομα και οι Metallica πχ 2.000? Αν οι Maiden ειχαν 100.000 κ οι Ac/Dc δε γεμιζαν ουτε το Gagarin…Ολες αυτες οι συναυλιες ειχαν λαο, αλλες περισσοτερο,αλλες λιγοτερο.
Το θεμα ειναι οτι κοσμος πηγε σε ολες αυτες και σιγοουρα ηταν πενταψηφιο το νουμερο, το ποσο who cares?? - κ αυτο ναι μεν απο τη μια παιζει ρολο για να ξαναερθουν απο την αλλη μεταφερεται σε κουτσομπολιο, αν κ εφοσον αν ο διοργανωτης εβγαλε κερδος, η μπαντα το ιδιο κ ο θεατης εμεινε ευχριστημενος σε αναλογια (σχετικο ειναι…) με τα λεφτα που εσκασε.-
κ τελικα η ολη ουσια ειναι αν ησουν μεσα σε αυτες τις συναυλιες κ αν το ευχαριστηθηκες ή αν μαζεψε κοσμο ;;
Αν εχει δει την αγαπημενη σου μπαντα ειτε επαιζε μονο για τη παρτη σου, ειτε για χιλιαδες κοσμο ακομα, μηδεν ουσια εχει, εφοσον ησουν εκει, την ειδες κ το ευχαριστηθηκες.

4 Likes

FIXED.

Τώρα για τους Πλιάτσικες, με 10 ευρώ εισιτήριο κι εγώ θα μάζευα κόσμο.

1 Like

εν τω μεταξύ ψάχνουμε πόσοι πήγαν σε λαηβ που οι φήμες και οι μαρτυρίες λένε ότι η μαντραπήδα πήγε σύννεφο

fixxxed