Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

και ο γκρεγκ μας λείπει πολύ

3 Likes

τζον βλα και τραβολτα μονο ρε ΑΛΛΑ η αλήθεια ήταν είναι και θα είναι romantic_7/postrocker.-

2 Likes

Στις 7000 έχει φτάσει η προπώληση!!!

5 Likes

Ετσι εμαθα και εγω

2 Likes

Aν ισχυει,ειναι εκπληκτικο νουμερο για δεδομενα Ελλαδας

3 Likes

7000 και έχουμε 1/12? Απίστευτα πράγματα. 7000 συνολικα και για τις 2 μέρες πιο πιστευτό

1 Like

Δεν αποκλειεται. Για την πρωτη μερα μονο διημερα θα εχουν πουληθει πιστευω. Ειναι και το γεγονος οτι εχουν ακομα τη χαμηλη τιμη. Θα παω αυριο, ελπιζω να μη φαω ουρα…

2 Likes

τι ουρά μωρέ ;; Να βρεις 2-3 άτομα το πολύ μπροστά σου

Δεν είναι καθόλου παράλογο να είναι τόσο μεγάλη η προπώληση με 49 ευρώ εισιτήριο ακόμα και για την μέρα των Μεηντεν ( που για αυτή θα πάμε άλλωστε ) . Έγινε ένα “ντου” όσο είναι τέτοια η τιμή και μετά θα ρεφάρει από Μάιο - Ιούνιο-Ιούλιο ξανά

Δεν βρίσκω τίποτα παράλογο σε αυτό

3 Likes

Μην το λες ρε, ειναι τελευταια μερα της φτηνης τιμης και επισης ειναι και η μονη μερα που μπορουν καποιοι (εγω ας πουμε).

7 χηνες η προποληση ως τωρα…παντως αμα παιχτει το πεταγμα του ικαρου,για μενα θα ειναι το 2ο μεγαλυτερο μειντεν γεγονος επι ελλαδας.1ο ειναι η γενικη εμφανιση το 88.

4 Likes

40 ατομα. Θα περιμενω. Μεγαλη η χαρη ολων των εμπλεκομενων :joy:.

3 Likes

photo or it didnt happen

1 Like

Έτσι είναι. Χωρίς φωτό δεν πιστεύουμε τίποτα. Συν ότι θα πρέπει να ελεγχθεί ενδελεχώς η φωτογραφία γιατί ελλοχεύει η πιθανότητα να έχει γίνει photoshop. Ή καμιά μπινιά του στυλ παίρνουμε φωτογραφία από προπώληση U2 και την πλασάρουμε για Maiden. Σατανικό :smiling_imp:

2 Likes

μερες ΠΑΣΟΚ!

4 Likes

οι παλιοι οι ορθοδοξοι

4 Likes

για του γνωστες … Μπιρσιμ σκηνοθεσια και τα μυαλα στο μπλεντερ.

2 Likes

Στους Μεταλλικα ειχε 41 άτομα όμως και στους Σαμπαθ 43 :sunglasses:

Μεηντεν και με ΠΑΣΟΚ
Μεηντεν και με ΣΥΡΙΖΑ
Μεηντεν και με ΝΔ
:grin::grin:

5 Likes

Γαμάει αυτό το tour !!! Δώστε μου μια μηχανή του χρόνου !!!

2 Likes

Θεωρησα πολυ γραφικο το να βγαλω φωτογραφια. Παντως οταν εφυγα, ειχε ακομα περισσοτερο κοσμο. Για την ιστορια, τα εισιτηρια μου εχουν αριθμους απο την εκατονταδα 25χχ.

Εχω την αισθηση οτι η προπωληση ηταν στο ΟΑΚΑ, εγω απο εκει ειχα παρει τη δευτερη μερα σαν κυριος, μεσα σε 2 λεπτα.

Τάσος Μπιρσίμ, ο άνθρωπος ήταν μια συγκέντρωση μόνος του! Α στο καλό, συγκινήθηκα πρωινιάτικα!

Στο θέμα μας, νομίζω ότι δεδομένης της παρέλευσης 7ετίας από τη προηγούμενη φορά, του επετειακού/best of χαρακτήρα της περιοδείας κλπ, πιθανότατα να έχουμε όντως ρεκόρ προσέλευσης. Θεωρώ πάντως ότι το setlist θα έχει ένα ποσοστό της τάξης του 30% από post 90’s κομμάτια.

1 Like