Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

μακαρι να γινει . βασικα μακαρι ο κοσμος να στηριξει να γινει χαμος και να βλεπουμε μπανταρες (και με ολοκληρο το σοου τους , ετσι ; οχι με εκπτωσεις).

2 Likes

Ακουγονται τοσα και τοσα, αλλα ακομα δεν εχουμε καμια ανακοινωση για αλλα συγκροτηματα. Επεισης μου κανει εντυπωση που δεν εχουν ανακοινωσει εστω καποιο Ελληνικο και ας μικρο. Παντως ετσι οπως το υπολογιζω και για τις 2 μερες, θα πρεπει να μπουν περιπου αλλα 10 συγκροτηματα. Για να δουμε.

Υ.Γ. Ψιλο ασχετο. Αν θελετε μπορειτε να στηριξετε την παρακατω σελιδα στο φουμπου.

1-2 μεγάλα ακούστηκαν αλλα με 6 + χιλιάρικα, ήδη πουλημένα που θα 10αρίσουν εύκολα, γιατι να ρίξει πολυ περισσότερα λεφτά ? ίσως 1-2 μεγάλα τα βάλει. Εχει ακουστει κάτι για megadeth και φυσικά παίζουν και λιγο οι Helloween. Manowar ζητάνε όσο και οι 2 μαζί σχεδόν οπότε καταχλώμο.

Άμα με judas κολλήσει και τον Πρόεδρο μας βλέπω με αντίσκηνα στην Μαλακάσα…

1 Like

Καλύτερα με Maiden! Μετά το μόνο που μένει είναι να φέρουν και Malmsteen μαζί με τον τραγουδιστή του Blackmore και θα είμαι κομπλέ.

Με Maiden θα ήταν ιδανικό γιατί άμα είναι με judas μαζί με το αντίσκηνο θα ψάχνουμε και για δουλειά την δευτέρα…

Προτιμάω τους Megadeth σε δικιά τους συναυλία στο Piraeus Academy. Για να επαναλάβουν το φοβερό live που έδωσαν πριν 1,5 χρόνο.

Eίναι η 3η συνεχόμενη χρονιά που έρχονται οι Megadeth στην Ευρώπη. Παίζει ρόλο θεωρώ και το φοβερό άλμπουμ που έβγαλαν.

ΓΑΜΑΕΙ ΤΟ DYSTOPIA

μανογουορ εχουν γινει επαφες…με διοργανωτη μεγαλο,αλλα αρκετα δυσκολο.
ο μεγαςθανατος με ιουδα παιζει μπαλα.
κολοκυθες δυσκολο για χωραφι.

2 Likes

Ρε παιδιά λέτε να μάθουμε ονόματα πριν απο Χριστούγεννα, ή πάμε κλασικά Φλεβάρη?

κλασσικα εικονογραφημενα

1 Like

και το if eternity should fail λογικ μεσα!

Ωπα γιατί?
Edit: τώρα είδα ότι το ποσταρανε στο Twitter αλλά είναι για προώθηση του live chapter
(Δεν πιστεύω ότι θα παιχτει τόσο πρόσφατο κομμάτι)

1 Like

1)Δεν πιστευω οτι θα παιχτει κομμάτι από το book of souls
2)Δεν πιστευω οτι οι manowar στο “τελευταιο” τους τουρ θα ερθουν για να παιξουν χωρίς να ειναι headliners.Το ίδιο και οι Helloween στο συγκεκριμένο τουρ.

5 Likes

Μακάρι να παιχτεί το If eternity…

Από το book of souls θα ήθελα να ακούσω αρκετά κομμάτια αλλά δεν νομίζω να ακούσουμε μιας και πριν λίγο καιρό ήταν η περιοδεία.
Το Death or Glory όμως πιστεύω θα έπρεπε να παιχτεί με τον Bruce να κάνει τα τρελά του.

οχι τπτ απο book δε νομιζω να παιχτει.

εχεις πληροφοριεσ εκ των εσω παιχταρα μου?

Αυτο πιστευω και εγω, αν και οι Helloween δεν νομιζω να τσιναγανε και τοσο, οι Manowar απο την αλλη…

Λογικα δεν θα παιξουν κατι απο το The Book Of Souls, αλλα αν επαιζαν οχι το Death Or Glory ρε συ mihalis13, καλυτερα κανα If Eternity Should Fail ή The Red And The Black.

Και αυτά μου αρέσουν. Απλά το death or glory μου αρέσει παρά πολύ για συναυλία.
Στην Ισπανία 14 Ιουλίου θα έχουν support Gojira και Sabaton. Το είδα τώρα στη σελίδα των Maiden στο Facebook. Θα μου άρεσε αυτό το lineup κι σε εμάς.

Παίξτε ρε Empire of the Clouds να απογειωθούμε…
(το ξέρω ότι αποκλείεται, απλά εκφράζω έναν ευσεβή πόθο)

1 Like