Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Αυτοί οι 2 πλέον θα ήταν 2ο όνομα σε φεστιβαλ στην Ελλάδα, όχι να βγούν 3 το μεσημέρι και μετά να έχει Big-4!

Μισο, οι Ghost (που τους αγαπαω μην παρεξηγηθω) ειναι μεταλ δηλαδη? Και δεν ειναι οι Volbeat?

1 Like
1 Like

Εγώ θα γούσταρα Five Finger Death Punch αλλά στην Ελλάδα πρέπει να είμαστε μετρημένοι στα δάχτυλα αυτοί που ακούμε, μεγάλο όνομα που παίζει ψηλά και είναι ανάλογου μεγέθους με Volbeat
Επίσης Disturbed θα ήταν φοβερή λύση και πιστεύω θα έφερναν περισσότερο κόσμο

3 Likes

Κι εγώ το πιστεύω αυτό, οι Disturbed θα έφερναν και δικό τους κόσμο.

4 Likes

o ellinas (opos to xo dei mesa sta xronia pou pigeno se gigs) upagete stis e3is upokatigopies.

  1. autos pou 8a paei se ola ta bands pou tou aresoun (new kai old exei/den tous exei 3anadei)
  2. autos pou 8a paei sta idia kai ta idia (oses fores kai an er8oun) kai ola ta alla 8a ta snobarei (eite exei akousei eite oxi)
  3. autos pou 8a paei mono se band pou den exei 3anadei kai einai pada me tin ataka sto stoma "ela re tous eida prin (valte ton ekastote ari8mo) xronia (tin akousa autin tin ataka apo enan palio filo simera otan ton rotisa an 8a paei RW kai i apadisi tou "proti mera oute kan tous exo 3anadei kai Maiden isos mono gia Volbeat epeidi kai tous Maiden tous exo 3anadei).
  4. autos pou an den einai kato ap to spiti tou to gig den paei pou8ena.
  5. autos pou pada 8elei na paei se gig bandas pou tou aresei alla telika den paei (me tin dikaiologia oti den exei xrimata) alla arazei ka8e mera eite se kafeteries, eite se club/bar, eite sta e3arxia kai spatalaei ta 5$ ka8e mera (eno opos eipame den exei leuta).
  6. kai autous pou grafoun se kana site i vgazoun foto (suni8os pitsirikia, nai ginane oloi dimosiografoi tis metal/rock) opou pane mono sta gigs pou 8a tous dosei to site kamia prosklisi (na vgaloun leuta ap tin tsepi tous OUTE gia asteio, eidikoi tromara tous).

autoi dustixos stin ellada exoun ginei pliopsifia, kai einai kai oi idioi pou den agorazoun tipote pia (cd/dvd/blouzes) me apotelesma na vlepeis (plin kana megalo live) olo tis idies kai tis idies fatses. isos na mai la8os alla auta pou vlepo sta parapano suberasmata me odigoun. so gia tous filous pou diafonousan parapano nomizo oute to motivo me merikes palies bands adi gia Volbeat 8a piasei, oute me new bands dioti tis perisoteres den tis akouei polis kosmos kai oute 8elei. krima

5 Likes

Δε βλέπω να είσαι και πολύ λάθος πάντως, μια χαρά τα έχεις πετύχει :grin:.

1 Like

Εγώ πιστεύω maybe he is mistake.

6 Likes

Δεν καταλαβαινω ποιο ειναι ακριβως το point τελικα. Ολες αυτες οι κατηγοριες ειναι δηλαδη λανθασμενες αντιμετωπισεις? Αρα δηλαδη ο σωστος συμμετεχων σε συναυλια πρεπει να:

  1. Πηγαινει σε καθε live, ειτε εχει ξαναδει μια μπαντα ειτε οχι
  2. Ταυτοχρονα να μην πηγαινει σε ολα τα lives που γινονται, να προσπερναει και μερικα live
  3. Να πηγαινει σε αυτα που του αρεσουν, αλλα να πηγαινει και σε καινουρια πραγματα
  4. Να μπορει να πηγαινει και σε συναυλιες αν ειναι 40 χιλιομετρα μακρια, αλλα να πηγαινει και διπλα στο σπιτι του
  5. Να μην χανει καμια συναυλια τελικα της αγαπημενης του μπαντας, επειδη καποτε ειπε οτι θελει να τους δει
  6. Αν βρισκει τζαμπα εισιτηρια, θα πρεπει να ξοδευει λεφτα κι απο μονος τους και να πηγαινει και σε αλλες συναυλιες
  7. Υποχρεουται να αγοραζει και μπλουζες και merchandise, για να ζησουν και οι μπαντες και να ερχονται και αλλες μπαντες

Δεν ειμαστε ολοι το ιδιο εξαρτημενοι (γιατι περι εξαρτησης προκειται αν δεν χανεις κανενα live καμιας μπαντας) ωστε να εξαρταται ολη μας η κοινωνικη ζωη απο το τι συναυλιες γινονται, και να πρεπει να μη χανουμε συναυλια για συναυλια, ουτε ολοι μας θελουμε να στηριξουμε καθε καινουρια μπαντα που ο καθε αλλος νομιζει οτι αξιζουν την προσοχη μας. Προκειται για κατι που μας προσφερει διασκεδαση και ψυχαγωγια, οχι για καταναγκαστικο εργο. Εγω προσωπικα πηγαινω σε 5-10 live μετριου/μεγαλου μεγεθους ΤΟ ΠΟΛΥ καθε χρονο, και περναω φανταστικα οπου πηγαινω, γιατι θελω να βλεπω συναυλιες οι οποιες θα με ικανοποιησουν στο μεγιστο, και περναω καλυτερα να σου πω την αληθεια τις περισσοτερες φορες αν παω σε μικρα μπαρακια με 3-4 live μπαντες που παιζουν μια ωριτσα η καθεμια, και το κοινο ειναι γυρω στα 50 ατομα. Ο καθενας γενικα οπως τη βρισκει, αν προσπαθησεις να βαλεις καλουπια και κανονες και οδηγο καλης συμπεριφορας για το τι live πρεπει να γινονται και που πρεπει να πηγαινουμε, καλα κρασια.

ΥΓ. Δε θα ειμαι Ελλαδα τελος Ιουλιου, αλλα κι εγω αν πηγαινα στο RW θα πηγαινα περισσοτερο για Volbeat, καπως λιγοτερο για Iron Maiden γιατι τους εχω ξαναδει, και την πρωτη μερα δε θα περνουσα ουτε σε αποσταση 30 χιλιομετρων απο τη Μαλακασα, αφου δε μπορω να σκεφτω χειροτερο τροπο να περασω το οποιοδηποτε καλοκαιρινο απογευμα απο το να δω αυτες τις μπαντες. Πειραζει?

6 Likes

Οχι, ολα τα μελη της φαμουλυ τα αγαπαμε.

3 Likes

Ακυρώθηκε γτχμ.

1 Like

Γιατι;

Βγαλτε το κι απ’ το σαιτ τοτε :stuck_out_tongue:!

ΠΟΙΟ ακυρώθηκε???

Το While She Sleeps ακυρώθηκε

Έχει ακυρωθεί το While She Sleeps, εδώ και μια - δυο εβδομάδες… Οι λόγοι είναι άγνωστοι, αλλά δεν είναι θέμα διοργάνωσης. Δυστυχώς, γιατί μιλάμε για τεράστια μπαντάρα.

ΡΕ ΚΌΝΤΕΨΑ ΝΑ ΜΕΊΝΩ ΣΤΟΝ ΤΌΠΟ ΝΟΜΙΖΑ ΕΛΕΓΕΣ ΓΙΑ ΤΟ RW…
Φιου…

4 Likes

Ο Λώρης δεν ακυρώνει ρεεεεε!

1 Like

Πολυ σωστοσ , ουτε καν απο τα lidl φιλε

1 Like

Ρε φιλε ειλικρινα δε διαβαζεσε , ελεοσ με τα γαμω greeklish σου

1 Like

Με το w μπαίνει.

2 Likes