Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Μπορεί να κατηγορήσει κάποιος τους Maiden που παίζουν ένα στάνταρ setlist από τα παλιά, είναι όμως από τους λίγους που προωθούν και τα νέα. Θα μπορούσαν να παίζουν όπως άλλες μπάντες 2 νέα κομμάτια και μετά μόνο το παλιά.

Κατά περιόδους βλέπουμε όμως και διαφοροποιήσεις.
Clairvoyant-Moonchild-Heaven Can Wait, The Ides of
Murders in the Rue Morgue,Another Life, Where Eagles Dare, Remember Tommorow) είχαν παιχτεί το 2005 και το 2008 στις επετειακές tour.

1 Like

Τεράστιο δε θα το έλεγα. Πολύ μικρό θα το έλεγα.

Αν σκεφτείς ότι σε κάθε venue ένα 50% χοντρικά του κοινού τους βλέπει για πρώτη φορά και αρκετοί τους έχουν ξαναδεί αλλά δε θέλουν να λείπει το “Χ” FOTD για κανένα λόγο, ε, μάλλον τεράστιο ποσοστό είναι αυτοί.

Από την άλλη, το μέλος του fan club πχ αφήνει κάθε χρόνο σεβαστά ποσά για συνδρομές, merch, δίσκους, συναυλίες κλπ οπότε και λίγοι να είναι αριθμητικά, τους λαμβάνουν υπόψιν για “ποιοτικούς” λόγους.

οι εκπληξεις που λεει ο μπρους ειναι θαρρω ειναι τα flight of icarus.be quick or be dead.stranger in astrange land τετοιο στιλ κομματια. κατι brave new world κατι clansman κατι for the greater good of god μονο εκπληξεις δεν ειναι.

Βρε παιδιά είναι δυνατόν να μην παίξουν π.χ το fear of the dark όταν γίνεται σεισμός κάθε φορά που το παίζουν ? Για μένα τα 4-5 στάνταρ των Maiden , trooper/hallowed/Iron Maiden δεν γίνεται να μην τα παίξουν , παραείναι κλασικά ρε παιδί μου πως να το πω. Άσε που αν αρχίσουμε τις λίστες δεν θα συμφωνήσει κανείς με κανέναν , εγώ ας πούμε δεν θέλω εκτός του fear of the dark τίποτα άλλο από την περίοδο FOTD/NPFTD.

1 Like

Εν τω μεταξύ τα εισιτήρια από 31/3 πάνε στα 60€!!

logiko den einai na tin au3anei tin timi oso plisiazoume sto gig?(oxi oti to 8eoro sosto, opos oute auto me tin au3imeni timi sto tameia but both of them are here to stay).

Στο site της τικετχαουζ που κοιταξα τα εχουν στα 60ευρω.

Λογικό θα ήταν ότι τα εισιτήρια των 55 εξαντλήθηκαν. Όχι από 31/3 θα έχουν 60. Δηλαδή έχω δεν έχω περίσσευμα στα παπάρια μου, σας βγάζω τα 60αρια και καβατζωνω τα 55αρια (αν υπάρχουν) για κολλητούς και φίλους.
Ξέρω γω, λάθος το βλέπω?

Edit: @RocknMetal1 Τώρα που κοιτάω έχει ακόμη 55€. Το τσεκαρες στο site?

Στο site της tickethouse το έχει στα 60,5 € (όχι στα 60 €), γιατί μέσω internet βάζει “καπέλο” 10%, είναι γνωστό αυτό εδώ και χρόνια ρε. 55 € έχει επομένως το εισιτήριο, συν 10% (δηλαδή άλλα 5,5 €).

1 Like

Ο γερμανος πόσο το εχει,ξερει κανεις?

εδώ @QuintomScenario θα κάνεις like αν κάνω διόρθωση ή είναι τόσο διαδεδομένο το λάθος που, ΟΚ, whatever…

2 Likes

Θα κανω κι εγω, βαλε το επιρρημα!

Έχεις μπλέξει αγόρι μου!

1 Like

Το οτι το τονιζεις 5 μηνες δε σε τιμαει και ιδιαιτερως, αν μη τι αλλο εκτιθεστε κι οι δυο ταυτοχρονα.

2 Likes

Έχει πάρει κάποιος εισιτήριο από tickethouse;
Είναι κανονικό ή γαμημένο Α4; Γιατί στον Γερμανό είναι Α4…

κανονικο ειναι

Κανονικό.

Ε καλα, τόσο άσχημο που είναι το εισιτήριο, 1000 φορές Α4.

1 Like

για να λεει ο μπρους οτι θα παιξουν κανα 2 εκπληξεις και θα γινει χαμος στα σοσιαλ μιντια,το λιγοτερο που φανταζομαι ειναι ενα αλεξαντερ δε γκρειτ…