Iron Maiden - A Matter of Life and Death

Ζώντας στον πυρετό του Mundial έχω άλλη μια αγωνία(…λέμε τώρα),
έχουν κυκλοφορήσει τίποτα φήμες για τους Iron Maiden και για τον επερχόμενο
δίσκο τους;
Έχει κυκλοφορήσει κάνα τραγούδι στο διαδίκτυο;
Cheers!

Ρε παιδιά είναι δυνατόν να ανοίγουμε νέα topic με τέτοιο περιεχόμενο; Ας βγάλουν πρώτα κάτι οι Maiden και μετά ναι.

σεπτεμβρη νομιζω…

Νομιζω τα τραγουδια τα εχουν γραψει και πρεπει να τελειωνουν και με τις ηχογραφησεις.Ωστοσο τπτ σχετικο με τιτλο κ θεματολογια δεν εχει ακουστει ακομα.Τον χειμωνα μαλλον θα κυκλοφορησει.Παντως εχουν ανακοινωσει περιοδεια για Νοεμβριο-Δεκεμβριo(στην οποια φυσικα η Ελλαδα δεν συμπεριλαμβανεται…)

Πάλι καλά να λες…!!! :roll:

Πάλι καλά να λες…!!! :roll:[/quote]

Γιατί πάλι καλά???

Φτάνει πια με τις συναυλίες των Maiden στην Ελλάδα…!
Τους είδαμε μία, τους είδαμε δύο…έλεος…υπάρχουν κι άλλα συγκροτήματα!!

ναι απο το να μη βλεπουμε τπτ σε χαλαει να 3αναρθουν οι maiden?

ΝΑΙ!!! 8)

slekkas εσυ ισως τους εχεις δει πολλες φορες και δεν θες να τους ξαναδεις.Ωστοσο η περσινη συναυλια απεδειξε οτι οσες φορες και να’ρθουν οι Maiden στην Ελλαδα,οποια περιοδο(εκεινη την εποχη θυμασαι τι συναυλιες ειχε) ο κοσμος θα παει να τους δει.15000 κοσμος 4 μερες πριν τους Sabbath ειναι πολυ μεγαλος αριθμος.
Και επειδη εγω (και πολλοι αλλοι) τους εβλεπα πρωτη φορα και ακουσα μονο τα 4 πρωτα albums,θα παω στανταρ και την επομενη φορα που θα΄ρθουν

Φίλε Therion, συγχώρα με γιατί δεν είμαι στα πολύ καλά μου σήμερα και ψάχνομαι για κόντρες!
Οι Maiden είναι πολύ μεγάλο συγκρότημα με ιστορία και προσφορά στην αγαπημένη μας μουσική. Η περισυνή συναυλία που παρακολούθησα, όμως, εκτός του ότι δεν είχε πάνω από 10.000 άτομα μου έχει κάτσει πολύ άσχημα. Δεν μου άρεσε καθολου!! Ήταν άκρως ψυχρή και παγερά επαγγελματική και μου άφησε πολύ άσχημη γεύση…!
Αυτό που λέω όμως, είναι ότι αντί να φέρνουμε τους Maiden να μας παίζουν από τους 4 πρώτους, τους 4 μεσαίους, τους 4 επόμενους και τους 4 μελλοντικούς δίσκους, θα ήταν προτιμότερο να δούμε συγκροτήματα μικρότερου βεληνεκούς που δεν θα μαζέψουν 200.000 κόσμου αλλά θα ευχαριστιούνται αυτό που κάνουν και θα τα δίνουν όλα στη σκηνή για να κερδίσουν το κοινό!

Τέλος πάντων…μαλακίες κουβέντες κάθομαι κι ανοίγω, sorry…συνεχίστε την κουβέντα σας…

=D> =D> =D>
Επιτέλους, μίλησες μιά φορά σωστά! :stuck_out_tongue: 8)

Δεν μπορω να συγκρινω την περσινη συναυλια με παλιοτερες καθως δεν τις εχω δει,παντως θα συμφωνησω οτι ολοι πλην του Bruce,ο οποιος ηταν θεικος,παιξαν επαγγελματικα…Μου αρεσε το live,αλλα σιγουρα θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερο.
Παντως ειχε σιγουρα πανω απο 10000 κοσμο(εγινε και ντου κατα τις 8.30-9 και μπηκαν πολλα ατομα ετσι)

Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω σε διάφορα θέματα.

α) την “βλακεία” ή να θέσω πιο ευγενικά κακή νοοτροπία του Ελληναρά, να μην έρθουν οι “τάδε” για χ φορά δεν την καταλαβαίνω. Και κάθε μέρα να παίζει κάποιος τι σε πειράζει? Σε αναγκάζει κανείς να πας? Αν δεν πάει κόσμος να είσαι σίγουρος πως δεν θα ξαναέρθουν. Έλεος με την ντε και καλά ψαγμενιά.

β)Οι Iron Maiden είναι πάντα καλοί στα live τους γιατί και μόνο το καθαρά επαγγελματικό τους επίπεδο είναι τέτοιο που δεν υπάρχει περίπτωση να πέσουν κάτω από κάποια standards. Αν πας με κακή προδιάθεση δικό σου πρόβλημα.

γ) Από τους (πάνω από) 15.000 είδαν πέρυσι τους Maiden ζήτημα να υπάρχουν 10 να πουν ότι έπαιξαν μέτρια.

Στο θέμα τώρα…Οι Maiden :

  1. Είναι Θεοί
  2. Έχουν έτοιμο το νέο album
    • 4 b-sides tracks για singles κλπ
  3. Θα κυκλοφορήσει φθινόπωρο
  4. Θα σπέρνει
  5. Είναι Θεοί

Για τους εξαρτημένους η μεθαδόνη έρχεται μέσω του 3πλου DVD του Βρούτου.

Μια χαρά συναυλίες βλέπουμε. Πήγε κανείς χθες Zappa plays Zappa; Εκεί βλέπει κανείς τι πάει να πει μουσική και μουσικοί. Αυτές είναι συναυλίες. Οι Maiden καλοί-χρυσοί αλλά κάθε συναυλία τους είναι copy-paste της προηγούμενης. Κοινώς δεν έχουν να σου προσφέρουν κάτι καινούργιο μετά τη δεύτερη ή τρίτη φορά που θα τους δεις.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το λές “βλακεία” η κακή νοοτροπία φίλε… Απλώς αυτή είναι άποψη μας. Η δικιά σου είναι αυτή και είναι σεβαστή! Τώρα αν δεν σου αρέσει η άποψη μας επειδή στη συγκεκριμένη περίπτωση είσαι βαμμένος Maidenας αυτό είναι άλλη υπόθεση!

Μία φορά τους είδα, το 98 με τον Bailey “Μπονάτσο” και ήταν τόσο άσχημα που δεν μπόρεσα να ξανασυνέλθω…

1.Μίλα Σπύρο να ακούν οι μικρότεροι…
2. Την πρώτη φορά που είδα τους Maiden ήμουν 17 χρονών, δεν είχα τίποτα εναντίον τους και…παρόλα αυτά ήταν ΑΠΑΙΣΙΟΙ! Προσωπικά δε χαλάω ούτε 1 δεκάρα να τους ξαναδώ.
3. Το αν θα πας ή δε θα πας όταν έρθουν (και φυσικά το αν σε ενοχλεί ή όχι) είναι εντελώς διαφορετικό από το δικαίωμα σου να εκφράζεις άποψη για το αν σ’αρέσει που έρχονται. Δεν ήξερα ότι πρέπει να λογοδοτήσω γιατι διαφωνώ στο να ξανακλείσουν οι Maiden οι οποίοι ΝΑΙ-πάρτε το απόφαση έρχονται για αρπαχτή…όχι ότι πολλοί άλλοι δεν έρχονται αλλά ας μιλήσει κάποιος και γι’αυτούς δεν είναι κακό!
4. Ναι, καλύτερα να μη δω τίποτα από το να κλαίω τα λεφτά μου…

Δεν το είπα για να προσβάλω κανέναν.

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό…να χαλιέται κάποιος άμα δεν γίνεται μια συναυλία να το καταλάβω.

Να χαλιέται όμως γιατι γίνεται?Μη πας. Δεν σε ενδιαφέρει. Αλλά ως εκεί. Δεν πας…Δεν σε υποχρεώνει κανείς. Τι σε χαλάει που γίνεται? Απλά να έχουμε κάτι να λέμε. Αρπαχτές και ιστορίες. Οι μπάντες και οι ποδοσφαιριστές παίζουν για τη φανέλα και τους οποαδούς και όχι για τα χρήματα…

Άσχετα με τους Maiden (που είμαι Maidenας τι να κάνουμε? :stuck_out_tongue: ) αυτό συμβαίνει με πολλές μπάντες και την κωλοτούμπα ο Έλληνας την έχει για εθνικό σπορ.

Θυμάμαι μέχρι το 96 αν ήξερες τους Iced Earth ήσουν ψιλοψαγμένος…Μέχρι το 2001 ήταν δεδομένο πως όποιος ακούει metal ακούει Iced Earth, alive In Athens και δε συμμαζεύεται. Ξαφινκά, μέσα σε 2-3 χρόνια όποιος πει ότι ακούει Iced Earth τρώει κράξιμο…

Τέσπα, δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός.

α) Είναι πολύ απλο φίλε μου. Όταν ξέρει ο άλλος ότι θα φέρει τους Maiden για 3456η φορά και θα μαζέψει 10.000 κόσμο με 43? εισητήριο…δεν θα μπει στον κόπο να ψαχτεί και να φέρει άλλα συγκροτηματάκια…έχει κάνει την γερή μπάζα του!

β) Ίσα-ίσα…πήγαινα με την καλύτερη των προθέσεων, αλλά δεν μου βγήκε! Μάλλον έχουμε διαφορές στο τι θεωρούμε “καλό Live”!!

γ) 15.000 δεν είχανε ακόμα και να υπολογίσεις και τα διερχόμενα αυτοκίνητα από την Εθνική!! Ναι, άμα ρώτησες τους φίλους σου που είσαστε στο fan club των Maiden αν τους άρεσε…λογικό το αποτέλεσμα του “δημοψηφίσματος”!