Iron Maiden-New Tourdates On Halloween!

Γμτ! Πότε θα ανακοινώσουν Ελλάδα να ησυχάσουμε;

Λογικά ποτέ γιατί ζητάνε της παναγιάς τα μάτια να έρθουν πάλι… Λόγω της υψηλής ζήτησης που έχουν για αυτή την περιοδεία έχουν ανεβάσει το κασέ τους σε δυσθεώρητα ύψη για τα Ελληνικά δεδομένα, συν το ότι δεν υπάρχουν πολλές κενές ημερομηνίες στο πρόγραμμα τους, άρα χλωμό ως απίθανο να έρθουν…:frowning:

Πέρα από την πλάκα Scandivanian Dates ανακοινώσανε οπότε πιστεύω πως το επόμενο πακέτο ανακοινώσεων θα είναι για την υπόλοιπη Ευρώπη, άρα ελπίζω και εμάς…

Παιδια χαλαρωστε λιγακι:wink:

Ειχαν πει οτι θα ανακοινωσουν μονο Σκανδιναβικες ημερομηνιες, οι Maiden θα ερθουν, υπομονη…:slight_smile:

Ε, καλά αν έβλεπα και “Sweden, Finland, Norway, Greece and Denmark”, θα είχα κουφαθεί τελείως!:smiley:

(Άσε που θα είχε ανέβει αυτόματα το βιοτικό μου επίπεδο!:stuck_out_tongue: )

ανακοινώστε ρε γμτ να ξαναγυρίσει το στομάχι στη θέση του …:? :? :? :? :? :?

Ρε αγόρη Γαρδιαν φαίνεται πως η ζωή σου εξαρτάται από τη συναυλία των Maiden ε.

οχι άλλο συγκρότημα είναι … :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

@King of Angmar & Guardian_of_the_blind:
Αν κάνετε έτσι από τώρα, δεν σας βλέπω καλά! :roll:

Πολύ πιθανό να μην ανακοινωθούν για Ελλάδα πριν από το Μάρτιο!
Αν σε κάθε ανακοίνωση που δεν θα συμπεριλαμβάνεται η Ελλάδα αρχίζετε το παραλήρημα (ειδικά ο King of Angmar που άρχισε τα “συμπεράσματα” το ένα μετά το άλλο!), τότε δεν σας βλέπω να βγάζετε Χριστούγεννα… :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

Θα έρθουν Ελλάδα, το είπαμε! :wink:

λες να φτεέι που όλο το απόγευμα έχωνα διαδοχικά 7th son , live after death και maiden england ??

απο 16 μαρτιου στον καναδα μεχρι 16 Ιουλιου στη σουηδια ειναι 4 μηνες. το βλεπω μεσα απριλη με μεσα μαιου να ερχονται και γυρω στο μαρτη να ανακοινωνεται. οτι θα ερθουν ειναι σιγουρο το’πε περσυ ο bruce. Η ελλαδα ειναι σταθερη αξια πια…

Ν’ακουσω το rime of the ancient mariner και μετα να παραδωσω…:metal:

Σύμφωνα με τα λεγόμενα της μπάντας και κάποιων συντελεστών της περιοδείας (tour managers κτλ.) τα σίγουρα κομμάτια είναι:

Churchill’s Speech/Aces High, 2 Minutes To Midnight, Heaven Can Wait, Rime όπως και κομμάτια από τα 4 πρώτα.

όχι γαμο όχι ρε παιδιά γουστάρω τρελά να τα ακούσω δεν τα βαριέμαι καθόλου αλλα άλλο είναι το κονσεπτ του τουρ

Άμα δεις την αφίσα της περιοδείας μπορείς να το διακρίνεις στο κάτω μέρος. Τρελή ξενέρα.

Το εμαθα πριν απο λιγες μερες και 'γω. Πραγματικα ξενερα.

επιντι είμαι χαζό το εξηγείς λίγο γιατί δεν νοιώθω …:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :smiley: :smiley: :smiley:

http://www.ironmaiden.com/images/news/poster.jpg

Αυτό είναι το poster της περιοδείας και άμα κοιτάξεις στο κάτω μέρος διακρίνεις εκτός από Powerslave, Somewhere & Seventh και τα ονόματα των 4 πρώτων δίσκων.

Εμένα δε με χαλάει καθόλου να πουν και Flight of Icarus, Prisoner, Revalations, Running Free, Children of the damned, Charlotte the harlot και άλλα τέτοια όμορφα μαζί με τα έπη απο άλλα τρία. Αλλά τι να πρώτοχωρέσει το σετλιστ σε μιαμισι ώρα…

Aν θυμάμαι καλά είχαν ανακοινώσει ότι στην Ευρώπη θα παίξουν καλοκαίρι, οπότε δεν νομίζω ότι θα έρθουν Ελλάδα τόσο νωρίτερα! :-k
Στο Rockwave λογικά, τέλη Ιουνίου. αρχές Ιουλίου, όποτε γίνει… :dunno:


Όσον αφορά το setlist!
Δεν νοείται live των Iron Maiden χωρίς 2 - 3 πολύ συγκεκριμένα tracks!

Όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ, θα παίξουν σίγουρα το “Iron Maiden”, “The Number of the Beast”, “Hallowed Be Thy Name” και “The Trooper” από τα πρώτα 4 albums! :wink:

Είναι γνωστό από τέλη Αυγούστου, ότι θα ακουστούν και tracks από αυτή την περίοδο… δεν είναι κάτι καινούργιο… :roll:

Από εκεί και πέρα 4 από “Powerslave”, 4 από “Somewhere in Time” και 4 από “Seventh Son of a Seventh Son” και προκύπτουν τα 16 τραγούδια του setlist! :wink: 8)

Ναι αλλά ποια? Ας παίξουν τουλάχιστον τα:

Aces high, (για intro) Rime (να πιάνει και χώρο), Deja-Vu, The Loneliness of the Long Distance Runner (favorite), Alexander (επιτέλους!) Stranger in a strange land, Wasted years, Clairvoyant, Only the Good Die Young, Infinite dreams,

Και Revelations ρε γαμ…

Κοιτα, αν παιξουν τα Flash Of The Blade, Rime Of The Ancient Mariner Caught Somewhere In Time, Moonchild κτλ θα ειμαι κατι παραπανω απο ευχαριστημενος. Παρολα αυτα περιμενω να εστιασουν περισσοτερο σε Aces High, Clairvoyant κτλ.

Επισης ποτε δε καταλαβα γιατι θεωρείται τοσο γαματο το “Heaven Can Wait”. δηλαδη οκ, πολυ ωραιο κομματι, αλλα πιστευω οτι οι Maiden εχουν χαλαρα αλλα 40 κομματια καλυτερα απο δαυτο.

παιχτε το Caught ρεεεε… και Sea Of Madness… που τετοια τυχη βεβαια. εγω περιμενω γυρω στα 3 κομματια εκπληξεις… οχι παραπανω.

και κατι αλλο. σε αυτη τη γ#$%#$#περιοδεια για τα 4 πρωτα, γιατι παιζαν ενα καρο ακυρα; χαθηκαν τα The Prisoner, Children Of The Damned, To Tame A Land;

για το τελευταιο παει στο διαολο μιας και δε το παιζουν ποτε. εδω το 22 Acacia Avenue που Ε-ΠΡΕ-ΠΕ να το παιξουν ειχε χαθει στα αζητητα και μειναμε με το “πι” στο χερι. για μένα επιβαλλεται πλην του Iron Maiden και Hallowed Be Thy Name να μην παιξουν τα Trooper και Number…

πιστευω θα εχει ενα απο το Killers, μονο και μονο για το γαμωτο. Το ομωνυμο δεν ειν’ κακη επιλογη. βαλτε και ενα - δυο εκ των The Prisoner / Children Of The Damned / 22 Acacia Avenue για να δεσει το γλυκο και ειμαστε μια χαρα.