Iron Maiden - Senjutsu

Ακριβώς ο,τι θα περίμενα και θα ήθελα από τους 60+ Maiden το 2021

Senjutsu στο repeat , υπέροχο

6 Likes

Ενα γαμημενο επος, δακρυα στο ρεφρεν

9 Likes

Εγώ πάντως που κάλεσα σε δισκάδικο Πειραιά, μου είπαν πως η Warner δεν έχει φροντίσει να το έχουν Ελλάδα την Παρασκευή. Και ρωτώ, πως θα κάνουμε παραδοσιακά την πρώτη ακρόαση μετά το unboxing γμτ? Αναγκαστικά στην παρανομία και μετά απλά ράφι?

1 Like
7 Likes

Δεν το ζω αυτό σήμερα, ακόμα κοιμάμαι δεν παίζει

Αλαλα τα χείλη

2 Likes

Η πρώτη μου εκτίμηση είναι ότι πρόκειται για τον πιο “πειραματικό” και διαφορετικό δίσκο τους. Ακόμα και τα προβλεπέ του Harris κάνουν απρόσμενα τερτίπια.

1 Like

Τρομερή δουλειά από McBrain! Με αιφνιδίασε μπορώ να πω. Πολύ καλή δουλειά έχει γίνει επίσης στις κιθάρες. Πλήκτρα παντού και μπροστά!
Υπάρχει μια όμορφη μελωδικότητα, μία έμπνευση γενικώς, στα κουπλέ στα ρεφρέν, στις εισαγωγές, δεν είναι σαν τις ηχητικές κουραδες του FF (Alchemist λέει και Talisman :laughing:. Το 4λεπτο μόνο του είναι καλύτερο απ’όλο το FF).
Μπράβο τους, πραγματικά δεν τους το είχα και μέχρι στιγμής με διαψεύδουν πανηγυρικά.

6 Likes

“Days of future past” σα να ξεπήδησε μέσα από τα 2 τελευταία του Bruce. Ροκάρει άσχημα παντως

3 Likes

αυτό ακούω μόλις και αυτό ακριβώς θα έλεγα! τα υπόλοιπα το απόγευμα με ησυχία γαμώ το γραφείο.

Υπάρχει κάπου ολόκληρος ο δίσκος?

Υπάρχουν όλα στο YouTube

1 Like

Το Hell on Earth είναι κομμάτι Maiden. Από αυτά που δε χρειάζεται να συμπληρώσεις ότι είναι 60+, εκατομμυριούχοι, ο Bruce είχε καρκίνο στο λαιμό κοκ. Λες είναι Maiden και μπαίνει τελεία.

8 Likes

“Hell on Earth”. Αρκετά Χ factor vibes
Lost in anger
Live in danger…

4 Likes

Δεν τα βρίσκω όλα… μάλλον τα κόβουν σιγά σιγά.

Senjutsu… Απίστευτο. Δεν το πιστεύω ότι έγραψαν τέτοιο ριφ.
Έχω ακούσει επίσης Days Of Future past και Hell On Earth.

Μέχρι στιγμής και τα τρία αυτά είναι ανώτερα και από Writing και από Stratego

1 Like

Days Of Future past και Hell On Earth πολυ ενδιαφεροντα στις πρωτες ακροασεις

Senjutsu ομωνυμο ειναι επος ΜΟΝΟ ΚΛΑΜΑ που το ακουμε εν ετει 2021 απο τους Maiden

1 Like

Ναι, κι εμένα το βγάζει απαγορευμένο στη χώρα μου. Τα τσακάλια των torrents σίγουρα θα τα έχουν ανεβάσει σε διάφορα σάιτ

1 Like

Πόσο τεράστιο κεφάλαιο είσαι για την μπάντα, ρε άρχοντα; Πόσο μουσικάρα και πόσο cool ατομάρα;

Τι ύμνος είναι αυτό το “Senjutsu”, ρε; Ομοίως και το “The Writing on the Wall”, και ας χτυπιούνται οι παραπονιάρηδες.

“Days of Future Past”, όπως τα είπε ο @mike_blackie.

Επίσης, τι γ@μ#μένη, αισθαντική σολάρα πέταξες πάλι στο “Darkest Hour” και απογείωσες ένα -κατά τ’ άλλα- απλά καλό κομμάτι;

Η αυτού μεγαλειότης:

6 Likes

Επειδή δεν μπορώ να ακούσω τώρα το άλμπουμ, μόνο μια ερώτηση. Το Senjutsu είναι καλύτερο opening από το if eternity should fail?

Για μένα ξεκάθαρα

Εγώ λέω ΝΑΙ.