Iron Maiden - The Final Frontier καλύτερο κομμάτι

κάποιος π διάβαζει το θρεντ χωρίς να ξέρει την φοβερή κριτική του παοκτζή θα νομίζει πως έχει διαρεύσει ο δίσκος κ όλοι οι φόρουμογιούζερς τον έχουν κατεβάσει .#-o

Πες και για το 3λεπτο σόλο, γεμάτο τεχνική και συναίσθημα!

Τι να πω ρε παιδιά ίσως να μην ήμουν στο κατάλληλο mood.
Επιμένω όμως ότι κάνει κοιλιά κάπου στη μέση του δίσκου.

Δισκοβόλε τι εννοείς, ποια κριτική παοκτσή, εγώ το άκουγα σήμερα το μεσημέρι.

μενα μου τοστειλε ο παοκτζης παντως 8)

Παίδες, τα λινκς για τον δίσκο με pm θυμίζουμε. :wink:

Τελικά και τα πρώτα κομμάτια του δίσκου δεν είναι άσχημα, όσο τα ακούω. Στην τελική, καλύτερη εντύπωση μου είχε κάνει με την πρώτη το Number of the Beast? Ναι, μιλάμε για έναν κλασικό Maiden δίσκο ακόμα παιδιά.

diskovole δεν σε πιανω… και εγω το ακουγα απο χτες,αν και να πω την αληθεια,η γνωμη μου ενισχυθηκε πολυ απο την εν λογω κριτικη γτ γενικα συμφωνησα σε πολλα σημεια…

Εγω ακομα δεν το εχω συμπαθησει. Μαλλον θελω πιο πολυ χρονο να μπω στο νοημα του παρα το λιωσιμο που του εχω ριξει. :frowning:

Ρε ακούστε progressive περάσματα στο The Final Frontier. Τι μου λέτε, περιμένατε εν έτη 2010 να έβγαζαν τέτοια τραγούδια οι Maiden? Μη τα συγκρίνουμε συνέχεια με τα κλασικά τους, έλεος…

Ο Παοκτζης εγινε pre-editor του ροκιν!

[SIZE=“5”]ΑΣΤΑ ΔΙΑΛΑ ΡΕ ! [/SIZE]
ακόμη κ οι μοντ συμμετέχουν σε αυτό το παιχνιδάκι !
πάντως όταν όντως ακούσετε τον δίσκο δν πρόκειται να υπάρχει τόσο μαζική κατάθεση απόψεων ! :thumbdown:

:lol3::lol3::lol3:

Αποδεικνυουν ξανα γιατι ειναι η μεγαλυτερη μεταλ μπαντα του πλανητη.

Σκεφτειτε μονο το μελαγχολικο Εντι να κατα στρεφει χιλια ετη φωτο απο τα νευρα του στη συνεχεια.

ΚΑΥΛΑΑΑΑΑΑΑ!!!

χαχαχα,ρε παιδια για αυτο το γουσταρω αυτο το φορουμ…γιατι πανω απολα εχει παιδια με φοβερο χιουμορ:lol::lol:

διαβαζω εδω και κανα δεκαλεπτο αυτα που γραφατε και γελαω σα μαλακας:lol::lol:…πραγματικα ειμαι πολυ συγκινημενος που ξεκιναω το νεο κινημα των Pre-editors και ελπιζω ακολουθοντας τις υποδειξεις μου να φτασετε στα επιπεδα προ-κριτικης στα οποια κειμενομαι…

Ο δίσκος είναι μάπα!
Η φωνή του Ντίκινσον δείχνει τα χρόνια της, ειδικά στα Higher and Faster και στο ομωνυμο (ειδικά μετά το πρώτο σόλο) ακούγεται πιο γερασμένος από ποτέ, ενώ στο Longing For Heaven καταστρέφει με την ερμηνεία του μια κατα τ’ άλλα καλή μπαλαντούλα.
Οι κιθάρες είναι πεθαμενατζίδικες. Τα περισσότερα ριφ είναι κλεμμένα (το βασικό του Beyond The Eyes Can See είναι είναι κόπι-πέιστ το βασικό του Pandemonium από Killing Joke) ενώ τα σολαρίσματα είναι βαρετά και ψευτοβιρτουόζικα.
Ο Μακμπρέιν ακούγεται πιο αργός από ποτέ (στο The Antagonist παίζει πιο αργά και από σαλίγκαρο σε ριπλέι).
Τέλος οι συνθέσεις του Χάρις είναι για κλάμματα και καλύτερα να το παρατήσει το άθλημα γιατί πλέον δεν το κατέχει. Του ήρθε τώρα του μαλάκα πάνω στα γεράματα να το παίξει προοδευτικός και να πειραματιστεί… Τι ήταν αυτό το Murky Space Race κυρ Χάρη; Εδώ έχετε χάσει το μπούσουλα σε άλλα κι άλλα, τα αρμόνια α λα Pet Shop Boys σας έλειπαν…

Ένα έχω μόνο να πω… Ξεφτίλα!

μια απορία . όταν όντως ακούσετε τον δίσκο τα αποτελέσματα του πολ τι θα γίνουν ; θα τα φάει η μαρμάγκα ; ή θα κάνετε λοκ αυτό κ θα ανοίξετε καινούργιο θρεντ ?

εγώ πάω να ποστάρω στο τίμιο οφ-τοπικ μου κ σας αφήνω να ακούσετε τον δίσκο για 20η φορά σήμερα

Me nia,you go over niaa…

Dont mind him, he’s got some sand in his vagina…

Ε ντάξει ρε μλκ Keyser εσύ το γάμησες και ψόφησε! :lol::lol::lol:

Ο δίσκος μέχρι το τελευταίο κομμάτι ήταν για τα μπάζα.

Αλλά το τελευταίο ΝΤΡΗΜΘΗΑΤΕΡΙΚΟ [SIZE=“6”]ΕΠΟΣ[/SIZE] ήρθε απ’το πουθενά να μπει για πάντα στις καρδιές μας.

Παρ’ό,τι γουστάρω μόνο το τελευταίο κομμάτι, πρόκειται για ένα άλμπουμ μνημείο του ΧΙΕΒΥ ΜΑΙΤΑΛ, που θα θυμίζει στους παλιότερους τι σημαίνουν οι Maiden για τη μουσική αυτού του πλανήτη και θα μάθει στους νεότερους την τέχνη την συγγραφής ΔΙΣΚΑΡΩΝ με την τεχνική του ΜΙ-ΣΟΛ-ΛΑ.

[SIZE=“7”]UP THE IRONS[/SIZE]

Βρείτε τον γιούζερ για τον οποίο υπάρχουν αναφορές στο παραπάνω κείμενο και θα σας πω τι να πατήσετε στο 3:14 του έξτρα DVD ώστε να ξεκλειδώσετε το easter egg με τις κλανιές του Βρασίδα

Πες τα γαμω!!Γενικα μαζι με Fear of the Dark,μαλλον οι πιο ανισοι Maiden δισκοι.Το θεμα ειναι οτι τα χαιλαιτς παρα ειναι ΧΑΙ και το σωνουν:D

[I][CENTER]So just hold on
You can make it happen for you
Reach for the stars and you will fly

You’re longing for heaven
longing for heaven
longing for heaven
But you need a little hell
[/CENTER][/I]

Tι ρεφρεναρα γαμω!:band: Αντε να περασουν κι αποδω να παιξουν longing,catastrophe και ομωνυμο να τρελαθουμε:drunk: