Iron Maiden - The Final Frontier καλύτερο κομμάτι

Κύριοι… ο Κολοκύθας. Έτσι απλά. :smiley: :bow:

Χμμμ… μου κάνει κάτι σε υβρίδιο… :-k

[SPOILER]awake7pl;

Τις κέρδισα τις κλανιές του Βρασίδα; Ε; Τις κέρδισα; =P~:vibrate:[/SPOILER]

το ότι στο “Higher And Faster”, το lead που σκάει στο 3:46 είναι ΚΑΡΦΙ το “Μάγια η Μέλισσα” δεν το παρατήρησε κανείς?

Άντε μην ανοίξω νέο τόπικ τώρα.

Δεν είναι μόνο αυτό ρε Άβερελ! Στο Murky Space Race δεν πρόσεξες στο 2:04 (εκεί που αρχίζουν να ξεφεύγουν με τους πειραματισμούς και γίνεται της ΠΟΥΤΑΝΟΣ) μια γνώριμη μελωδιούλα; Δε σου θύμισε τίποτα;

Αχ Ρόζα, Ρόζα Ροζαλία
Πάμε μαζί στη συναυλία
Ν’ ανθίσει μ’ όλα τα βιολιά
Μια ροζ μεγάλη βυσσινιά
…στο πρώτο μας φιλί…

:-({|=

Εδώ είναι που τρώμε παριζάκι Σπάμ χωρίς να μας τα πρήζει κανείς?

Νε. Χώσου.

ΟΟΟΟ ΣΟΥΛΤΑΝ ΤΙ ΔΙΣΚΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!
ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ main riff του Beyond the eyes can see με πόρωσε αμέσως!
Καλά το Where no man has gone before σε στήνει να το ακούς με ανοιχτό το στόμα γιατί είναι βαρύ και έχει γαμάτα vocals, το higher and faster κλασσικό γρήγορο maiden, το the antagonist κλασσική gers σύνθεση, το Longing for Heaven μπαλαντάρα αλλά σε κάποια σημεία γλυκανάλατο μωρέ… Καλά το Murky Space Race γαμάτο αλλά λίγο άκυρο, και το Final Frontier γαμάτο!
Καλά το δεύτερο παρτ του πρώτου σολο γαμάει!

Πάντως, έχοντας ακούσει 20 φορές το άλμπουμ, ξέρω το σετλιστ του The Final Frontier Tour!

Beyond the Eyes can see
Where no man has gone Before
Higher and Faster
Wrathchild
The Trooper
The Antagonist
Two Minutes to Midnight
The Number of the Beast
Κάτι από τα 3 reunion albums
The Final Frontier
Run to the Hills
Fear of the Dark
Iron Maiden

Longing for Heaven
The Evil that men Do
Hallowed be thy name

πςςςςςςς :lol:#-o

ναι καλά … :lol:

Ρε μαλάκες τι κεραμίδα ήταν αυτή??? Έχω πάρει τους δρόμους και ΟΥΡΛΙΑΖΩ το ρεφραίν Where No Man Has Gone Before?
Α ρε Bruce στέλνεις για ψάρεμα όλα τα τσουτσέκια που το παίζουν τραγουδιστές.

[SIZE=“6”]MAIDEN ΡΕ
[/SIZE]

Far away, in the unknown lands
Chasing shadows with blood in our hands
We are the gunners of a futile war
That’s leading us, where no man has gone befoooore

Α ρε Ηarris με τις απύθμενες ιστορικές σου γνώσεις, δίδαξε μας και πάλι. Τι έπος είναι αυτό! :metal:

+10000

Ναι ρε φίλε αυτό λέω…
Τι έγραψε πάλι ο θεός???

Να πουμε επισης οτι βουλωσαν και παλι στοματα γιατι πολλοι εκαναν λογο για τελειωμενη μπαντα:bye:

btw

[SPOILER]IRON MAIDEN Releases Japanese Version of ‘The Final Frontier’ - Mar. 14, 2010

IRON MAIDEN ? legendary british act announced that the Japenese version of 'The Final Frontier" will hit the stores on April 10th.It will feature 2 bonus cover songs and guest appearance by such musicians as Tony Iommi(BLACK SABBATH), Roy Z(ROB ROCK,BRUCE DICKINSON) and Chris Broderick(BALLISTIC,NEVERMORE,JAG PANZER,MEGADETH)

“The Final Frontier”(japanese version)track listing:

  1. Beyond The Eyes Can See
  2. Where No Man Has Gone Before
  3. Higher And Faster
  4. The Antagonist
  5. Longing For Heaven
  6. Murky Space Race
  7. Catastrophe Of A Thousand Light Years
  8. The Final Frontier
  9. Zombie(THE CRANBERRIES)
  10. I Will Survive(GLORIA GAYNOR)

IRON MAIDEN is:

Bruce Dickinson ? vocals
Dave Murray ? guitar
Adrian Smith ? guitar
Janick Gers ? guitar
Steve Harris ? bass
Nicko McBrain ? drums

(blabber)
[/SPOILER]

Κωλοιαπωνεζοι,μια ζωη δωρακια:x

:lol3::lol3::lol3::lol3::lol3:

Όλες αυτές τις μέρες ήμουν σκεπτικός. “Θα είναι αντάξιο των προσδοκιών;”, “Θα αξίζει να φέρει το όνομα της μεγαλύτερης χέβυ μέταλ μπάντας του πλανήτη;” ήταν τα ερωτήματα που με βασάνιζαν.
Μετά λοιπόν από προσεκτικές ακροάσεις μπορώ πλέον να το βροντοφωνάξω: Ναι οι Maiden ξανακάνουν περιφανούς τους οπαδούς τους και γενικά όλους τους μεταλλάδες. Ένας δίσκος για να τον τρίψεις στην μούρη αυτών που σταμάτησαν να ακούνε μέταλ γιατί “ωρίμασαν”. Λες και ωριμότητα είναι η Βανδή και ο Σφακιανάκης. Προκαλώ όποιον κοροϊδεύει τους Maiden να ακούσει ολόκληρο το Catastrophe Of A Thousand Light Years. Μόνο κουφοί δεν θα υποκλιθούν σε αυτό το ΕΠΟΣ. Τέλος πάντων, έτσι και αλλιώς δεν αξίζει να ασχοληθεί κανείς μαζί τους.
Οι Maiden βγάλανε καινούργιο δίσκο. Αυτό και μόνο φτάνει…
[SIZE=“4”]
STAY METAL
UP THE IRONS
[/SIZE]

Ποιος τόλμησε να ψηφήσει το 1ο κομμάτι που είναι [SIZE=6]ΝΤΡΟΠΗ[/SIZE] για το [SIZE=7]ΜΑΙΤΑΛ;[/SIZE] Άκου εκεί πιασάρικα ρεφρέν και αηδίες.

Γράκχε σωστός 7plplplplFLK<33 νομίζω έπιασες το νόημα για το τι πρέπει να πατήσεις στο κοντρόλ
ΜΟΣΧΟΛΙΒΑΝΟΝ Η ΠΟΡΔΟΥΛΑ ΣΟΥ ΒΡΑΣΙΔΑ ΜΟΥ

Μάγκες ΘΑ ΣΑΣ ΣΚΟΤΩΣΩ!!!

edit : ρεζίλιιιιιιιι…

Παιδιά Please όποιος έχει βρει την ιαπωνική έκδοση με τις διασκευές να μου την στείλει σε pm!!! Πόσο μπροστά όμως???
Περιττό να πω πως ξύπνησα 2 ώρες νωρίτερα σήμερα για να ξανακούσω άλλες 5 φορές το τελευταίο ΥΠΕΡΕΠΟΣ! Μακάρι να το παίξουν live…

Το ομωνυμο εννοειται… δεν εχει αντιπαλο το τραγουδι τι να λεμε τωρα. Ισως το καλυτερο τραγουδι Maiden ΕΒΕΡ.

Α δεν σας ειπα, βρηκα και ακουσα την Γιαπωνεζικη εκδοση, αντε γεια απλα!!!
Η διασκευη στο Zombie των Cranberries ειναι απο αλλον πλανητη, ο Ντικινσον δινει ρεστα σε ερμηνεια και συναισθημα για αλλη μια φορα, σε ευχαριστουμε Μπρους! :bow2::bow2::bow2:

Τα drums απο τον McBrain στο I Will Survive σε αφηνουν μαλακα ε 8O! Δινει πολλες απαντησεις στους επικριτες του. Για τι να πρωτομιλησω, για τα γυρισματα? Για το διπεταλο? Ο τυπος ειναι μηχανη! Υποκλιθειτε ολοι οσοι τον λεγατε απλα εναν ντραμμερ της σειρας!

Where No Man Has Gone Before - Deleted Alternate Beginning

Higher & Faster (experimental version by Artery)

The Antagonist (armored core remix)

Longing for heaven (spoken word version)

The Final Frontier (acid techno remix by Underground Resistance)

\m/

:stuck_out_tongue:

Ρε Παναγιώτη όχι τώρα που είμαι στη δουλειά και δεν μπορώ να τα ακούσω :frowning:
Νο Remorse ευχαριστώ πολύ που Δ Ε Ν μου έστειλες Pm με την ιαπωνική έκδοση…παρτάλια

:p:lol:#-o

κανενα