Iron Maiden - The Final Frontier καλύτερο κομμάτι

Όλα:p :slight_smile: :!:

Καλά ρε ποτε διερρευσαν?:?8O

Ισχύει δεν έχω καταλάβει τι παίζει (όχι ότι τους παρακαλουθώ και πολύ, αλλά βλέπω καλά λόγια εδω μέσα, όποτε θέλω να ακούσω)

Πότε διερρευσαν?
Ποσα διερευσαν?
Ποτε βγαίνει το άλμπουμ?

νταξ, κλαίω. :lol:

ok ok…:lol: Mε πιασατε αδιαβαστο…

:lol: :oops:

Μα καλά με ποια λογική έκανε τέτοια κριτική???

Βασικά ψάρωσα πολύ επειδή οι άλλοι users τράβηξαν πολύ (σε 9 σελιδες!) το χαβαλέ που προέκυψε από την κριτική του παοκτση.

Ψηφίζω εγώ το Higher and faster για να ενισχύσω τα αδύναμα κομμάτια

Εύγε στο παλικάρι που ανέβασε το Final Frontier στο youtube. Ακούστε ρε ΥΜΝΟ!

http://www.youtube.com/watch?v=zPhufrlqMujY&feature=finalfrontier

(το λινκ δε βγαίνει πάντα με την πρώτη, μερικές φορές πρέπει να κάνετε κλικ πολλές φορές)

επεδη εχω μπερδευτει, αυτο ειναι κανονικο τραγουδι η μερος της πλακας?:oops:

αυτό το λινκ είναι καλύτερο.

Απολαύστε.

Άνετα το ομώνυμο

αργο ιντρο με μπασο steve harris,μετα αρπισμους μεχρι το 3-4 λεπτο,με τον dickinson να ψιθυριζει τους στιχους,μετα μπαινει το heavy κομματι δυνατα ρεφραιν δυνατα κουπλε…στη συνεχεια ξανακαλμαρει μεχρι να μπει ενα γρηγορο ριφφ,μετα απο αυτο 3λεπτα σολο των μειντεν,εν συνεχεια ξανα βαρυς ρυθμος μετα ξανα γρηγορος με τον dickinson να πιανει high pitched νοτες και να τελειωνουν σε ενα απιστευτα καβλωτικο ανατριχιαστικο ριφ που να σε αφηνει να αναρωτιεσαι αν θα ξαναβγει τετοια μπαντα ξανα στον πλανητη γη…

Ρε πάτε καλά???

Χλευάζετε Μέηντεν???

Φωτιά και τσεκούρι, πίσσα κλαι πούπουλα, ουστ αντίχρηστοι 666!!!
Μερικά πραγματα έχουν και τα όρια τους. Η πλάκα είναι ένα απο αυτά. Δεν πρέπει να χλευάζουμε τους ΘΕΣΜΟΥΣ. (Προεδρος δημοκρατίας, εκκλησία, Μέηντεν κτλ…)

Εχουνε και cover απο Michael Jackson

Πω πω ντάξει τι δισκάρα είν’αυτή;
Απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ…:expressionless:

To άρπισμα του longing for heaven είναι ίδιο με το wasting love παρα δύο νότες ε! Και το the antagonist μου κάνει κάτι σαν το αδελφάκι του Weekend warrior με το rock n’ roll ρεφραιν του. Κατα τ’αλλα Final frontier και Catastrophe YMNOI!
…go beyond your deepest fear, entering the new frontier! :bow2:
Και το “οοο-οο-οοο-οοο” του Dickinson που κρατάει ενά μιση λεπτό στο τέλος, τι κορύφωση!

Μόνο εμένα το Higher and Faster μου θυμίζει το Flash of the Blade? Ίσως είναι το ριφ…

Τρελο φιλλερ το higher and faster παντως…:roll:

Εντάξει μωρέ, καλούτσικο είναι, απλά όχι στα κορυφαία του δίσκου.

Haters… [-X

και το space race σπερνει

ειναι απο τα τραγουδια που τα ακους και με τον καιρο μεγαλωνουν μεσα σου

εχει τρομερες αλλαγες ρυθμων, και η εισαγωγη με τα ηλεκτρονικα εφε και τα σαμπλς με τις φωνες του εντι εχουν κολλησει στο μυαλο μου απο χθες

Βγηκε και το The Final Frontier Alive in Preveza, οπου παιζουν ολο το δισκο λαηβ, και εχει και 2ο dvd μεσα με interviews κλπ