Iron Maiden - The Final Frontier καλύτερο κομμάτι

Μετα την παρακατω κριτικη

[SPOILER]1. “Beyond The Eyes Can See” Steve Harris Adrian Smith, Harris 4:17

λογικα θα ναι το κλασσικο μειντεν οπενερ,με πιασαρικα ρεφραιν και ριφακια

  1. “Where No Man Has Gone Before” Bruce Dickinson Smith, Harris 5:52

προαισθανομαι πως θα ναι heavy αρκετα αυτο το σονγκ

  1. “Higher And Faster” Dickinson, Harris Smith, Harris, Murray 7:34

πιστευω πως σε σημεια θα ναι γρηγορο και σε αλλα σημεια θα καλμαρει για να ξαναμπουκαρει δυναμικα

  1. “The Antagonist” Harris Janick Gers, Harris 6:07

το The Fatalist των tranquillity σε φοβερα καλυτερη εκδοση

  1. “Longing For Heaven” Dickinson Smith, Harris, Dickinson 6:58

δυνατη μπαλαντα μου μυριζει αυτο

  1. “Murky Space Race” Dickinson Dickinson, Harris 7:36
    ισως να ναι πειραματικο σονγκ,λιγο πιο περιεργο απτα αλλα

  2. “Catastrophe Of A Thousand Light Years” Harris Dave Murray, Harris 8:29

ο τιτλος ειναι πραγματικα φοβερος και λογικα θα χει επιβλητικο υφος,μελανχολικο και βαρυ…μπορει να χει και γρηγορο σημειο

  1. “The Final Frontier” Harris Gers, Smith, Harris 14:09

το τραγουδι εκπληξη…μπορει να αποτελειται απο 10 διαφορετικα κομματια δε ξερω…σιγουρα αργο ιντρο με μπασο steve harris,μετα αρπισμους μεχρι το 3-4 λεπτο,με τον dickinson να ψιθυριζει τους στιχους,μετα μπαινει το heavy κομματι δυνατα ρεφραιν δυνατα κουπλε…στη συνεχεια ξανακαλμαρει μεχρι να μπει ενα γρηγορο ριφφ,μετα απο αυτο 3λεπτα σολο των μειντεν,εν συνεχεια ξανα βαρυς ρυθμος μετα ξανα γρηγορος με τον dickinson να πιανει high pitched νοτες και να τελειωνουν σε ενα απιστευτα καβλωτικο ανατριχιαστικο ριφ που να σε αφηνει να αναρωτιεσαι αν θα ξαναβγει τετοια μπαντα ξανα στον πλανητη γη…[/SPOILER]

Πιστευω μπορουμε να διαλεξουμε καλυτερο κομματι

Ομωνυμο αφου τα ειπε ολα ο reviewer…
Διαφωνω εν μερη με τη κριτικη του,αλλα φανεται να εχει δωσει πολυ βαση στο αλμπουμ,εγω θελω καποιες ακροασεις παραπανω…

Εγω ψηφισα Murky Space Race, οπου σαν πειραματικο, ανοιγει νεους οριζοντες στην μουσικη.

Πρωτου το ακουσω δεν μπορω να ξερω…

Νταξει,διαφωνω καθετα.MAIDEN εισαι,πειραματικο κομματι στο κυκνειο ασμα σου?

Το ομωνυμο απ’την αλλη ειναι το επος το ιδιο.

και ειδικα αυτο το σημειο!^ Πως τους ψυθυριζει ετσι ρε!8O Μου θυμισε Satanic Mantra απο CoF.

Συνολικα ενα κλικ πανω απο AMOLAD…

Εχωσα Catastrophe Of A Thousand Light Years, γτ μου θυμησε ο καταπληκτικος του τιτλος,αλλον εναν τελειως διαφορετικο καταπληκτικο τιτλο, Brighter tha a thousand Suns(κ εδω η πρωτοτυπια προσθετει αλλο ενα +), και επειδη ακομα μοιραζονται και παρομοια λεπτα διαρκειας παρα 15 δευτερολεπτα…οντως μελαγχολικο και βαρυ,οπως μου αρεσει…θελω και αλλες ακροασεις ομως ακομα,δεν τον εχω χωνεψει καλα το δισκο…αν και το τελευταιο δεν ξερω…με αφησε λιγο μλκα…ζορικο κομματι,πολλες εναλλαγες και το εχασα λιγακι…need more time…

Ψήφισα το Catastrophe of a thousand light years γιατί έχει πολύ επικό τίτλο, επομένως αδιαμφισβήτα πρόκειται για ένα απο τα επικότερα τους κομμάτια.

εδιτ. Μα την αλήθεια, δεν είδα το πάνω ποστ.

Μα τον Τουτατη δε σε πιστευω…
Εν τω μεταξυ το tracklisting που εχει βγει στο νετ ειναι fake μαλλον…:roll:
Παντως το καλυτερο αλμπουμ τους μετα το 7th Son…

Τη τελευταια προταση να ειστε σιγουροι θα την ακουσουμε οτι και να ειναι το αλμπουμ…

Moνο σε μενα αρχιζει να φαινεται πολυ συμπαθητικο και δυνατο το Where No Man Has Gone Before??:-k:-k

Το βλεπω δευτερο σινγκλακι χαλαρα…

αν αφησετε το cd να τρεξει ολοκληρο θα δειτε πως υπαρχει και hidden track…
και ειναι κλασεις ανωτερο απο τα αλλα…

ψαχτε το λιγο και θα με θυμηθείτε…

φλατ παραγωγη ομως

φλατ ειναι γιατι το ακους απο κακης ποιοτητας Mp3…
αγοραζουμε και κανενα δισκο καμια φορα…
αντε…

καλα ρε παιδια γιατι μιλατε μονο για το cd???
το bonus dvd γαμαει…
making of - προβες - video clip… 90 minutes…
και μετα λετε οτι ειστε και true maidenades…[-X

ψηφισα the antagonist γιατι ειναι απο τα κλασσικα the κομματια που κοβουν κωλους
:rockon:

Δεν θα πρωτοτυπίσω, πιστεύω ότι το ομώνυμο είναι το καλύτερο κομμάτι που έχουν γράψει από την εποχή του Rime…ναι ναι καλά διαβάζετε! Τι να κλάσει όλο το Seventh Son… μπροστά σε αυτό το Ε Π Ο Σ !
Γενικά πιστεύω ότι αυτός ο δίσκος πάει το ροκ πολλά βήματα μπροστά έτσι όπως μόνο οι Maiden ξέρουν να το κάνουν!

παιδιά μην σκοτώνεστε. υπάρχουν για όλα απαντήσεις στη συνέντευξη. 8)

Μάπα ο δίσκος, το Brave New World κλάσεις ανώτερο.

realistic mode on:

εγω προβλεπω εναν κλασσικο ‘‘μετα το reunion’’ MAIDEN δισκο με 2 κομματαρες, μια καλη μπαλαντα που θα την βαρεθουμε στη βδομαδα, και πολλα progressive-maiden (δεν ξερω πως αλλιως να το πω) σημεια που που ναι μεν θυμιζουν τα παλια, απο την αλλη δε θα ειναι εξαιρετικα βαρετα

Δεν η μετράει η γνώμη σου είσαι Metallica sheep και δεν ξέρεις!

Τι δεν θα γίνει και λίγο τζέρτζελο??

Chrisp,δωσε του μια ευκαιρια ακομα ρε,ειναι ζορικο indeed,και μενα με παραξενεψε αρχικα…αλλα ειναι ψιλοτουμπανο τελικα…

Αυτη η ριφαρα που χωνει μετα το 7.40 στο ομοτιτλο,δεν γραφετε καθε μερα δλδ πχ…