Iron Maiden vs Black Sabbath

γιατι το λες αυτο?

εχω διαβασει συνεντευξεις του και ειναι πολυ υπεροπτης. θα μου πεις καλα, αυτο δεν ειναι τιποτα. απλα ξερεις οταν εισαι υπεροπτης και θιγεις και ονομαστικα αλλους καλλιτεχνες ειναι μαλακια…ε???

σοβαρα αυτο δεν το ξερα??
για πες ποιος βριζει κ τι λεει?

Μάλλον δεν είσαι καλά ενημερωμένος. :wink:

1.Beatles 168.5M
4. Led Zeppelin 109.5M
7. Pink Floyd 73.5M
10. AC/DC 66.0M
11. Rolling Stones 65.5M
Και οι Kiss πολύ πιο κάτω

http://www.riaa.com/gp/bestsellers/topartists.asp[/quote]

οι AC/DC ειναι αυστραλοι[/quote]

Ρε φίλε λες να μην ξέρω από που είναι οι AC/DC? Ξαναλέω ο Drifter είπε (αν δεν υπήρχαν οι Beatles και οι RS θα ήταν διεθνής η πρωτιά). Αυτό σχολίασα και εγώ. Ότι πάλι δεν θα ήταν διεθνής η πρωτιά. Άσε που ο μόνος πραγματικά Αυστραλός των AC/DC είναι ο drummer Phil Rudd. Οι αδερφοί Young κατάγονται και γεννήθηκαν στη Σκωτία (όπως και ο Bon Scott) ενώ οι Brian Johnson και Cliff Williams είναι Άγγλοι[/quote]

o Drifter ειπε Αμερικάνικη μπαντα, εσυ ειπες οι AC/DC…

πολυ σωστος φιλε! να προσθεσω το ποσο ανγνωρισιμη ειναι ενα group η ενας καλλιτεχνης κ απο τον ΗΧΟ του! Δλδ ακους αυτον τον ηχο της κιθαρας κ λες αυτος ειναι ο santana χωρις να ξερεις καν το κοματ!ι[/quote]

ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΙΜΟ ΣΤΥΛ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΤΗΤΑ.ΑΣΧΕΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΘΑΥΜΑΖΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΟ ΣΤΥΛ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ.(ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ. :lol: )

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΚΥΡΟ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ!!!
OI ΜΑΙDEN ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ(ΚΑΙ 100% ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΜΟΥΣΙΚΑ!!!)ΜΕΤΑ ΤΑ 18 ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ!!ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΥΣ SABBATH???

Ρε THUNDERA τις παπαριές που λες τις σκέφτεσαι? Τι το απαράδεκτο έχουν οι maiden?
Και από που και ως που είναι αυτοί “αχρηστοι” μουσικά και οι sabbath “χρηστικοί”? Δεν θυμάμε οι sabbath να έχουν γράψει κάτι μουσικά ανώτερο από όσα έχουν και οι maiden. Το ότι οι sabbath έχουν μεγαλύτερη ιστορία είναι γεγονός αλλά δεν σημαίνει τίποτα. Δηλαδή κάτω των 18 μπορούμε να ακούμε maiden και μετά τα 18 όχι? Εσύ τι ηλικία έχεις για να χουμε και καλό ρώτημα?

ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ???ΕΙΣΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΟΙ MAIDEN ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΣΙΚΑ ΑΧΡΗΣΤΟΙ???
ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΤΙΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ 3 ΣΥΓΧΟΡΔΙΕΣ!!!ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΣΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΟΙ SABBATH ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΟΥ ΦΕΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟΤΙΣ ΠΡΟΣΟΠΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΜΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΙΟΥΣ ΕΠΙΡΕΑΣΑΝ!!!ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ???ΑΝΤΕ ΡΕ ΤΡΑΒΑ ΑΚΟΥ ΤΟ FEAR OF THE DARK ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΕΓΙΣΤΟ MΠΑΣΙΣΤΑ HARRIS!!!
ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ!!!ΟΥ ΡΕ!

Το μόνο σίγουρο είναι ότι είσαι ηλίθιος γιατί δεν κατάλαβες τι σου έγραψα.
Ξέρω πολύ καλά από τι απαρτίζεται η μουσική των maiden, δεν είπα ότι είναι τίποτα βιρτουόζοι. Αυτό που είπα είναι ότι ούτε οι sabbath είναι κάτι καλλίτερο. Δεν θεωρώ κανένα συγκρότημα άχρηστο. Όσους έχουν επηρρεάσει οι sabbath, άλλους τόσους έχουν επηρρεάσει οι maiden οπότε ούτε εδω μου λες κάτι.
Διάβασε και άλλα δύο σίγουρα πράγματα τώρα.
1ον είσαι αγράμματος και πρέπει να μάθεις να γράφεις ελληνικά. Εκτός αν είσαι αλβανός…
2ον μην περιμένεις κανείς να σε πάρει στα σοβαρά με nick THUNDERA και Τόπος: thundera! Αυτά απλά αποδυκνείουν ποιος έιναι πραγματικά πεταμένος εδώ.

Μάλλον δεν είσαι καλά ενημερωμένος. :wink:

1.Beatles 168.5M
4. Led Zeppelin 109.5M
7. Pink Floyd 73.5M
10. AC/DC 66.0M
11. Rolling Stones 65.5M
Και οι Kiss πολύ πιο κάτω

http://www.riaa.com/gp/bestsellers/topartists.asp[/quote]

οι AC/DC ειναι αυστραλοι[/quote]

Ρε φίλε λες να μην ξέρω από που είναι οι AC/DC? Ξαναλέω ο Drifter είπε (αν δεν υπήρχαν οι Beatles και οι RS θα ήταν διεθνής η πρωτιά). Αυτό σχολίασα και εγώ. Ότι πάλι δεν θα ήταν διεθνής η πρωτιά. Άσε που ο μόνος πραγματικά Αυστραλός των AC/DC είναι ο drummer Phil Rudd. Οι αδερφοί Young κατάγονται και γεννήθηκαν στη Σκωτία (όπως και ο Bon Scott) ενώ οι Brian Johnson και Cliff Williams είναι Άγγλοι[/quote]

o Drifter ειπε Αμερικάνικη μπαντα, εσυ ειπες οι AC/DC…[/quote]

Ρε φίλε ξέρεις να διαβάζεις; Ο Drifter λέει: εαν δεν ήταν οι RS και οι Beatles θα ήταν διεθνής η πρωτιά. Πώς θα ήταν διεθνής η πρωτιά αφού οι AC/DC έχουν πουλήσει περισσότερο. Πας καλά;

re otan milas gia maiden prepei na prepei to stoma sou me vitrioli karagiozh poy 8a briseis toys maiden,koita thn istoria tous,ayta pou exoun prosferei sth mousiki kai kai thn exoune paei…to ti akrivws den sou aresei kai se xalaei stous maiden akoma den to exeis pei

(sorry gia ta greeklish alla den 3erw gt den ta allazei to pc)

ειναι σαν να συγκρινουμε την πουτσ@ με την Βουρτσα…

black sabbath γιατί γενικά μ’αρέσουν πιο πολύ…

eleni μιλησες πολυ σωστα! την ιδια απλη σκεψη εκανα κι εγω πριν ριξω την ψηφο μου στους Sabbath. Πες μου ρε συ ελενη, μπορεις να ακουσεις maiden μεσα σε σκοτεινο δωματιο δυνατα και φως μονο απο τα αναμμενα κερια??? γινεται???

σε καμμια περιπτωση δεν υποβαθμιζω τους IM (εχω δισκους, παει σε ολες τις συναυλιες εδω και σε μια στο Λονδινο)…αλλα οχι, προτιμω S A B B A T H…

SABBATH ντε
:twisted:

λίγα λόγια και καλά…τα υπόλοιπα είναι απλά περιττά!!!

Βlack Sabbath = Maiden = για τον μπεο … η διαφορα τους μπορει να ειναι αθροιστικα ποιος την εχει πιο μεγαλη … γιατι μονο για αυτο αξιζουν.

Προσωπικες αποψεις ειναι οποτε μην φορεσετε τις πανοπλιες σας και αρχιστε τα καλε τις μας λες … νταξ ???

Mε Iron God…I want,

RAINBOW έλεος ε! :evil:
Angel, θα συμφωνήσω μαζί σου. Όχι στο ότι είναι για το μπέο φυσικά, αλλά στο ότι ποτέ δεν με “συνεπήραν”. Από Sabbath 2 albums θα έλεγα ότι με “αγγιξαν” τα: Heaven And Hell & Headless Cross. Kι από Maiden το Somewhere In Time