Iron Maiden vs Metallica

To Fade to Black δεν το θεωρώ μπαλάντα.

γενικα ειναι χαζος ο ορος μπαλαντα…

powera γαμώ τα avatar :thumbup:

thanks manos…

metallica χωρις χωρις σκεψη!!!
οι μεταλλικα ειναι πολυ μεγαλυτερη μπαντα απο τους maiden,αυτο πιστευω φαινεται απο το γεγονος οτι ολοι ασχολουνται με το τι album θα βγαλουν ενω με τους maiden οχι τοσο(προσωπικη μου αποψη)

[SIZE=“7”]ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ.[/SIZE]

Αν σκεφτουμε οτι αυτη ηταν η επικρατεστερη κοντρα των “μεταλλαδων” εκεινης της εποχης το δημοψηφισμα δεν ειναι και τοσο ακυρο…
Δεν μπορω να διαλεξω, αλλα επειδη τωρα ακουω το οne και εχω συγκινηθει λεω μεταλλικα :stuck_out_tongue:

Mπούουουουουουου… I’m scared shitless.

Δεν είναι μεγαλύτερη μπάντα οι Metallica. Είναι 4, ενώ οι Maiden 6!!! :stuck_out_tongue:

Τι λες τωρα;;;

Εχω κατσει πολλα βραδυα αυπνος βαζοντας κατω τα τραγουδια των 2 συγκροτηματων ενα προς ενα.

Ακομα δν εχω καταληξει καπου κατηγορηματικα και ποτε δν προκειται να γινει αυτο.
Ψηφισα Maiden παντως λογω καποιων συγκεκριμενων τραγουδιων.
Aν οι Metallica ειχαν ακομα Cliff κ Mustaine ολα θα ηταν διαφορετικα.

Αν οι Metallica ειχαν τον Dave ακομα θα ηταν πολυ χειροτεροι…

KIRK HAMMET FOR PRESIDENT!!

:stuck_out_tongue:

Συμφωνω.Ασε που δεν θα υπηρχαν και οι Megadeth που ειναι γαματοι.

Δεν νομιζω να ειναι ετσι.Εννοειται χειροτερα απο αποψη κλιματος στο συγκροτημα;;

Οι Megadeth εχουν πολυ ωραια τραγουδια αλλα δν μου αρεσει το οτι αυτη η μπαντα υπαρχει μονο για μια κοντρα και οχι γιατι τους αρεσει να παιζουν μουσικη.

Metal 13 > POSTMASTER 2000…Pare kai kamia anasa re :lol: :lol:

Τωρα που πηρα φορα αντε να σταματησω.8) 8)

[SIZE=“7”][FONT=“Times New Roman”]ΤΡΕΜΕ ΜΑΝΟΟΟΟ…[/FONT][/SIZE]

παίζει να ειναι βελτιωμένο μοντέλο του MANOS POSTMASTER TX-400…μυρίζομαι ποστοπόλεμο :lol: :lol: :lol:

Εγώ προσωπικά κοιτάω μόνο την ποιότητα της μουσικής. Και στο κάτω κάτω έτσι όπως φέρθηκαν οι Τallica στον Mustaine τι θαθελες να κάνει ? Μαγκιά του που έφτιαξε αυτήν την υπέροχη μπάντα και που πάντα την κρατούσε σε αξιοπρεπή επίπεδα.:wink:

Σκέφτηκα κάτι χθες και θα το γράψω παρόλο που κάποιοι θα πάθουν εγκεφαλικό και κάποιοι άλλοι θα με κυνηγούν για όλη τους τη ζωή:
Αν από τη δισκογραφία των Metallica έβγαζες το “Black Album”, τι θα ήταν οι Metallica; Ένα αμερικάνικο cult thrash συγκρότημα. Οι περισσότεροι μεταλλάδες θα τους προσκυνούσαν για τους τρεις πρώτους δίσκους, αλλά δεν θα ήταν κοινά αποδεκτοί. Θα ήταν κάτι όπως οι Megadeth. Αν δηλαδή ερχόντουσαν αύριο για συναυλία θα είχαν το πολύ 3.000 άτομα. Ούτε MTV, ούτε NME ούτε τίποτα.
Από την άλλη όποιον δίσκο των Maiden αφαιρούσε υποθετικά κανείς από την δισκογραφία τους (ακόμα και το “The Number Of The Beast”), πάλι θα έμεναν η διαχρονικά κορυφαία heavy metal μπάντα!
Οκ, σταυρώστε με τώρα :-s

έχει ένα δίκιο…υπερβολικός βέβαια,αλλά προσπάθησε.
να ζήσουμε να τον θυμόμαστε.