Iron Maiden vs Metallica

Δεν εχουν μπαλαντες οι maiden???#-o #-o #-o

Wasting Love
Remember Tomorrow
Journeyman
Strange World

Το Strange World δεν ειναι μπαλαντα, ειναι μπλουζ…:wink:

Α ρε maiden…

Ίσως γιατί δεν τους ενδιαφέρει να τους ακούν 14χρονα κοριτσόπουλα στο MTV και να κλαίνε από την γεμάτη συναίσθημα μπαλάντα?

To Wasting Love μου περασε χθες απο το μυαλο μολις προσπαθουσα να βρω καμια αλλα εγω προσωπικα δε τη μετραω σαν μπαλαντα.Η φωνη του Dickinson ειναι οτι πρεπει για μπαλαντα και εχει δοκιμαστει στη solo καριερα του με το Tears of The Dragon.

Κανεις δεν το διαβασε αυτο???

Ισως επειδη τρεμουν και μονο στην ιδεα οτι θα αλλαξουν λιγο το στιλ τους και θα φυγουν οι fan τους.

Ο καθενας λεει οτι θελει εδω περα…

Ε δημοκρατια εχουμε. :lol: :stuck_out_tongue:

Τις μπαλαντες που ποσταρα δεν τις ειδες?

έχουν μπαλάντες αλλά παραείναι μετρημένες όπως είπε και ο freedom…
μπαλάντα μόνο 14χρονα κοριτσόπουλα ακούνε?
όλες οι μεγάλες μπάντες έχουν μπαλάντες…από τα 60’s…:-k

Είδαμε και με τους Metallica πόσους φαν έχασαν και πόσους κέρδισαν.

Σωστος!

Δε τις μετραω ολες αυτες για μπαλαντες εγω.

Αυτο τελειως υποκειμενικο… Μπαλαντες θεωρουνται ομως… Με την ιδια λογικη ουτε το Unforgiven θεωρειται μπαλαντα…

Το εχω ξαναπει.Θελει κοτσια αυτο που καναν.Λιγοι πηγαν να ανοιχτουν και χαθηκαν στο περασμα των χρονων?

να μην γράψουμε για τις επικότατες μπαλάντες από dickinson ε…και μόνο το omega φτάνει

νταξει ρε παιδια
εχουνε μπαλαντες οι maiden!remember tomorrow και ειναι και επος κιολας
strange world
prodigal son
wasting love
como estais amigos(μπαλαντα δεν ητανε,εχω να το ακουσω απο τοτε :stuck_out_tongue: )

και οι metallica αλλες τοσες δεν εχουν??
fade to black,sanitarium,one,nothing else matters και unforgiven.αντε να βαλουμε και τα mama said και unforgiven II.

οπωτε σιγα τη μεγαλη διαφορα
αν μπορουμε απλως να πουμε κατι,ειναι οτι οι maiden επειδη ειχανε συνεχη δισκογραφικη παρουσια δεν παρουσιασανε μια αξιολογη μπαλαντα τα τελευταια χρονια.δεν πιστευω οτι ειναι επειδη φοβουνται μηπως χασουν οπαδους,απλα δεν τους βγαινει.

και οι 2 μπαντες θα κερδιζουνε συνεχεια οπαδους,λογω οτι θα τους ανακαλυπτουνε συνεχεια οι νεοι οπαδοι.
οι metallica κανανε το μεγαλο ανοιγμα με το black album!τα επομενα αλμπουμ δεν τους φερανε περισσοτερους οπαδους.ισα ισα που απομακρυνανε τους παλιους τους οπαδους.
κατι αναλογο που συμβαινει και με τους maiden και τα τελευταια τους αλμπουμ!
παντως εμπορικα τωρα οι maiden πηγαινουν καλυτερα.dvd,σινγκλακια,περιοδειες των 4 πρωτων αλμπουμ,και τωρα των 4 επομενων.μια χαρα.

Το One θεωρειται μπαλαντα??8O 8O 8O 8O 8O

κατα το ημισι!!! :stuck_out_tongue:

Ναι, το εσωσες… Ε νταξ, δεν το λες μπαλαντα… Ουτε τα Fade και Sanitarium τα λεω μπαλλαντες…

To Fade To Black ειναι μπαλαντα. Απλα εχει ενα heavy ξεσπασμα στο τελος. Το Welcom Home ειναι ας πουμε power ballad. Ειδικα για τα heavy/thrash δεδομενα μπορεις να το θεωρησεις μπαλαντα…

Βασικα, αλλο η μπαλαντα στο μεταλ κι αλλο η μπαλαντα γενικα…