Iron Maiden vs Metallica

Ναι… Metal μπαλαντα εγω τα λεω, αν υπαρχει τετοιος ορος…

Και εγω metal μπαλαντες τα λεω.Για παραδειγμα το This Love ειναι μπαλαντα αλλα στο refrain σκληραινει.

Και το “Seasons In The Abyss” μπαλάντα είναι τότε.
Ίσως και το “Spirit In Black”.

On topic πάντως, metallica λόγω and Justice.

Μια και που πιασαμε τις μπαλαντες, το ιδιο θεωρω και το Believe απο Savatage… Ειχαμε τσακωθει με ενα παιδι για αυτο…

Και το Believe και το When The Crowds Are Gone ειναι μπαλαντες που ομως εχουν δυνατα solo.

To Fade to Black δεν το θεωρώ μπαλάντα.

γενικα ειναι χαζος ο ορος μπαλαντα…

powera γαμώ τα avatar :thumbup:

thanks manos…

metallica χωρις χωρις σκεψη!!!
οι μεταλλικα ειναι πολυ μεγαλυτερη μπαντα απο τους maiden,αυτο πιστευω φαινεται απο το γεγονος οτι ολοι ασχολουνται με το τι album θα βγαλουν ενω με τους maiden οχι τοσο(προσωπικη μου αποψη)

[SIZE=“7”]ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ.[/SIZE]

Αν σκεφτουμε οτι αυτη ηταν η επικρατεστερη κοντρα των “μεταλλαδων” εκεινης της εποχης το δημοψηφισμα δεν ειναι και τοσο ακυρο…
Δεν μπορω να διαλεξω, αλλα επειδη τωρα ακουω το οne και εχω συγκινηθει λεω μεταλλικα :stuck_out_tongue:

Mπούουουουουουου… I’m scared shitless.

Δεν είναι μεγαλύτερη μπάντα οι Metallica. Είναι 4, ενώ οι Maiden 6!!! :stuck_out_tongue:

Τι λες τωρα;;;

Εχω κατσει πολλα βραδυα αυπνος βαζοντας κατω τα τραγουδια των 2 συγκροτηματων ενα προς ενα.

Ακομα δν εχω καταληξει καπου κατηγορηματικα και ποτε δν προκειται να γινει αυτο.
Ψηφισα Maiden παντως λογω καποιων συγκεκριμενων τραγουδιων.
Aν οι Metallica ειχαν ακομα Cliff κ Mustaine ολα θα ηταν διαφορετικα.

Αν οι Metallica ειχαν τον Dave ακομα θα ηταν πολυ χειροτεροι…

KIRK HAMMET FOR PRESIDENT!!

:stuck_out_tongue:

Συμφωνω.Ασε που δεν θα υπηρχαν και οι Megadeth που ειναι γαματοι.

Δεν νομιζω να ειναι ετσι.Εννοειται χειροτερα απο αποψη κλιματος στο συγκροτημα;;

Οι Megadeth εχουν πολυ ωραια τραγουδια αλλα δν μου αρεσει το οτι αυτη η μπαντα υπαρχει μονο για μια κοντρα και οχι γιατι τους αρεσει να παιζουν μουσικη.

Metal 13 > POSTMASTER 2000…Pare kai kamia anasa re :lol: :lol:

Τωρα που πηρα φορα αντε να σταματησω.8) 8)