Iron Maiden τον Μάρτιο

10000000%???

Εμ αφού θα πάνε στο Ντουμπάι τον Μάρτη και οι νταλίκες θα περάσουν από τα μέρη μας, ας κάνουν και μια στάση από το Ελλαδιστάν για να βγάλουν τα έξοδα.

Ελπίζω μόνο να μην βγούν το καλοκαίρι για περιοδία για τα Golden Years όπου θα πάιζουν κομμάτια μόνο από τα Powerslave, Somewhere In Time και 7th son of a 7 Son γιατί χλωμό το κόβω να τους φέρνουν δύο φορές μέσα σε ένα χρόνο. Αμαρτία θα ήταν να τους χάναμε με τέτοιο setlist.

Ωπα.Ο Sirjim κατι παραπανω ξερει.Τον εμπιστευομαι.

Σε κλειστο θα παιξουν?Θα λιωσουμε.Χαμος.
:smiley:

Και η επίσημη ανακοίνωση στην αρχική σελίδα.
Good news.

Αμαν.
55 Eυρω?!
8O 8O

Ωραία ωραία, αν και δεν κόβω φλέβα να ακούσω όλο το AMOLAD, θα πάω σίγουρα. Τους είχα δει '99, '00 αλλά το '05 λόγω εξεταστικής καθώς και του ότι ήθελα να πάρω εισιτήρια για άλλες 10+ συναυλίες (Duran, Sabbath, Sister, Patti, Porcupine, Kansas κτλ…) δεν είχα πάει.
Maiden ρεεε!!

Πολύ ακριβό πάλι το εισιτήριο.
Πρόπερσυ πόσο είχε θυμάται κανείς. Νομίζω είχε 45.

Να γινω μαντης???Χμμμμμ η didimusic διοργανωνει τη συναυλια? 8)

Αυτά είναι και έχω να τους δω και από…τον Δεκέμβριο!
Πωπω γούστα… Αναρωτιέμαι αν το setlist θα είναι το ίδιο διότι αρχικά η “Matter Of Life And Death Tour” ήταν μόνο για 2006.

43 ειχε.
Ελπιζω να φερουν κανα καλο support να το ισορροπησουν.
Α,kourou,στην ανακοινωση δεν αναφερεται η διοργανωτρια εταιρεια.Ποια ειναι ξερετε?

Ο χωρος ειναι καινουριος ή εχουν γινει κι αλλες συναυλιες εκει?

έτσι ρε!!! όποιος δε γουστάρει ας κάτσει να δει ατίθασα νιάτα σπίτι του!!!

Συμφωναω μαζι σου.Αλλα προτιμω το Dinasty.Μην κανετε ομως μετα τοπικ σε φαση:και οι απατεωνες,δε βλεπαμε τιποτα,πολυ χαμηλα η σκηνη,ηχος σκατα,μας φερονται σαν τα ζωα κτλ κτλ κτλ…Σορυ κιολας αλλα γιαυτο χτυπανε τα εισητηρια και σας προσφερουν ποιοτητα 0.Περαστικα σας

Η Didi είναι διοργανώτρια.

Αμαν με αυτες τις “καταστροφολογιες” πριν καν γινει μια συναυλια…

Επισης και 100 φορες να ερθει ενα συγκροτημα παλι καλα νεα θα ειναι, γιατι οι μικροτεροι ισως δεν τα 'χουν(χουμε) δει. :smiley:

Κοιτα απο τη μια εχεις δικιο.Απο την αλλη δεν ειναι σπαστικο να ακους "Και 100 ευρο να εχουν θα παω και την επομενη της συναυλιας να βγαινουν οι ιδιοι και να κατακεραυνωνουν μια εταιρεια μη κερδοσκοπικου χαρακτηρα (lol ρε) για την αθλια διοργανωση και ολοι να δηλωνουν αποχη απο την επομενη συναυλια στα λογια?

Aκομα πορωμενος απο τη συναυλια στο Συνταγμα, τωρα τα ειδα οοοοοοοοοοοοολα!!! 8O :wink:

Ναι ειναι σπαστικο κι αυτο, εξισου. Ειμαι κατα της γκρινιας(μετα) αλλα και της απαισιοδοξιας(πριν). Αν παλι καποιοι βρισκουν ακριβο το εισητηριο σε καποια συναυλια, απλα δεν πανε, κι εγω εχω χασει συναυλιες γι’αυτον τον λογο, γι’αυτο και διαλεγουμε σε ποιες θα παμε. :wink: :smiley:

Fuck Yeah!

7η φορά που θα δώ Maiden!!

Να τις εκατοστήσω!!! :twisted:

Up The Irons!

Τι λέτε ρε παιδιά… εδώ δώσατε ένα 50αρι για να δείτε Purple στο Θέατρο Βράχων ( :lol: ) και σας έτσουξαν τα 55 για Maiden?
Πήγαμε Tool, μέσα σ ένα υπόστεγο και δεν ακούγαμε τίποτα και πάλι το βρήκατε (οι περισσότεροι) φοβερό live και δεν είπατε τίποτα για την τιμή. Μην λέμε ότι θέλουμε. Δεν είναι υποχρεωτικό να πάτε άλλωστε, όσοι τη βρίσκουν πάνε.

Για ποια συναυλία λες μικρέ?

Λεω για τη συναυλια που εγινε σημερα απο τις 4 το μεσημερι μεχρι τις 8 περιπου το βραδυ, εναντια στην αναθεωρηση του αρθρου 16, απεναντι απο τη βουλη. Μεταξυ των συγκροτηματων που συμμετειχαν ηταν οι: Σπυριδουλα, Tsopana Rave, Magic De Spell κ.α.