Iron Maiden

Happy 24th Anniversary to '‘Live At Donington ‘92’’ \m/

5 Likes

Το διαβασα, αλλά ντάξ, λεει οτι κόψανε καμποσες σελίδες. Προφανώς λέει τα αυτονόητα και λίγα για τα παιδικά του χρόνια και λίγο πιο αναλυτικά κάποιες φάσεις, αλλά δεν είναι “σε βάθος”. Απο την άλλη παραδέχεται τα λάθη και τα πάθη και διαφορα άλλα πράγματα (ποια εξώφυλλα δεν είναι ωραία, οτι αρχης γενομμενης με το seventh son υπήρξε κορεσμός που εμφανίστηκε εντονα ύστερα και οτι κάπως μαμήθηκε και ο ίδιος εποχή Skank… για να δούμε …

Όσοι το διαβάσατε δώστε καμιά πληροφορία για μας τους τζαμπατζήδες :stuck_out_tongue:

2 Likes

Κι αυτοί τζαμπατζήδες είναι, δεν είδες, τους τα επέστρεψε τα χρήματα το amazon :grin:!

5 Likes

Έρχονται…rockwave festival

1 Like

Σήμερα στις 9 ανοιγουμε μοναστηριακες και συντονιζομαστε στο στριμ ε

6 Likes

βρηκες , τελικα ;

5 Likes

Θα βρέξει μοναστηριακες στη Μαλακάσα!

3 Likes

αντε γιατι ξεπουληθηκαμε τοσα χρονια

1 Like

Μπορεί να του έφερε ο τύπος στην κάβα που πήγε την 1η φορά! Αφού είδε ότι ο δικός μας την ήθελε σαν μανιακός, έψαξε, ασχολήθηκε και του την έφερε :joy:. Ακόμα δεν μπορώ να ξεχάσω το γέλιο εκείνο το βράδυ!! Νασαι καλά ρε φιλαράκι…

6 Likes

Μιλάμε για ΤΟ post όλων των posts :stuck_out_tongue:

5 Likes

του χρωσταμε κερασμα !

1 Like

Μέσα! Ραντεβού στη Μαλακάσα!!

2 Likes

αν ο @Tataros123 μας κανει την τιμη και μας μιλησει , ποιος την χαρη του! θα δει Maiden Και θα εχει και δωρεαν μπυρες !

Παντα τετοια (χαλαρωσε κιολας και δεν τρολλαρει , μια χαρα ειμαστε) !

1 Like

Δεν έχω καλό προαίσθημα για το σετ αλλά δε βαριέσαι.

Trooper-Number-Fear-Ομώνυμο δεν κουνιούνται.Με το hallowed δε ξέρω τι έχει γίνει με δικαστήρια κλπ οπότε ίσως να μην μπει.Επειδή είναι και λίγο τεμπέληδες(από τα αρνητικά της μπάντας οι μονότονες setlist) πιστεύω θα επιστρέψουν κομμάτια που ενώ τα παίζουν γενικότερα, δεν είναι μέσα σε όλα τα τουρ.Ποντάρω σε επιστροφή Revelations-Phantom-Wickerman-2 Minutes-Run to the hills-Evil that men do.Ευχάριστο θα ήταν να ξαναέβαζαν και το Afraid to shoot αλλά δυσκολάκι.

Από κει και πέρα θα ήθελα κάτι της Bayley περιόδου(clansman ή sign) και ένα από Matter(όποιο ναναι) συν το ομώνυμο από το Dance. Άντε να ξαναπαίξει και το death or glory που γινόταν τζέρτζελο στην bos tour.Συνήθως παίζουν 16 κομμάτια με διάρκεια περίπου 2 ώρες οπότε μένουν και 2-3 ακόμα που δεν έχω ιδέα ποια μπορεί να είναι.Ίσως κάτι από το No Prayer?

1 Like

Ας παίξουν ό,τι να 'ναι, δεν περιμένω θαύματα. Αν και θα ήθελα Man On the Edge και Clansman.

1 Like

Θα θελα afraid to shoot, heaven can wait, long distance runner αλλα ξερω οτι δεν παιζει. Ας παιξουν οτι θελουν, εχω 10 χρονια να τους δω, απτο 07 στο ελληνικο που ηταν και η πρωτη μου συναυλια.

2 Likes

Τα όνειρα δεν κοστίζουν :stuck_out_tongue:.

3 Likes

Εγώ 17 χρόνια ακριβώς, σαν χθες στον Αγ. Κοσμά ήταν η τελευταία από τις 3. Σίγουρα θα ήθελα 2-3 κομμάτια από το τελευταίο και επίσης το Caught Somewhere in Time. Για το πρώτο είμαι σχεδόν σίγουρος και το δεύτερο ούτε καν . Με αυτόν τον καημό θα πάω…

Δύο χρόνια τα παίζανε τα του τελευταίου.Και νομίζω 6 κομμάτια.Δε βλέπω κάποιο εκτός από το Death or Glory και αυτό επειδή το απογείωσε ο Βρασίδας με τα δικά του.