Iron Maiden

13/11/17 ειπαν στο τελος
Δευτερα η ανακοινωση λοιπον

5 Likes

Δευτερα ανακοινωση, σας το ειπα… :wink:

2 Likes

Λογικά ημερομηνίες για το επόμενο tour

Θα ανακοινωσουν το tour, τις ημερομηνιες και τι φαση θα ειναι, επετειακο με βαση ποιους δισκους κτλ… Ειδατε την εικονα στο τελος? Εχει πολλα hint για κομματια που θα παιχτουν… :wink:

1 Like

για πες για την εικόνα (τι έδειχνε κτλ) γτ δεν την πρόλαβα

χμμ…για πειτε
(το πρωτο κουτακι εχει το piece of mind κανονικα)

3 Likes

flight of icarus βλέπω και τρελαίνομαι

1 Like

Και For the Greater Good of God από πίσω.

Κλείδωσε και το Clansman! :stuck_out_tongue:

και μια σκωτσέζικη σημαία και trooper ok και νομίζω το journeyman βλέπω και μια μύγα άρα Lord of the flies
τον Άνουβι βλέπω αρα κατι απο powerslave

Εγω βλεπω Flight Of Icarus, Lord Of The Flies, Sign Of The Cross, Run To The Hills

Άρα μιλάμε για τραγούδια που απλά εχουν να παιχτούν καιρό…όχι τπτ τρελό πέρα του flight of icarus

Kι αυτό καλό είναι…

2 Likes

ρε για Μεηντεν μιλάμε . Μην μπουμε σε συγκρίσεις πάλι

αλλά οτιδήποτε πέρα απ τα χιτάκια που είναι και τα στανταρ τους , θα είναι και καλά τραγούδια και ευχάριστη έκπληξη

Μας φέρνουν Μεηντεν …και τους κοιτάμε στα δόντια :stuck_out_tongue:

5 Likes

μλκ flight of icarus πεθαινω χανομαι

Λοιπόν ξαναβλέπω το Live και εχω να πω μερικά πράματα. Δεν μπορώ να καταλάβω την μανία τους (του harris δλδ) στους δίσκους να έχουν ορισμένες φορές έναν βρώμικο ήχο βλέπε dance of death, Book of …και τα αντίστοιχα live βλέπε death on the road +book of …live chapter να έχουν πολύ καλύτερο ήχο.
Επίσης κρίμα που -όπως έχω ξαναπεί πολλες φορές - χαμηλώνουν τον κόσμο με αποτέλεσμα να χάνεται εν μέρη η live αίσθηση. Live δίσκος είναι ο κόσμος. Δεν με ενδιαφέρει ν ακούω τον τέλειο ήχο αλλά τον κόσμο (ενα ακομη παράδειγμα το alive in athens) Δες το ομώνυμο πχ που οι Αργεντινοί το μετέτρεψαν σε fear of the dark…ΚΑΥΛΑ
Αυτό που παρατήρησα στο τωρινό live είναι ότι απο την μέση και μετά ο κοσμος ακούγεται περισσότερο…

Στα θετικά για μια ακόμη φορά η απόδοση και η ενέργεια της μπάντας όπου είναι υπεράνω σχολιασμού.Πιστεύω μετα την περιπέτεια του Bruce το απολαμβάνουν ακόμη περισσότερο. Ο ήχος επίσης είναι πολύ καλός ενώ το όλο edit του βίντεο μου δίνει την αίσθηση ενός maiden England ( απο την ματιά του οπαδού κτλ)
Μου άρεσε επίσης στο τελείωμα του the red and the black όπου πρόσθεσαν πλήκτρα, τα παιχνίδια τους πάνω στην σκηνή (είπαμε το απολαμβάνουν ακόμα πιο πολύ) το if etnerity…που είναι ύμνος,το iron maiden και τα ooohhhh των Αργεντινών η εκτέλεση του fear of the dark kκαι γενικά μονο maiden ρε νιαμου

4 Likes

Δεν χορταίνω να τους βλέπω λέμε :wink:

4 Likes

Ενταξει επος!!Τρελη φορμα απο ολους αν και θα ηθελα το Tears of a Clown που ηταν καταπληκτικο στα λαιβ. Αναμενουμε αυριο την ανακοινωση και ελπιζω να το πανε με τη σειρα και οχι παλι ποτ πουρι απο διαφορα albums. Να παιξουν era 89-2000. Ok fear of the dark για τη μαζα αλλα μια μικρη αλλαγη δεν θα εβλαπτε:p Up The Irons!!

2 Likes

Η εποχη 89-99 νομιζω δεν υπαρχει ουτε για τους ιδιους, με την εξαιρεση του Fear Of The Dark.

1 Like

Νταξ το Τhe Red And The Black είναι ένα γαμημένο έπος!

6 Likes

Από το The Book of souls θα ήθελα να ακούσω σιγουρα το Death Or glory και το If Eternity should fail. Αν και μου άρεσαν και αλλά κομμάτια από το δίσκο.
Μετά γενικά από τους δίσκους
Powerslave, Hallowed be thy name, flight of Icarus, brave new world, Dance of death, The trooper, Wasted years, Seventh son of a seventh son, Mother Russia, Lord of the flies, caught somewhere in time, Afraid to shoot strangers
Είπαμε τα όνειρα είναι τσάμπα!