Iron Maiden

Το γούστο σου στα βιντεοπαιχνιδια ειναι οσο χάλια είναι και στην μουσική :joy:

Edit χαβαλέ κανω μην παρεξηγηθω

2 Likes

Τι λες ρεεεεε τα δυο Carmageddon εχουν μεγαλωσει γενιες ολοκληρες, πας καλα?

Περα απο την πλάκα το συγκεκριμένο δεν μου τράβηξε ποτέ την προσοχή. Ημουν σε άλλη φάση γενικά.
Τα racing δεν με τραβουσαν. Τότε έλιωνα σε resident evil, final fantasy 7, fade to black (το παιχνίδι
Ρεεεε :smiling_imp:) breath of fire 3 donkey kong country super metroid και σταματάω γτ console club το κάναμε

2 Likes

Αν επαιζες το Carmaggedon σαν racing κατι εκανες λαθος :sunglasses:

2 Likes

Απο ολους του τροπους να κερδισεις μια πιστα, ο πιο γαματος ηταν να σκοτωσεις ολους τους pedestrians και μετα φυσικα να καταστρεψεις ολα τα αυτοκινητα στην δευτερη θεση. Το να τελειωσεις πρωτος τον αγωνα ηταν τελευταια προτεραιοτητα παντα.

1 Like

Ναι έχεις δίκαιο. Ειχα στο μυαλό μου το ridge racer. Ηθελα να πω ότι γενικά δεν ενδιαφέρομαι για τετοιο είδος παιχνιδιού


18 χρόνια :metal: :heart:

4 Likes

Μεγαλειώδης συναυλία τι να λέμε. Ολη η μπάντα παραδίδει μαθήματα πως πρεπει να ειναι ενα live. Ο Mcbrain κάνει το live της ζωης του ενώ ο Dickinson ξεφτιλιζει την έννοια του performer. Το μονο που με χαλαει είναι ότι ο κόσμος ειναι χαμηλά στην μίξη

8 Likes

Αναδεικνυεται το μεγαλειο των συνθεσεων του πολυ αδικημενου (λογω Blaze) X-Factor.

Με Bruce πιστευω πως θα ηταν ανετα στο top 3 των Maiden δισκοι.

Κριμα να ειναι ακουστικη η αποπανω εκδοση, θα ηθελα να δω τον Raphael Mendes βασικα και την μπαντα του να διασκευασουν ολον τον δισκο.

3 Likes

βλεποντας νεο ποστ εδω σκεφτηκα ανακοινωνουν νεο δισκο αλλα που… :slightly_smiling_face:

11 Likes

Cute

Τι κομματαρα το edge of darkness τι αλμπουμαρα ο παραγοντας Χ

Συναυλια στο Ιβανωφειο ολντσκουλ κατάσταση μανουριτσες εξω με καμμενους καδους λιποθυμοι μεσα στις τουαλετες μεσα σε κατουρλια τι ωραια περασαμε στα 90`s

6 Likes

Μεγάλη αλήθεια! MONOMAIDEN ΡΕ ΤΑΝΕΣΠΟΥ! :stuck_out_tongue:

7 Likes


32 χρόνια :metal: ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ :metal::heart:

12 Likes

Μακράν, ο σπουδαιότερος και καλύτερος δίσκος τους.

Το είχα γράψει κάπου αλλού στα αγγλικά και το μεταφέρω αυτούσιο εδώ:

"This is, without a doubt, Maiden’s masterpiece. A band at its peak and with great inspiration. The album’s self-titled track is, in my opinion, the greatest metal song ever written.

Nevertheless, still after all these years, I cannot tolerate “Can I Play With Madness”. It is a “cheesy” track, that spoils, just for a bit, the majestic, sublime atmosphere of the album. In addition, had it not been included, the album would have had exactly 7 songs, thus, adding a bit more to the concept."

4 Likes

και εγω τον θεωρω τον καλυτερο τους…διαφωνω για το “can I play” το οποιο συγκριτικα μπορει να ειναι κατωτερο σε σχεση με τα υπολοιπα,αλλα ειναι κομματαρα και παλι…

2 Likes

ποτε δεν μου αρεσε το can i play with madness
Τωρα για καλυτερο δισκο εγω ψηφιζω the number of the beast :slightly_smiling_face:

Για καλυτερο δισκο εγω ψηφιζω SOMEWHERE IN TIME.

7 Likes

Οριακά δεύτερο για εμένα.