Iron Maiden

Εκτός κι αν κατάφερες κάπως να κάνεις κι άλλα 200 άτομα περίπου να ψηφίσουν το ίδιο, παλι το ίδιο χαμηλά θα το βλέπεις :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ανοίγω το πολλ από κινητό και δε μου βγάζει τις επιλογές να ψηφίσω, αλλά αν το έριχνα με βάση τι πιστεύω θα έβαζα το Somewhere In Time και μετά το Seventh Son. Αν το έριχνα σε αυτό που βρίσκω πολύ αδικημένο, θα έπεφτε είτε στο Fear Of The Dark είτε στο Matter Of Life And Death η ψήφος μου.

2 Likes

Book of Souls ανεβηκε μια θεση, Virtual XI μολις 4 ψηφους απο χτες.
το poll ειναι μεχρι αυριο στις 16.00 (απο οτι καταλαβαινω) και μπορουμε να ψηφιζουμε καθε μια ωρα.

Θα το ρίχνω AMOLAD μέχρι να ξεπεράσει το Σουτζούκι!!! Ημαρτον.

80fa732d1f25aed25db02ed01c06e910

4 Likes

μειωνετε παντως, στο -19 ειναι το AMOLAD
image

Πάμε αδέρφια, κερδαμε, γυρίζει λέμε!!!

Καλημερα, στους 4 ψηφους η διαφορα @Greektrooper:slight_smile:

1 Like

Δωστε λιγη αγαπη στο Senjutsu, μια χαρα εχει κατσει περιπου εκει στη μεση.

Οι πιο χτυπητες παραφωνιες (με τα δικα μου γουστα, ο καθενας εχει τα δικα του) ειναι το Killers που θα το κατεβαζα μερικες θεσεις και το BNW που θα το ανεβαζα κι αλλο.

Στα υπολοιπα- σε γενικες γραμμες, οχι απολυτα- συμφωνω με την ψηφοφορια.

Βεβαια ειναι πολυ περιεργο στην ψηφοφορια πως ψηφιζεις μονο ενα, δηλαδη υπηρξε ανθρωπος που θεωρει το καλυτερο των maiden πχ το final frontier ή το vXI? Μαλλον οχι, απλα οι περισσοτεροι ψηφιζουν αυτο που πιστευουν πως αδικειται οπως το AMOLAD εναντι του Senjutsu εν προκειμενω οι συμφορουμιτες :stuck_out_tongue:

2 Likes

εδω σασ αρεσει το st anger και σε προβληματιζει αυτο?

2 Likes

Η μονη περιπτωση να ψηφιζα καλυτερο των Metallica το St Anger θα ηταν να ειχαν βγαλει μονο αυτο και το Lulu ομως

Αλλα επειδη εχει αναζωπυρωθει η κοντρα Maiden-Metallica τελευταια (λες και ειμαστε στα 90s) θα δωσω την απαντηση

Summary

QUEEN

4 Likes

δεν υπαρχει καμια κοντρα

Στους 3!! Πάμε, το χούμε :stuck_out_tongue:

Ναι μια χαρά έχει κάτσει απλώς να κατέβει μία δύο θέσεις κάτω, δεν χάλασε ο κόσμος!

2 Likes

image

ισοπαλια…

Summary

παω να ψηφίσω σουτζουκι

1 Like

Άσε ρε τον φλώρο με το σπαθί…κοτζαμ τανκς οδηγεί ο άλλος ρεεεεε (φωνή Τσουκαλά) :grin:

Πάντως αυτό που με ικανοποιεί είναι η καθολική αναγνώριση που έχει πλέον το BNW. Εντάξει, μια τέτοια λίστα δεν μπορεί βέβαια να είναι θέσφατο, αλλά είναι σαν τα exit polls… σου δείχνουν μία τάση!!! Νομίζω δικαίως είναι τόσο ψηλά.

image
sorry not sorry

1 Like

Καλα συγκριση μεταξυ AMOLAD και οποιουδήποτε post reunion album είναι αστεια

Αντε κανω μια εξαίρεση για BNW για τις κομματαρες που εχει αλλα ως σύνολό προτιμω AMOLAD.

2 Likes

Τεράστια καρδούλα :sparkling_heart:

1 Like

Πάντως, πολύ πιο ενδεικτική των τάσεων και των προτιμήσεων του κοινού θα ήταν μια ψηφοφορία που θα ζητούσε να δηλώσεις τα 5-6 αγαπημένα album ή να κατατάξεις το σύνολο της δισκογραφίας ακόμη καλύτερα! Και να παίρνουν τα album βαθμούς ανάλογα με την θέση που τα βάζει ο κάθε ψηφοφόρος κι έτσι να διαμορφώνεται η σειρά κατάταξης.
Με την επιλογή ενός και μόνο αγαπημένου/καλύτερου, η κατάταξη δεν είναι και τόσο αντιπροσωπευτική, αφού όσο κι αν “όλα τα Maiden 10αρια και το Virtual 9,5” κάποια είναι πιο…λαοπρόβλητα! Βέβαια εδώ υπήρχε η δυνατότητα πολλαπλής ψήφου, οπότε το τελικό αποτέλεσμα δεν είναι εντελώς “ισοπεδωτικό” από μια θέση και κάτω.

6 Likes

Από την άλλη, μια τέτοια ψηφοφορία όπως είναι δείχνει και πόσο χειρότερα είναι τα μισά άλμπουμ τους από τα άλλα μισά :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Τα δικά μου αγαπημένα

1 Seventh son
2 Somewhere in time
3 Piece of mind
4 Brave new world
5 Iron maiden
6 powerslave
7 A matter of life and death
8 Senjutsu
9 The number of the beast
10 X factor
11 Dance of death
12 Final Frontier
13 Fear of the dark
14 Killers
15 Virtual XI
16 Book of souls
17 No prayer for…

2 Likes