Iron Maiden

Clansman, Futureal, και Como Estais Amigos μια χαρά

Τα άλλα δεν θυμάμαι καν πώς πάνε.

2 Likes

Αν έχεις αντέξει να ακούσεις το Angel And The Gambler ολόκληρο, δε νομίζω να ξεχάσεις ποτέ κάποιους συγκεκριμένους στίχους!

8 Likes

Το συγκεκριμένο προσπαθώ να ξεχάσω πώς πάει, με τσάκωσες !

Το Educated fool είναι έπος. Εκεί δε στο “Open the page at chapter one
Could this just be that life’s just begun
Forever within your darker thoughts
Reflecting on everything you’ve been taught” με τις κιθάρες και την φωνή του Blaze είναι ανατριχιλα.

8 Likes

Το “μια χαρα” το λεμε οταν ρωταμε την γυναικα μας τι θα φαμε το βραδυ κ αυτη μας λεει “θα κανω κανα αυγο τηγανητο” κ οχι για τραγούδια των maiden.

5 Likes

still better than St. Anger.

ποσοι απο εδω ειμασταν στο Λυκαβυττο;

8 Likes

Futureal
Educated Fool
When Two Worlds Collide

Πολύ ωραία τραγούδια και τα τρία.

Como Estais Amigos ότι πιο cringe έχουν γράψει.

Τα υπόλοιπα όλα αδιάφορα.

3 Likes

Το Virtual XI ήταν η πρώτη μου επαφή με τους Maiden και τη metal γενικότερα. Ενά πολύ ωραίο και σύντομο άλμπουμ (σε αντίθεση με τα καινούρια τους) με άκρως κακό mastering. Όλα τα τραγούδια είναι καλά κττγ αν και προσωπικά θα έκοβα μερικά λεπτά από clansman και angel. Αργότερα διαπίστωσα ότι η διάρκεια του τελευταίου στο CD δεν είναι η πραγματική καθώς το κομμάτι επιμηκύνθηκε στο στάδιο του mastering, η κανονική διάρκεια του τραγουδιού είναι αυτή στο single.

2 Likes

Ήμουν μέσα, κάπου διάβασα ότι το θέατρο θα λειτουργήσει ξανά φέτος, φοβερό μέρος για συναυλίες

7 Likes

Και συνέχισες μετά από αυτό? Γίγαντας είσαι ρε φίλε… :stuck_out_tongue:

6 Likes

:stuck_out_tongue_closed_eyes:

4 Likes

*Τη metal μουσικη

1 Like

Το διάβασα κι εγώ κάπου, το θέμα είναι αν έχει γίνει τουλάχιστον η μίνιμουμ συντήρηση γιατί την τελευταία φορά που είχα πάει, η όλη σίδηρο κατασκευή δεν ενέπνεε και μεγάλη σιγουριά

Η μεταλ, το μετσαλ.

You’re welcome.

3 Likes

Από ότι φαίνεται έχει επιληφθεί ο ίδιος ο δήμαρχος για την ανακαίνιση/ ανακατασκευή του.
Με ο,τι σημαίνει αυτό…
Άσχετα πάντως ο Λυκαβηττός είναι φοβερό μέρος για συναυλίες από πολλές απόψεις.

1 Like

Μια χαρά ήταν ο Λυκαβηττός, πάμπολλες συναυλίες έχω δει εκεί: Blackmore’s night, Dead Can Dance, Smashing pumpkins, iron maiden, Bruce Dickinson, Nightwish, Motorhead και δεν θυμάμαι τι άλλο ακόμα.

1 Like

έχουν παίξει οι nighwish λυκαβητό?

Ναι, το 2005.

ναι ειχε και βροχη πριν την συναυλια, και εκαναν και απονομη χρυσου δισκου.

1 Like

Το καλύτερο live ever!!

8 Likes