Jag Panzer

Φάε τη γλώσσα σου ρε μαύρε! Ντουέτο να κάνουν όπως στο ΚΙΤ!

Άντε να ζεσταινόμστε σιγά σιγά…

Μια χαρά και η συνέντευξη και πουτάνα όλα την Κυριακή…

Υπέροχη συνέντευξη πάντως. Και Briody φέτος σε τρελά κέφια.

Γίνεται να διαβάσεις αυτή την συνέντευξη και να μην εκτιμήσεις ακόμα περισσότερο τα όσα πρεσβεύουν ο Mark και οι Jag Panzer;

Σας ευχαριστώ παιδιά. Πραγματικά πολύ τίμιος και κουλ τύπος ο Mark…

είναι γνωστά αυτά τα πράγματα εδώ και χρόνια…

Eν όψει της συναυλίας ας δούμε κι αυτό. Για να μην ξεχνιόμαστε…

8 Likes

Λίγο ενδιαφέρον πάντως έχει η συναυλία, από τι καταλαβαινω
Χτες πήρα 2 εισιτήρια για μένα και τη γυναίκα μου και ήταν των 22ευρω
Θα τιμήσω για άλλη μια φορά πάντως τους J P

4 Likes

Ας πούμε εδώ λίγο για τα χτεσινά.

Αρκετός κόσμος (δεν ήταν δα και το Γουέμπλεϋ), ομολογώ ότι δεν το περίμενα.
Σετλίστ αναμενόμενα πολύ καλό, αλλά χωρίς εκπλήξεις. Ο ήχος, πάνω που καθόμασταν λίγο μπουκωμένος ειδικά προς τα μπροστά. Δλδ τι λίγο, κάποια στιγμή πόνεσαν τα αυτιά μου. Αλλά πηγαίνοντας προς το πάνω μπαρ, ήταν σαφώς καλύτερα.
Ο Τύραννος είναι μια κατηγορία μόνος του και δεν είναι νέο αυτό. Ακαταπόνητος στα 60 του, με την επιβλητική του φωνή στο μάξιμουμ (και με τα σχετικά βέβαια, αλλά δείξτε μου έναν τραγουδιστή χωρίς τα σχετικά και θα σας δείξω έναν μακαρίτη τραγουδιστή) και με τον μοναδικό 80s αέρα, μας ταξίδεψε στο χρόνο, μαζί με τους συνοδοιπόρους του.
Δεν ήταν η καλύτερη συναυλία του κόσμου, αλλά ήταν ο,τι χρειαζόμαστε για να πιούμε μπύρες (@jonkyr) και να φύγουμε ικανοποιημένοι στο τέλος.

ΥΓ. Η φάση με το τσιγάρο είναι άντε και γαμηθείτε επιτέλους.
ΥΓ2. Ρε κοπέλα μου, σε συναυλία είσαι, άσε την πάρλα γαμώ το κεφάλι μου…

10 Likes

Να συμπληρώσω εδώ ότι ο κιθαρίστας τους, έδεσε πάρα πολύ με το γκρουπ, έπαιξε σχεδόν πανομοιότυπα τα σόλο και είναι και ωραίος τυπος
Στο τέλος κατσανε ολα τα μέλη του γκρουπ να φωτογραφηθουν και να υπογραψουν
Γενικα πάντα χαίρομαι να τους βλέπω λαιβ, τιμούν αυτό που παίζουν και το κόσμο που θα ρθει να τους δει

4 Likes

Σήμερα ο Τύραννος και η παρέα του μοιράζουν πόνο, ε;
Είναι εκεί έξω…

7 Likes

Πολλά γούστα με τον νέο δίσκο, Τοξικέ! Σε τρελή φόρμα όλοι (ο Τύραννος πρέπει να μελετηθεί), με τον ενθουσιασμό της πρώτης ακρόασης θα πω πως είναι μάλλον ότι καλύτερο μετά το Thane.

ΥΓ. Το Chain of Command δεν το πιάνω, στο μυαλό μου θα ανήκει πάντα στα 80ς.

5 Likes

Από το παραπάνω και με δεδομένο ότι η Αλήθεια βρίσκεται εκεί έξω, όπως υποστήριζε μια δημοφιλέστατη τηλεοπτική σειρά, επαγωγικά εύκολα προκύπτει ότι η Αλήθεια βρίσκεται στους Jag Panzer και όχι στους Sex Ρistols όπως απατηλά ήθελαν να μας κάνουν να πιστέψουμε…

…γκέγκε;

5 Likes