Jammin'

Εδώ να πούμε ότι ο Στάθης είναι ένας από τους 3 μεγαλύτερους συλλέκτες παγκοσμίως σε ότι αφορά υλικό των DeePas.

Ειναι ο δευτερος οσων αφορα τον αριθμο των αντικειμενων.

Ακουγα ελαχιστη μουσικη τοτε αλλα το Jammin το ειχε δει μερικες φορες αφου το εβλεπε φανατικα ο αδερφος μου, απο οτι θυμαμαι ηταν πολυ κλαη εκπομπη με καλα αφιερωματα. Rudolf θυμασαι τον Βακαρο στο Αννοβερο το 2000 ???

ποπο ρε παιδια! τι μου θυμησατε! κ γαμω τις εκπομπες! παροτι ο βακαρος ηταν μεγας ασχετος κ οπως εξακολουθει να ειναι! πολλες εκπομπες τις βλεπαμε τοτε μεσα στο στουντιο. ειχε κερκιδα θυμαμε το στουντιο κ αραζαμε εκει.
ωραια χρονια τοτε! πειτε μου πιο καναλι στην ελληνικη τηλεοραση εχει κανει αφιερωματα σε τετοια groups!
λογικα παιδια δεν προκιτε να γινει τοτ τετοιο ξανα κ τον καταλαβαινο το σταθη. ηταν κατι που ηθελε να κανει τοτε δλδ να δειξει κ να μαθει το ελληνικο κοινο τι ειναι το ροκ το μεταλ. κ πιστεθω οτι τα καταφερε με το καλυτερο δυνατο τροπο! μπορει πλεον κατα εμανα παντα να εχει ξεμωραθει εντελως αλλα πολα πραγματα τα ακουσα τα εμαθα κ το βασικο τα ΕΙΔΑ σε αυτην την εκπομπη(καλα το βιντεο τοτε ειχε παρει φωτια!:lol: )

ναι ρε!έτσι χαλαρά στο Αννόβερο για το moment of glory τότε και συνέντευξη με Rudy,Klaus,Matthias!
το 96 τους είχαν και στο studio,αν και δεν έχω δει ποτέ μου τη συγκεκριμένη εκπομπή ρε γαμώτο…

Καθε μερα 5-6.30 επαιζε και ηταν και γαμω τις εκπομπες,οταν δεν εμενε μονος του ο τυρεμπορας-παπαδοπαιδι Βακαρος.Επισης οπως ειπε και ο Μπλουζ πολλες φορες σκαγαμε μυτη στο στουντιο οταν ειχε μπαντες που γουσταραμε,πχ Purple,Steve Vai,Slayer,Fates Warning.Καποιες στιγμες αναλωνονταν σε μπουζουκοεντεχνα βεβαια,αλλα τα αφιερωματα ηταν ολα τα λεφτα.Τι να λεμε,με το Μεταλλουργειο στις αρχες των 90’ς και στο καπακι με το Jammin’ μεγαλωσαμε κυριολεκτικα.Ο Βακαρος απ τους 2 ειχε μονο σχεση με το Κομφουζιο,αλλα πηρε τον φασιανο του νωρις νωρις…
Ο Σταθης πλεον θεωρει το Τζαμιν’ ως κατι που περασε ανεπιστρεπτι.Καλυτερα μαλλον,γιατι αν το κανε τωρα θα αποτυγχανε η συνταγη,μια και η ιδιοσυγκρασια του ως παρουσιαστης εχει αλλαξει αρδην και αυτο μπορει να το επιβεβαιωσει οποιος ακουει τις μεσημεριανες του εκπομπες στο 1055…Επισης προσωπικα θεωρω τις επομενες τηλεοπτικες προσπαθειες του-ταρατσα και θαλασσοθεραπεια-απελπιστικα νεροβραστες και εξω απ τα νερα του.Τουλαχιστον τωρα με το νηστικο αρκιδι κανει κατι που του αρεσει και πληρωνεται υποθετω καλυτερα.
Ο Βακαρος ναι μεν ειναι εμπορας και παιζει 20 χρονια τωρα τα ιδια πραγματα,αλλα τουλαχιστον αντιθετα με τον κατεστραμμενο πλεον 1055 rock(στο rock γελανε…) οπου μονοι τους εβγαλαν τα ματια τους,συνεχιζει να βαζει μουσικη που μπορεις να ακουσεις και κανα 10λεπτο χωρις να αλλαξεις σταθμο.
Στο Jammin’ ειχαμε παιξει 2 φορες με μια μπαντα που ημουν τοτε και εχω να πω οτι ο ενας απ τους 2 μονο ετρεχε και αγχωνοταν για την εκπομπη…ο αλλος…μαντεψτε ποιος δεν ετρεχε και κερδιστε δωρεαν ευχελαιο στη Μητροπολη…:wink:

Θα λεγε παντως μια παρομοια εκπομπη,αλλα δεν νομιζω οτι θα ενδιαφερθει αρκετος κοσμος,ωστε να μπει καποιο καναλι στον κοπο να την χρηματοδοτησει…:-k

γιατί σταμάτησε ξέρουμε?

Χωρις να γνωριζω,υποθετω ωστοσο εναν απ τους 3 λογους
1.Ελλειψη ενδιαφεροντος και βαρεμαρα απ τους παρουσιαστες
2.Κοψιμο απ το καναλι λογω χαμηλης θεαματικοτητας
3.Προσωπικες διαφορες των 2.

εχμ, ενταξει ενας απο τους τρεις θα ητανε ετσι και αλλιως, απλα μπας και ειχε γινει τπτ ρωτησα

βασικα το 2 δεν πρεπει ναι παιζει γιατι δεν νομιζω να υπαρχει προγραμμα στην ΕΤ3 με “υψηλη” θεαματικοτητα

ε,σίγουρα,τι τηλεθέαση να είχε μωρέ γενικά η ΕΤ3…πέρα από το ότι είναι κρατικό κανάλι και υποτίθεται δεν πρέπει να την ενδιαφέρει η τηλεθέαση…
μάλλον προσωπικές διαφορές και γενικότερη κόπωση και βαρεμάρα υπήρχε

Εγω φυσικα δν το προλαβα αλλα ειδα καποιες συνεντευξεις στο utube ,εκεινη την περιφημη των slayer. για ποσες χρονιες προβαλλοταν το Jammin’ ?

για το μαλλι του Σταθη,μια μερα μεταξυ σοβαρου και αστειου,παραδεκτηκε οτι το κοψε,επειδη το κοψε και ο gillan!!!
οσο για την εκπομπη και γω την εβλεπα φανατικα.οντως τα αφιερωματα ητανε φοβερα.θυμαμαι πρωτη φορα ειδα slipknot σε αυτη την εκπομπη.τοσο μπροστα ητανε.θυμαμαι επισης στο λαιβ των περπλ στο οακα και τους δυο πανω στη σκηνη backstage.(οπως θυμαμαι οτι πριν απο τη συναυλια επαιζε χαμηλα στα ηχεια το heartwork των carcass!!!)
και μιας και πιασαμε τα θυμαμαι,πως λεγοταν μια εκπομπη στην ετ3 που εβαζε μονο μεταλ???και εκει εκανε γαμω τα αφιερωματα.θυμαμαι συγκεκριμενα paradise lost και annihilator.εκει ειχα δει και πρωτη φορα βιντεοκλιπ των Pestilence.νομιζω Gods of rock,gods of metal καπως ετσι λεγοτανε.οποιος εχει καλυτερη μνημη ας βοηθησει!

Αχαχαχααχ, το Monsters Of Rock λες! Που ηταν κανα μισαωρο η μια ωρα δεν θυμαμαι καλα, και ειχε 2 απιθανους τυπους που την παρουσιαζανε!! Ο ενας μαλιστα επαιζε καθε φορα στην κιθαρα τα πρωτα δευτερολεπτα καθε τραγουδιου. Κορυφαια εκπομπη αυτη που ειχανε δεσει τον Σταθη στο δεντρο…χααχχα

bravo ρε ulver!!!να σαι καλα! :slight_smile:
λες να υπαρχει και τιποτα απο δαυτους στο youtube?για να ψαξουμε?

Eχω λιωσει τα λιγοστα του βιντεακια στο youtube…! Θα πρεπει να εχω ακομα μια βιντεοκασετα με τον αφιερωμα που ειχαν κανει για τους Scorpions που την ειχα γεμισει με αυτοκολλητα “ΠΡΟΣΟΧΗ, ΜΗΝ ΑΓΓΙΖΕΤΕ!”! :lol:

χμμμ…
Εγω γιατι δεν ειχα γραψει εδω περα?Την εκπομπη την εβλεπα τα
τελευταια 2-3 χρονια πριν σταματησει.Ηταν μπροστα απο την εποχη
της.Αυτο εννοειται.Ο σταθης (:respect:) μας ανοιξε τα ματια σε αρκετα
πραγματα.Κανανε καταπληκτικα αφιερωματα.Θυμαμαι ενα σε SRV νομιζω.

Το rock of gods σταματησε απο τι μου ειχε πει καποιος,γιατι δεν ειχαν αδεια
απο τις εταιρειες να παιζουν τα βιντεο.Θυμαμαι ενα ε κ π λ η κ τ ι κ ο
αφιερωμα στους Sepultura οπου στο βιντεο του Troops of Doom επεφτε ενας τυπος
απο την οροφη της σκηνης.

εγώ την έχω δω δίπλα μου8)

Ξερει/θυμάται κανείς αυτήν την εκπομπή στην ET3?Βλεπω κατι video και εκπλήσομαι που υπήρχε τετοια εκπομπή στην ελληνική τιβι.

Μπορεί κάποιος να μας πει πότε ξεκίνησε η εκπομπή και πόσες σεζόν κράτησε; Εγώ γνωρίζω μόνον ότι η τελευταία της σεζόν ήταν 1999 - 2000…

Η πρώτη πρέπει να ήταν το 1996-1997…