Ο Jason Newsted επιστρέφει στους Metallica για μια εμφανιση

πολυ σωστος…

κριμα να μην μπορουν τα συγκροτηματα να εχουν 2 μπασιστες …οπως γινεται με τις κιθαρες:lol:

Δύο μπάσα; Γιατί δύο μπάσα; Τί μπορεί να παίξει ο συμπαθής Jason, δίπλα στον κατά πολύ ανώτερό του Rob; Θα γινόταν δηλαδή ο Newsted, ο Gers των Metallica! #-o

Φυσικά, να μην γυρίσει και διαφωνώ κάθετα και με τα ακόλουθα (αν μου επιτρέπετε δηλαδής):

Όπως θα έλεγε κι ο άλλος: «So fucking what?». Με την ίδια λογική θα μπορούσαμε να δεχόμαστε και το playback, αν γίνεται με στυλ. Η πόζα και τα αρρενωπά ναζάκια έχουν κι αυτά τη θέση τους στο σόου, αλλά είναι δευτερευούσης σημασίας. Είτε γιατί δεν τον άφηναν, είτε γιατί δεν μπορούσε, η μουσική συνεισφορά του Newsted στους Metallica είναι αμελητέα. Οι μπασογραμμές του είναι άοσμες, απλοϊκές και τυπικές (όποιος παίζει μπάσο ας συγκρίνει).[-X

Ποτέ δεν ξέρεις. Μηδένα προ του τέλους μακάριζε. Ποτέ μη λες ποτέ. (Κι άλλλα τέτοια…) Εξάλλου δεν είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω τί εννοείς «χρυσή εποχή». Η ποιοτικά χρυσή τους εποχή θα έλεγα ότι είναι η πρώτη, με τα τρία πρώτα άλμπουμ, όπου (ευτυχώς) μπασίστας ήταν ο Burton. Αν το εννοείς από άποψη εσόδων, νομίζω πως είναι σαφές ότι η χρυσή τους εποχή είναι σήμερα.:-k

Τέλος πάντων, μην αγχωνόμαστε. Η παρουσία των εν ζωή μελών, νομίζω, είναι υποχρεωτική από τους κανόνες του θεσμού. Ο Newsted έπρεπε να προσκληθεί και, εφόσον δεν βρίσκονται ακριβώς στα μαχαίρια, καλά κάνει και δέχεται να παίξει με τους άλλους. Όμορφα… Θα τους δούμε, θα συγκινηθούμε «για τα χαμένα μας νιάτα», και μετά ο καθένας στο σπίτι του, μην ξεχαστούμε. :stuck_out_tongue:

E αυτο.Τι reunion και πρασινα αλογα λετε ρε παιδες.Θα παει να παιξει επειδη του εγινε προσκληση για το θεσμο και τιποτα παραπανω.
Δηλαδη ποσο ανωμαλος μπορει να εισαι οταν να εχεις τον Τρουχιλο στην μπαντα και να θες να τον αλλαξεις με τον Νιουστεντ?Ρε τον Νιουστεντ?Ρε τον Καραμπελα που λεει και ο Γεωργιου?
Αυτα δεν υπαρχουν ουτε μια στο εκατομμυριο

Χα χα χα χα χα!!
Συμφωνω με τους προ λαλησαντες!!
Οι Cop Shoot Cop δεν ειχαν καποτε 2 μπασιστες?
Αλλα η πιο πετυχημενη ατακα ειναι οτι ο Newsted θα ηταν ο Gers των Metallica!!
ο Jason μεγαλη μορφη εφαγε ολα τα σκατα στην μετα Burton εποχη και αφου καταφεραν να ξεπερασουν τον χαμο του φιλου τους οι 3 Horsemen πηραν ενα μπασιστα απιστευτο!! Και οσο για το style του ειναι και αυτο ιδιαιτερο οσο και ο ιδιος!

Ναι ο θεσμος ειναι καπως ετσι οποιος εχει ηχογραφησει μαζι τους παιρνει προσκληση αλλα το οτι θελουν να παιξουν μαζι του για την ολη φαση και γιορτη ειναι ωραιο.
Σε μια βδομαδα θα το δουμε λοιπον και αυτο…

Θα πρεπει παντως να ειναι ωραιο να εισαι κομματι μιας απο τις μεγαλυτερες μπαντες (η οποια ειναι ακομα δημιουργικη)…

WE DIE HARD!

πραγματι ωραια θα ειναι να τους δουμε εστω και για μια φορα,εστω και απο τηλεορασεως να παιζουν μαζι

sorry gia to offtopic: χαχαχα τι καρφαρα ηταν αυτη που πεταξε ο Dave:

I’d like to say to Lars (Ulrich) and James (Hetfield), I am so very proud of all you have accomplished

:lol::lol: οτι και καλα οι υπολοιποι δεν κανουν τιποτα!
Επιπλεον εχω μπερδευτει λιγακι, τελικα τον καλεσαν η οχι τον παπαρα? Ο χετφιλντ ειπε οτι δεν τον καλεσαν σαυτο που διαβασα, ο Dave ειπε οτι τον καλεσαν και μαλιστα και στα δυο σοου. Και αν τελικα δεν τον καλεσαν, τι παει και λεει στη συνεντευξη οτι τον καλεσαν? Ονειρευεται τηλεφωνα να χτυπανε???#-o
edit: επισεις η περιοδια στην ευρωπη θα εχει τελειωσει στισ 4 απριλιου οποτε αν τελικα τον εχουν καλεσει οπως ειπε τοτε ειναι γερη κομπλεξαρα…

__Ναι είναι λίγο μπερδεμένο το πράμα… Σίγουρα τον κάλεσαν για την εκδήλωση την προηγούμενη μέρα, τα άλλα είναι… μπερδεμένα…!

__Οσο για το ότι αναφέρεται μόνο στους δύο… ε, τους άλλους δε τους ξέρει (του μπασίστες), δεν ήταν στην μπάντα όταν ήταν κι αυτός, όπως δεν ξέρει και τον Κιρκ, για τον οποίο -αν δεν κάνω λάθος- έχει δηλώσει “σε ότι με αφορά, αυτός θα είναι πάντα ο τύπος που μου έφαγε τη θέση” ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων… :stuck_out_tongue: :lol:

__Οπότε και τώρα να έχει αλλάξει μυαλά, πάλι δεν τον ξέρει προσωπικά ώστε να αναφερθεί στο άτομό του και να μιλήσει τόσο προσωπικά και εγκάρδια. :wink:

__ΒΕΒΑΙΑ, το ωραίο είναι πως λέει “εύχομαι τα καλύτερα όπως ευχόμουν πάντα” :lol: ! Ναι, τις θυμόμαστε τις δηλώσεις του! :lol: Οκ, οκ, μάλλον θα εννοεί “όπως τα εννούσα μέσα μου πάντα, μη βλέπετε που ευχόμουν να πεθάνουν οι Metallica [Megadeth! :D]” xoxoxoxoxo :stuck_out_tongue:

…όπως δεν ξέρει και τον Κιρκ, για τον οποίο -αν δεν κάνω λάθος- έχει δηλώσει “σε ότι με αφορά, αυτός θα είναι πάντα ο τύπος που μου έφαγε τη θέση” ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων…

Πεταει κατα καιρους τετοιου ειδους μαμακιες :lol:

__ΒΕΒΑΙΑ, το ωραίο είναι πως λέει “εύχομαι τα καλύτερα όπως ευχόμουν πάντα” :lol: ! Ναι, τις θυμόμαστε τις δηλώσεις του! :lol: Οκ, οκ, μάλλον θα εννοεί “όπως τα εννούσα μέσα μου πάντα, μη βλέπετε που ευχόμουν να πεθάνουν οι Metallica [Megadeth! :D]” xoxoxoxoxo :stuck_out_tongue:

Απ’ οτι ειχα διαβασει Megadeth σημαινει death of megaforce η οποια ηταν η δισκογραφικη τους τοτε και επαιξε σημαντικο ρολο στον “διωγμο” του.

Καταρχήν να πώ ότι θεωρώ ότι ο Τρουχίλο είναι ελάχιστα καλύτερος του Νewsted. Σε αυτό το επίπεδο επαγγελματικής οργανοπαιξίας είναι δύσκολο να ξεχωρίσεις τη διαφορά, βέβαια. Θεωρώ πάντως ότι ο Ρομπ είναι αρκετά πιο γκρούβι από τον Jason, γι’ αυτό μου αρέσει και περισσότερο.

Όταν είδα την είδηση, εγώ πάντως σκέφτηκα ότι θα ήταν αρκετά ενδιαφέρον. Το τι μπορεί να παίξει ο Νewsted άστο καλύτερα. Ο Newsted έχει αποδείξει και μ’ αυτά που έκανε στους Voivod, ότι παίζει παντού. Μελετούσε πάνω στους δίσκους των Rush, συνεπώς παίζει ό,τι θέλει. Χώρια που ήταν ο κινητήριος μοχλός των Flo & Jet. Το να μη μπορούσε να προσφέρει το ξεχνάμε. Όταν τον άφησαν σε δύο τραγούδια να συμμετέχει, τι να πεις? Το Μy friend of misery δηλαδή θεωρείται άοσμο απλοϊκό και τυπικό?

Playback με στυλ (Gers) οι Μaiden έχουν πάντως. Άλλο βέβαια τι γουστάρουν οι οπαδοί τους.

Ti εννοεις;; :-s

Θα συμφωνησω σιγουρα και 10000% οτι η χρυση εποχη, ηταν η εποχη του Burton. Τετοια album απλα δεν ξαναγραφτηκαν.
Τωρα αν και το ολο τοπικ περι reunion ειναι λιγο ακυρο, αφου ο Newsted μια εμφανιση θα παει να κανει… δεν υπογραφει τιποτα ο ανθρωπας, θα μου αρεσε (αν επαιζε κατι τετοιο φυσικα) να τον δω παλι με τους 'Ταλικα.
Δε θα μου αρεσε ομως και να τους δω να σουταρουν τον Rob. Τρομερος ο νεαντερταλ δε λεω, αλλα δηλωνω κι εγω δεμενος με τον Newsted.

Παντως θα ειναι μια πολυ καλη εμφανιση πιστευω…
Ιδωμεν :stuck_out_tongue:

Εμενα παλι δεν μου αρεσει που θα παιξουν μαζι γιατι μετα θα αρχισουν ολοι να κανουν συγκρισεις κ τετοιες μαμακιες. Εκτιμω πολυ τον newsted σαν μουσικο και εννοειται οτι του αξιζει να βρισκεται εκει και να βραβευτει κιαυτος αλλα μεχρι εκει. Η δικαιολογιες του τυπου " θα ειναι μια μουσικη συναντιση και θα χαρουμε ολοι μαζι σε ενα ευχαριστο και γιορταστικο κλιμα" δεν ισχυουν. Ειναι αναπογευκτο να υπαρξουν αργοτερα σχολια που θα θαψουν ειτε τον παλιο ειτε τον καινουργιο (τα οποια θα φερουν και την θεαματικοτητα στα υψη ασ μην το ξεχναμε αυτο, εδω εβαλαν για πρωτη φορα εισητηρια…). Για να μην πω οτι γινονται ηδη…

ποτε ειναι το χολ οφ φειμ???
που μπορουμε να το δουμε?

ONLY TRUJILLO…

Με το παρακατω υποθετω πως θα σου λυσω τις αποριες σου…

Hall of Fame …The Road to Cleveland [ 3/21/2009 ] [ back ]

The Hall of Fame induction is just a little over two weeks away and we thought that you just might be interested to know that our friend Flea from the Chili Peppers will be joining us doing the honors of inducting us to the Hall.
As a refresher, the Rock and Roll Hall of Fame induction ceremony will take place at Cleveland Public Hall on April 4, 2009, and will be televised live on Fuse and available on www.fuse.tv. The 2009 Rock and Roll Hall of Fame inductees were chosen by the 600 voters of the Rock and Roll Hall of Fame Foundation . . . and believe it or not your first recording must be 25 years old or more (how can that be?!?!).

Our fellow inductees and their presenters are listed below:

Run-D.M.C. will be inducted by Eminem
Jeff Beck will be inducted by Jimmy Page (The Yardbirds, Led Zeppelin)
Bill Black will be inducted by Garry Tallent (Bruce Springsteen’s E Street Band)

DJ Fontana will be inducted by Max Weinberg
Spooner Oldham will be inducted by Paul Shaffer
Little Anthony will be inducted by Smokey Robinson
Bobby Womack will be inducted by Ron Wood (Rolling Stones)

http://www.fuse.tv/ontv/shows/rock-hall/

Εδω μπορείς να το δεις.

Τι μαθαίνω…θα παίξει μόνο ο Jason λέει; Και ο Τρουχίλας; Στην απ’έξω; :-k


πάμε να θυμηθούμε…και να μελαγχολίσουμε

Πόθεν το συνεπέρανες τούτο, αγαπητέ;

Παρεμπιπτόντως, ξέρω ότι πολλοί το κάνουν χάρην αστεϊσμού, αλλά το όνομα προφέρεται «Τρουχίγιο». Μην καταλήξουμε σαν έναν συμπαθή Γάλλο, που με αποκούφανε, λέγοντας «Τώρα με τον Τρουζιλό…»!

I just planned on going, looking good in my suit, hanging out with my family, going up and getting the award, making a nice speech…," he said.

Then, last Thursday, he got a call from drummer Lars Ulrich that changed things.

“He said, ‘We want you to rock with us,’” Newsted said. Ulrich told him that Robert Trujillo, METALLICA’s current bassist "‘is not gonna play at all. We want you to play.’ And my first question was, ‘How’s Robert with that? How does he feel about that? I don’t want to create any kind of negative anything. I want this all to be proper.’

“(Ulrich) said, ‘No, he’s with it, man. He wants to be there as a fan, too, and wants to see the ‘black’ album (1991’s ‘Metallica’) band’…It’s all good. Everybody’s agreed to it. Let’s rock!’ ‘OK. Let’s rock.’”

Prior to Ulrich’s call, however, Newsted says he had no qualms with the current version of METALLICA playing at the ceremony.

“I felt strongly they should go as that band and represent METALLICA,” Newsted said, “because they’re strong right now, together. Those four guys in METALLICA are out there knocking the s— down, standing tall, able, prowess, chops are in order … There aren’t many times the Hall of Fame can induct a band that’s fully capable like that.”

Να είναι πορωταπριλιάτικο? Θυμάμαι οτι το διάβασα στις 31

Παιδια μπορειτε να υπολογισετε τι ωρα περιπου θα δειξει το show γιατι λεει 9pm αλλα με δικη μας ωρα ποτε θα ειναι?