Jethro Tull vs. Pink Floyd

Εάν θέλετε να διαβάσετε μία πολύ λεπτομερή ανάλυση της δισκάρας που λέγεται A Passion Play, τσεκάρετε, please, εδώ:

http://www.ministry-of-information.co.uk/app/index.htm

Αυτή είναι η κεντρική σελίδα. Στο πάνω αριστερό άκρο της είναι όλα τα επιμέρους links που σας καθοδηγούν στην ενότητα που θέλετε. π.χ. The Story, Act One, Act Two, κλπ. κλπ.

Τα πάντα για το A Passion Play. Eίμαι σίγουρος ότι ακόμη και ο Bluezlick θα εντυπωσιαστεί. :smiley: :smiley:

Check it out!

Re ti kamena poll einai afta??? Oxi den mporw na diale3w kapoia apo tis dyo aftes mpantares. 8a htan ypothmitiko gia thn allh.

thanks man :smiley:

mono kai mono pou exoune bgalei to more (poli kokalo…) oi floyd psifizo floyd, an kai den tous polisimpatho…

Γιατι, τι σου εκαναν??

Καλο το More, αλλα εχουν και καλυτερα…

δεν μου εκαναν τιποτα ρε φιλε αλλα μου τη σπαει που καθε ασχετος (απο αυτους που ακουνε πιθανον και σκυλαδικα, μεχρι μεταλαδες, χωρις να εχω τπτ μαζι τους) αμα ακουσει να μιλανε για floyd αμεσως λεει ααααα θεοι οι floyd θεοι…μεγαλο συγκροτημα. ασε που ση φαση που παιζουνε ειναι φοβερα υπερεκτιμημενοι

εγω γουσταρω πιο πολυ τους πρωτους 3-4 δισκους τους

θεος ο bluezlick θεος…

Εμενα παλι δεν με πειραζει να τους λεει καποιος θεους ο,τι κι αν ακουει (ασε που τα μεταλ συγκροτηματα που εχουν επηρεαστει απο φλοϋντ ειναι αμετρητα…)

Υπερεκτιμημενοι με τιποτα, δεν μπορεις να λες τετοιες μπαντες υπερεκτιμημενες… Αν τους εχεις ψαξει καθολου, σχεδον καθε δισκος που εβγαζαν ηταν διαφορετικος απ τους προηγουμενους και αντιμετωπιζε τον σκεπτικισμο του μουσικου τυπου… Πχ. τα Meddle, Animals ειχαν σχεδον θαφτει στις κριτικες που τους εγιναν τοτε… Παρολαυτα, θεωρουνται κλασσικοι δισκοι σημερα ακριβως γιατι ΕΧΟΥΝ μεσα συνθεσαρες…

καταρχας εχω ακουσει όλους τους δισκους τους, μετα το 80 εκτος απο μερικα κομματια εδω και εκει ειναι ψιλοαπαισιοι. εξαρταται με τι τους συγκρινεις και λες οτι εχουν βγαλει δισκαρες…αν ακους ασπουμε purple, zeppelin και απο πιο progressive yes, genesis κτλ. φυσικα και θα πεις πως εχουν δισκαρες αλλα αμα το ψαξεις πιο καλά και ακουσεις αρκετο progressive, ψυχεδελια, πειραματικό ροκ, space rock κτλ. τοτε θα δεις ότι ειναι αρκετά μετριοι. οσο για το οτι εχουν επηρεασει απειρα συγκροτηματα αυτο ειναι αληθεια

βεβαια παντα εχει να κανει με το τι αρεσει στο αυτι σου απλα εγω ειπα οτι υπερεκτιμημενοι ειναι για το στυλ που παιζουνε και για την progressive σκηνη γενικοτερα
αλλα παρολα αυτα respect…

Επειδή έχεις πει και αρκετά περί γερμανικής prog σκηνής και μάλλον αυτούς εννοείς, για πρότεινε τίποτα!!:smiley:

ετοιμασου να καεις! :lol: :lol:

πες μου τι ακους περιπου για να σου προτεινω κατι πιθανο να σου αρεσει
φυσικα δεν λεω οτι μονο γερμανια υπαρχει αλλα εκει υπαρχει πολυ πραγμα

που σαι συ ρε μουτρο, ζεις?

Ok είμαι πολύ (έως παααααρα πολύ ανοιχτόμυαλος) οπότε απλά πρότεινε ό,τι εσύ θεωρείς καλό…

Can και Amon Duul…

Οπωσδηποτε…

Amon duul όντως θεοί… Από can ζήτημα να έχω ακούσει 4 τραγούδια αλλά θα το ψάξω…

να ηδη προτεινε 2 γερμανικα τερατα ο chrisP (σωστός) ξεκινα με αυτους αν δεν εχεις ακουσει τπτ απο γερμανια και αν θες ακομα πιο ευκολα πραγματα στο ακουσμα ακου birth control και eloy αν δεν τους ξερεις ηδη
αν θες σου προτεινω και συγκεκριμενους δισκους απο αυτους που λεμε

για αρχη
AMON DUUL II - YETI
CAN - SOUNDTRACKS
BIRTH CONTROL - OPERATION
ELOY - DAWN
ακου και απο ELOY το OCEAN και μετα ελα πες μου για FLOYD