Johnny Depp

Μιας και για τον αγαπημενο μου ηθοποιο(Πατσινο) υπαρχει τοπικ, ειπα να περασω στον 2ο αγαπημενο και να βαλω ενα πολλ να δουμε τι παιζει. Λατρεμενος ηθοποιος λοιπον, με ωραιες επιλογες ταινιων μεχρι τωρα(απο Charlie and the Chocolate Factory μεχρι The Libertine) και εχοντας καταφερει καμια ερμηνεια του να μην θυμιζει καποια αλλη.

Αυτα. Στις επιλογες του πολλ εβαλα χρονολογικα τις καλυτερες του κατ’εμε.

Στις επιλογες του πολλ δεν εβαλες πολλ.

Εβαλα μωρη μπουγατσα. Ψηφισε.

Σιγα μην ψηφισω στο ΚΩΛΟΤΟΠΙΚ σου.

γιατί δεν υπάρχει η επιλογή όλες???:stuck_out_tongue:

οκ μ΄αρέσει φοβερά και ως ηθοποιός και ως εμφάνιση και ως προσωπικότητα τον παρακολουθώ στενά επί εποχής Oμάδας δράσης 21 και τολμώ να πω ότι σε κάθε νέα δουλειά του είναι πολύ καλύτερος από την προηγούμενη.
Για μένα Johny Depp και Gerge Clouney είναι ότι καλύτερο υπάρχει σήμερα σε άντρα στον παγκόσμιο κινηματαγράφο αν και δικαίως το όσκαρ το πήρε ο Ντάνιελ το άξιζε όσο κανεις άλλος

Κι εμενα μ’ αρεσει αρκετα. Εχει τυπο κι αποψη ο ατιμος. Επισης, αυτο που ειπε η sofi-k, καμια ερμηνεια δεν θυμιζει την αλλη.
Μεγαλυτερη πατατα το Καποτε στο Μεξικο με τον Μπαντερας απ’ ολες τις αποψεις.
Αγαπημενη μου (σαν ερμηνεια/ρολος) ο Ψαλιδοχερης, 9η πυλη. Σαν ταινια γενικοτερα (επιλογη ας πουμε) το Αριζονα Dream και μακρια απο τις αλλες.

πολυ καλος ηθοποιος αγαπημενη ερμηνεια ειναι το τσαρλι φακτορι(δεν εχω δει και ολες του τις ταινιες).ειχα αρχισει να βλεπω μια ταινια στην οποια ηταν φιαγμενος και ειχε καραφλα

Fear and Loathing. Δες το ολο.

:lock:

Υπάρχει ήδη τόπικ για δαύτον… Λέγεται “Πιο όμορφος ηθοποιός” …

Κατά λάθος ψήφισα το Edward Scissorhands το οποίο είναι το 2ο αγαπημένο μου. Το 1ο είναι το τρομερό Dead Man του Τζιμ Τζάρμους. Επική ταινιάρα! Ασπρόμαυρο, αλληγορικό, εικαστικά ανεπανάληπτο, παρανοϊκό και με ένα Ντεπ να είναι πιο απλός και ουσιαστικός απο ποτέ.
Και το Sweeney Todd ήταν φανταστικό αλλά επειδή το είδα πρόσφατα και μόνο 1 φορά δεν μπορώ να το βαλώ (ακόμα) στα αγαπημένα μου.

Το Edward Scissorhands είναι για μένα η κορυφαία ερμηνεία του Ντεπ. Απο κοντά ο Τζακ Σπάροου από τους Πειρατές.

Αν γίνεται παρακαλώ να αλλάξει κάποιος μοντ την ψήφο μου να τη βάλει στο Dead Man (φοβάμαι ότι δε θα πάρει και καμία άλλη)…

Σαν ερμηνεία, στου πειρατές κάνει την καλύτερή του χαλαρά. Στηρίζει μια ολόκληρη ταινία.

Ψήφισα Edward Scissorhands όμως γιατί είναι η αγαπημένη μου ταινία από Depp και δεν μπορούσα να μην την ψηφίσω

Και μαμω τα τοπικ!

Το αβαταρ και η υπογραφη μου, προς απαντηση σας!!! :stuck_out_tongue:

Απο ερμηνειες ξεχωριζω τα Edward Scissorhands, Fear and Loathing, Pirates Of The Caribbean, The Libertine.
Δεν νομιζω οτι θα ψηφισω γιατι δεν μπορω να διαλεξω.:frowning:

Εεεεεεεεεε!

SoFi says:
Το αβαταρ και η υπογραφη μου, προς απαντηση σας!!!
φιρ εν λοουδινγκ σκεφτομαι να επιλεξω κι εγω
SoFi says:
νταξ ψαλιδοχερη θα ηθελα, αλλα θα το ψηφισουν ολοι
κριμα ειναι τα αλλα να μεινουν ετσι

θέλω να τις δω όλες και μετά να ψηφίσω,αλλά από όσες έχω δει,blow.
και στο libertine δίνει ρεσιτάλ.
κορυφαίος ηθοποιός,και ίσως ο τελευταίος μεγάλος σταρ.
σταρ,δηλαδή μόνο με βλέμμα και περπάτημα,ακτινοβολάει:-s

τζόνις φορέβερ.
και όσοι δεν τον πάνε ή πούνε ότι είναι μέτριος,τότε χαλαρά το κάνουν από αντίδραση:lol:

μα καλα δεν ειπε κανεις τπτ ακομα για την υπερτατη ταινιαρα ,και την ερμηνεια φυσικα ,blow. Νταξει εντυπωσιακος στον ψαλιδοχερη αλλα στο blow δινει ρεστα!!8)

Απ’ ότι βλέπω η ψήφος άλλαξε. Ευχαριστώ!

Μια τρομερή ταινιάρα που μάλιστα ο Ντεπ μεγαλουργεί (προτάθηκε και για όσκαρ μάλιστα) και αγνοήθηκε εγκληματικά από τη λίστα:p είναι το απίστευτο Finding Neverland του Μαρκ Φόρστερ. Πρόκειται για την αληθινή ιστορία ενός συγγραφέα, ο οποίος επιρρεάστηκε από μια φτωχή πλην τίμια οικογένεια για να γράψει τελικά το Πίτερ Παν. Ο πιο “ανθρώπινος” ρόλος του Ντεπ και γι’ αυτόν ακριβώς το λόγο ίσως και ο πιο σπουδαίος.

Όλες οι ερμηνείες του Θεού είναι λατρεμένες, αλλά η ερμηνεία του ως ED WOOD στην ομώνυμη αριστουργηματική ταινία του Tim Burton κατέχει μία πολύ ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Παιδια να ειμαι ειλικρινης, απο το poll τις μισες εχω δει γιατι τον Depp τον παρακολουθω τα τελευταια 2 χρονια.
Τον ηξερα ομως και πιο πριν γιατι τετοιες ομορφιες δεν ξεχνιουνται:roll: και εγω ψηφιζω Sleepy Hollow.Αφενος ειναι η αγαπημενη μου ταινια, αφετερου γιατι ειχε πολυ καλο ρολο και ας μην ξεχναμε οτι ηταν πιο ωραιος απο ποτε!

Μια πατατα του Depp, ηταν με κατι εξωγηινους.Πως λεγεται η ταινια?

Edit:Ας μην ξεχναμε επισης, τον συμπρωταγωνιστικο του ρολο στο Chocolat που ηταν εξισου εξαιρετικος!

Α) Την γυναικα του αστροναυτη λες; Ενταξει ο ρολος ειχε φαση αλλα η ταινια δεν ελεγε και τπτ.
Β) Πω ναι το chocolat! Ολη η ταινια ειχε εναν αερα που - δε ξερω πως - τον ειχε αφομοιωσει τοσο τελεια στην ερμηνεια του. Αλλο πραγμα.
Στους πειρατες γαμωτεν τ’ αξιζε το οσκαρ αλλαααααα…