Johnny Depp

Καλά λείπουν κορυφαίες ταινίες από το πολλ όπως το Ντονι Μπράσκο μαζί με τον Πατσίνο, το From Hell εξίσου ατμοσφαιρικό με το Sleepy Hollow, η Ενατη Πύλη και άλλα. Ψηφίζω λοιπόν την τελευταία επιλογή.

Γενικά είναι από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς, με ιδιαίτερο στυλ, λίγο αντιχολυγουντιανό, και ως συνήθως με φοβερες επιλογές στις ταινίες που συμμετέχει. Σπάνια παίζει σε πατάτες, η μόνη που έχω δει έιναι αυτό με τον Μπαντέρας που και πάλι ο ρόλος είχε το δικό του προσωπικό στυλ. Είναι από τους λίγους ηθοποιούς, μαζί με τον Εντουαρντ Νορτον, που μου αρέσουν σχεδόν όλες οι ταινίες που παίζουν…

δεν έχει άπειρες επιλογές το πολλ,και υπάρχει και η επιλογή “άλλη”:wink:

Η ταινία με τον Μπαντέρας είναι τρομερή (αν μιλάμε για το Once Upon A Time In Mexico). Ο χαβαλές σε όλο του το μεγαλείο. Η ερμηνεία του Ντεπ στην εν λόγω ταινία είναι από τις πιο κουλ ερμηνείες έβερ.

Πολυ καλος ο ντεπ,εχει ενα στυλ που σε κερδιζει αμεσως και ακομα και σε ορισμενες ταινιες που μπορει να μην ειναι τοπ καταφερνει να ξεχωριζει.Ειναι βεβαια και εμφανισιμος, εχει κανει παρα πολυ καλες ταινιες.

απο αυτα ειχα να επιλεξω το pirates of the carribean ηταν ποιο κοντα στα γουστα μου σαν αγαπημενη ταινια με τον johnny depp και γενικοτερα ειναι στην τριαδα τον αγαπημενων μου ηθοποιον μαζι με denzel washington και sean penn

Fear and loathing in las vegas . & _

Ο τύπος ειναι απλα respect σε οτι ταινια και να κανει.Καταφερνει ταινιες χωρις ουσια και σεναριο(όπως Once upon a time in Mexico,Pirates…)να τις κάνει ευχαριστες μονο και μονο με την παρουσια του.Ενταξει κορυφαιες του στιγμες(για μενα και οχι μονο)τα Ψαλιδοχερης και 9η πύλη.Από τους αγαπημένους μου ηθοποιους.

Εγώ δεν έχω καταλάβει το χαμό που έχει γίνει με την ένατη πύλη. Μια απλά συμπαθητική ταινία εντυπωσιασμού είναι, τπτ παραπάνω…

Αντίθετα ο Ψαλιδοχέρης… Μαγεία… Δέος…

Nομίζω οτι η καλύτερη ερμηνεια του ηταν το Fear and loathing…Μακραν η καλυτερη…Αν κ μου αρεσε τωρα που το σκεφτομαι κ στο Pirates of Carribean πολύ…

Μακράν η ποιο psycho ερμηνεια του!!Ξεχασα να αναφερω στις αγαπημενες μου και το Blow.Περα από ταινιαρα,και απιστευτη ερμηνεια οπως πάντα!!

DEAD MAN OF COURSE

Aπό αυτές που έχεις ψηφίζω χαλαρά Ψαλιδοχέρη. Είναι η αγαπημένη μου ταινία και με αυτήν ερωτεύτηκα τον τζόνι!Βασικά είναι απίστευτος σε όλες τις ταινίες του αν εξαιρέσουμε κάποιες κουλές…

ο ψαλιδοχερης εννοειται… αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ :roll:

Δεν ξερω ποια απο ολα αυτα τα καλουδια να διαλεξω!!Μου αρεσουν εξισου ολες!:stuck_out_tongue:

Ψαλιδοχερης φοβερη ερμηνεια, αλλα και στο Dead man ειναι συγκλονιστικος και ειναι και ταινιαρα.Κατα τα αλλα σε ολες παιζει εξ ισου καλα.Οπως και στο φετινο σουινι τοντ.

εχει δει κανεις μηπως το What’s Eating Gilbert Grape οπου και εκει ειναι πρωταγωνιστης?
παιζει και ο ΝτιΚαμπριο και ηταν προτεινομενος για Οσκαρ 2ου ρολου
πρεπει να ναι ενδιαφερουσα ταινια
ας μας πει πληροφοριες οποιος/α την εχει δει

Καλύτερη ερμηνεία του μάλλον αυτή του “Dead Man” αλλά σαν ταινίες γενικότερα είμαι ανάμεσα σε Ed Wood και Fear And Loathing In Las Vegas. Θα ψηφίσω το Las Vegas λόγω μιας εξτρά αδυναμίας στον ΘΕΟ Terry Gilliam.

να μη ξεχναμε και τα απαιχτα soundtracks των 2 αυτων ταινιων.

Ααααχ πολυ δυσκολο να πω. Ειναι απο τους αγαπημενους μου ο ατιμος και μου αρεσει σε ολες βασικα …:roll: Μου αρεσε παρα πολυ στο Secret window καθως παιζει πολυ καλα τον ψυχακια …8)

ειμαι αναμεσα στο sometime in mexico και στο scissorhands, αλλα ψηφισα το δευτερο γιατι στο πρωτο δεν ηταν ακριβως πρωταγωνιστης.