Johnny Winter Live At Greece τον Μαιο

με το λΑοφορειο!:stuck_out_tongue:

σκαω μύτη θεσσαλονικη παρασκευή κατά τις 3.30…

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΡΟΣΚΙΝΗΣΟΥΜΕ! :smiley:

Εμείς αύριο θα δούμε τον θεό!

τρελλό respect για ένα μεγάλο καλλιτέχνη

Είμαι περίεργος να δω πόση ώρα θα παίξει πάντως.

και εμεις αυριο θα τον δουμε…ανυπομονω…ξερετε ποια τραγουδια θα παιξει standar?(ενταξει, εκτος απο mojo boogie και highway 61)

XAMOΣ!
παιδια μονο που θα τον διετε πανω στη σκηνη πραγματικα φτανει!:smiley:
επαιξε σχεδων 1:30 Ωρα! κ να φανταστητε οτι ειναι τυφλος σχεδων!
επαιξε παρα παρα πολυ καλα! ιδικα στο Black jack εβγαλε αρκετα τι παλια με φλεμα φωνη του!
αλλα κ τα σολο του ηταν πολυ καλα! υπηρχαν στιγμες που πετουσε εκεινες τις καταραμενεσ φρασεις!
ακουστικαν πολυ ωραια κοματια οπως Hideaway, Red House, It’s All Over now, black jack Κ αλλα.
σχεδων σε ολο το Live παιζουν τριο αλλα ειναι κ ενας δευτερος κιθαριστας που παιζει σε κανα δυο κοματια
γενικα το Group τα σπαει! ειδικα ο μπασσιστας δεν υπαρχει…
πραγματικα ειναι απο τις συναυλιες της χρονιας μονο για αυτην την μορφη πυ θα δειτε!

bluezlick μπορεις να μου πεις αναλυτικα ποια τραγουδια επαιξε?μονο μιαμιση ωρα κρατησε?

Δεν περνάει η ώρα…

αναλυτικα δεν θυμαμε
περιπου


Hide away, black jack, johnny guitar, red house, its all over now,mojo boogie, highway 61 k μερικα ακομα που δεν θυμαμε ονοματα

τι μονο 1¨30 ωρα?
τον εχεις δει πως ειναι?

ναι εχεις δικιο…και πολυ ειναι μιαμιση ωρα…τι λες?αξιζει η τσαμπα πηρα το εισητηριο?πιστευω πρεπει να αξιζει…σε λιγες ωρες θα μαι εκει…!!!..

Και στο δρόμο να τον έβλεπες,απο μακρυα,θα χαιζόσουνα πάνω σου μάλλον,οπότε θα αξίζει,δεν μπορεί…

απλα ντροπη σου που λες κατι τετοιο κ εχεις κ το Nick του θεου!
αμα αγαπας αυτον τον καλλιτεχνη θα πας να τον δεις γιατι τον σεβεσε κ γιατι πιστευεις οτι σε εχει επιρεαση ως μουσικο!

αντεεε…!!!
εγω βέπω το ματσακι και μετα την κανω για γκαγκαριν…!!!
βρηκα και παρεα και ειμαι τζετ…!!!

ROCK 'N ROLL…!!!

Εγώ παρέα δεν βρήκα ρε γαμώτο αλλά είμαι έτοιμος!

οεεε…σε λιγο αναχωρω με τον πατερα μου…johnny ερχομαστε…

Αγαπητέ κύριε Winter, θα ήθελα το σώβρακό μου πίσω.

Συγκινητική συναυλία και ένα μεγάλος μπλουζίστας!

Συγκίνηση…ήταν πολύ καλός…Τελικά άξιζε,ε johnny winter? στο Blackjack μου ήρθε να κλάψω,έβηχε ανάμεσα στο κενό των στίχων,φαινόταν να υποφέρει.δεν νιώθετε γεμάτοι,μετα την εμφάνισή του?

η καλυτερη συναυλια ποθ εχω παει στη ζωη μου…ηταν απιστευτος…αν αξιζε λεει!!δυστηχως ημουνα πανω και δεν μπορουσα να δω καλα το προσωπο του…τελειος.Λετε να ερθει και του χρονου?