Judas Priest 2008 Dates

ανακοινωθηκαν 4 tour dates για το 2008 και θα ανακοινωθουν κι’αλλα μεσα στον Ιανουαριο:

5TH JUNE ROCK FESTIVAL, SWEDEN
27TH GRASPOP METAL FESTIVAL, BELGIUM
28TH BANG YOUR HEAD FESTIVAL, STUTTGART, GERMANY
29TH GODS OF METAL FESTIVAL, BOLOGNA, ITALY

Τους βλεπω χεντλαηνερς στο ροκγουεηβ.

Θα περασουν σιγουρα απο Ελλαδα…

:papas: :papas:

Mακάρι μακάρι μακάρι μακάρι!!!

και εγω την ιδια εντυπωση εχω…αρκει να ξυπνησει γρηγορα η didi…

Eχουν κλεισει και για Σερβια στο φεστιβαλ 1-5 Ιουλιου.Αρα καπου εκει να τους περιμενουμε κι απο δω.
Αν και μαλλον θα προτιμουσα Σερβια…

πω πω μακαρι ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!! τους αγαπω!!!

Να μη ξεχνατε οτι εκει κοντα πεφτουν και οι ημερομηνιες του Ροκγουειβ… για να δουμε…

Νατοι παλι και οι Priest…Και ελεγα ποτε θα σκασει η φημη/νεο…
Αντε ας ερθουν να τους δω για 2η φορα…
Και αν τους δω και εξω 3η…
Ε σε λιγο θα πινω καφεδακι παρειστικο με τον Tipton…

Εγω απο τωρα εχω αρχισει να στενοχωριεμαι για την τιμη αμα γινει τπτ…:frowning:

στανταρ έρχονται !

Για την περιοδεία του Νοστράδαμου θα είναι ε?

ναι οντως, αν ερθουν rockwave θα’ναι μια απ’τις συναυλιες που παιζεται ολοκληρο το nostradamus ή μια κανονικη?

Ρε ας ανακοινωθούν και βλέπουμε!

3 καραμέλες ότι θα είναι κανονική … :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Χμ. Να πω την αμαρτια μ’, αν βγαλουν καλο δισκο θελω να τους δω σε φαση Νοστραδαμους. Οχι τιποτ’ αλλο, τα φωνητικα θα ειναι γραμμενα ωστε να μπορει να τα βγαλει τζι τζι και στα λαιβ.

Εξ αλλου δε θα ειναι μονο για το νεο δισκο. Ενα μερος της συναυλιας θα εχει και κλασσικα χιτς. Απλα οι επιλογες θα ειναι περιορισμενες.

αν οντως ισχυει αυτο για τα λιγα hits τοτε κι’εγω προτιμω να κανουν μια nostradamus συναυλια γιατι δεν τους εχω ξαναδει και θα ηθελα να ακουσω μερικα κομματια live…απ’την αλλη ομως δεν θα ηθελα με τιποτα να δω τον Halford να χανει τις ψηλες στα κλασσικα κομματια…

Εψαξα για δηλωσεις στο νετ για μεγαλυτερη σιγουρια. Να τι βρηκα:

"We’re gonna do two things. We’re gonna do specialized event shows in special venues for the ‘Nostradamus’ production. And then, of course, we’ll be doing another set of touring dates throughout the world as covering all the PRIEST classics, so you’ll be getting PRIEST in two dimensions next year — you’ll be getting PRIEST playing the whole ‘Nostradamus’ piece, which I’m sure the fans will embrace and love and wanna see, and then of course, we’ll come back around and do a PRIEST show with all the great things that you love — ‘Painkiller’, ‘Living After Midnight’, ‘Breaking the Law’, ‘The Sentinel’, [and] whatever else we decide to play. So you’ll be getting PRIEST in every manner that you love to see the band.

We made everybody aware when we did the press release sometime ago that that was out intent, so we’re not gonna blindside the fans and let them think they’re coming to the show to hear all the wonderful PRIEST classics. We’re gonna let everybody know well in advance that it’ll be a multi-dimensional experience — you’ll get the ‘Nostradamus’ tour, and then you’ll get the PRIEST tour — PRIEST classics and everything else."

Χμμμ… Οι δηλωσεις ειναι παλιες (Οκτωβρης του 06 νομιζω). Απο τοτε εχουν αλλαξει διαφορα, π.χ. ειχαν αφησει υποννοιες οτι παιζει να ναι ειτε μονο, ειτε διπλο το αλμπουμ. Εδω που τα λεμε, το κοβω λιγο δυσκολο να ετοιμαζουν ενα δισκο επι 2 χρονια και να μη τον προωθησουν σε φεστιβαλ, μιας και απ’ αυτα αρχιζουν (με τα τωρινα δεδομενα). Ιδωμεν.

Εδιτ: Ξεχασα κατι:

British heavy metal legends JUDAS PRIEST will headline the first installment of this year’s Trondheim Rock Festival, which is set to take place June 6-7, 2008 at Lerkendal Stadium in Trondheim, Norway. The festival billing is shaping up as follows:

JUDAS PRIEST
QUIREBOYS
STAGE DOLLS
PAGANS MIND
CRAZY LIXX
DAISY’S DEAD

IRON MAIDEN will headline the second installment of the Trondheim Rock Festival on July 22, 2008 at the same venue.

Για μενα ειναι πλεον εντελως σιγουρο…Σιγα μην δεν ερθουν. Ειναι σαν να λενε τα καλαντα σε μια μεζονετα 4 διαμερισματων και να μην τα πουνε στο 1 :stuck_out_tongue: