Judas Priest Epitaph Tour 2011

Ρε δεν παει να ψιθυριζει ο Χαλφορντ, εγω θα ειμαι εκει και θα προσκυναω και θα τραγουδησω περισσοτερο απο αυτον ξερω γω. Απλα να τους δω, τιποτα αλλο.

Mην υπερβαλλουμε κιολας.

Οταν παιζουν οι Priest, δε νομιζω να υπαρχει καποιος που αδιαφορει, επειδη θεωρει οτι κανουν κακη εμφανιση. :?

Αυτο που ειπα εγω ειναι οτι δεν ειναι τοσο παραξενο να μην ξερει ο κοσμος τα λογια σε πολλα κομματια.

ρε και μπροστα σε 100 ατομα να παιξουν,απο τα οποια ουτε οι μισοι δεν θα ξερουν τους στιχους εμεις θα ειμαστε εκει και θα τα κανουμε ολα πουτανα!

Εγω δεν λεω να ξερουν ολους τους στιχους, ουτε εγω τους ξερω ολους. Εγω αναφερθηκα με αφορμη το post του Γρακχου σε καποιους κλασικους που πανε στις συναυλιες και κοιτανε με απορημενο βλεμμα μεχρι να παιχτουν τα 1-2 κομματια που ξερουν. Δεν με ενοχλουν, δικαιωμα του του καθενος, αλλα μερικες φορες οταν τους βλέπεις να κανουν πανικο και ακομα και πιτ σε αυτα τα 2 μονο κομματια τα παιρνεις λιγο.

Του 08’ τηρουμενων των αναλογιων για μενα ηταν μπομπα.Δε τους ειχα ξαναδει αλλα θυμαμαι οτι εφυγα με το κεφαλι ψηλα,το κατω.Κι οχι απλα λογω λατρειας,πιστευω οτι αντικειμενικα η αποδοση ολων ηταν κομπλε(ενταξει ειχε ξεχωρισει ο KK,μιλαμε το παλικαρι ειχε ερθει καβλωμενο).Εχει τον τροπο του ο Καραφλας να τα ζυγιζει τα τραγουδια και να τα φερνει εκει που μπορει,τα περισσοτερα τουλαχιστον,χωρις να χανεται η νγκαβλα.Ζοριζοταν ρε παιδι μου(οκ,σε Παυσιπονο και Dissident ειχε γινει σα παντζαρι απο το ζορισμα αλλα λογικο ε,εκει τι να προσαρμοσεις),τον εβλεπες που ηταν ολη την ωρα με κλιση σωματος 90 μοιρες για το διαφραγμα κτλπ αλλα η καβλα καβλα,ηταν σε μια χαρα επιπεδο η φωνη του,τα μεσαια του ειδικα ηταν πεντακαθαρα.Και φτανει πια με το ‘‘αχναρθουν’’,τις εγκυρες πηγες και τις πιθανοτητες,αφου το πε Αυτος απο μονος του οτι ερχονται,τελοc.

ισχυει αυτο…και εγω δεν εχω προβλημα με αυτους,αλλα οταν ειδα εναν στους Annihilator που εκανε χαμο μονο στο Alison Hell με ξενερωσε η οταν ειδα στους Metallica αρκετους να ξερουν μονο τα One,Master Of Puppets και Nothing Else Matters…ειπα που καταντησαμε…

Καλα αν ειναι σε τετοια φορμα ο Ρομπ (αν και ακουσα οτι με το προσωπικο του γκρουπ ειναι βελτιωμενος φετος) θα μου αρκουσε και με το παραπανω.

Aν δεν εχει πεσει επεξεργασια σ’ αυτο που ποσταρε ο μαρτιαν, τοτε ετοιμαστειτε να αφησουμε τα μυαλα μας, ε! :vibrate:

ε…όλο και λιγο θα εχει πειραχθεί…είναι το dvd απο την επετειακή εκδοσή του british steel…

αν στην φωνή ο rob δεν ακούγεται “πειραγμένος”

Εμενα δε με τρελανε το video και θεωρω οτι σιγουρα δεν ειναι πειραγμενο.

Μια νορμαλ αποδοση ειναι.Εμενα μου αρεσε πιο πολυ η live εκδοση του Rage απο το ιδιο dvd:

Ρε ετσι κι αλλιως θα αφησουμε τα μυαλα μας,τελευταια φορα που θα τους δουμε live θα ναι.

Δεδομενου οτι προκειται για εκτελεση του Victim Of Changes εν ετει 2009, ειναι καταπληκτικο.

Δε μιλαμε για οποιοδηποτε τραγουδι των Priest.

Μιλαμε για το Victim Of Changes, χωρις να αναφερομαι στο οτι συγκαταλεγεται στα κορυφαια τους, αλλα στο οτι ειναι απο τα πιο απαιτητικα κομματια τους στα φωνητικα.

Aυτο βασικα.

Μου εκανε εντυπωση που προσπαθησαν να το παιξουν καν. Και το αποτελεσμα μου φαινεται ακρως ικανοποιητικο.

νταξει αυτα ειναι!αν ο Halford εχει αυτην την αποδοση και το καλοκαιρι θα τα γαμησουμε ολα (οχι οτι δεν θα τα γαμησουμε ολα οπως και να χει)

Που το βλέπετε το ωραίο; Έχετε δει ωραία εκτέλεση του συγκεκριμένου κομματιού? Νομίζω ή φάτσα του Tipton στο 3:00 τα λέει όλα… [-X

Εγω ζω στο 2010 και βλεπω μια ικανοποιητικη/καλη εμφανιση. Εσυ εκει πισω στο 1976 που ζεις, δωσε χαιρετισματα στον νεαρο Ρομπερτ που τραγουδαει το Victim Of Changes καταπληκτικα!

πεστα μαν!!!

Και ο νεαρός Ripper το έλεγε μια χαρά μην ανησυχείς εν έτει 2001 rockwave. Αν Σε ικανοποιούν εσένα αυτές οι εφφεκτοστριγλιές ok τότε πάω πάσο.

Αρα να υποθεσω οτι εισαι περισσοτερο του συγχρονου μεταλ ή συγκροτηματων του τωρα, ε? Ή εστω δεν πατας σε συναυλιες δεινοσαυρων/μεγαθηριων/πες το οπως θες. Γιατι κανεις δεν τραγουδαει οπως 20 χρονια πριν, γιατι ο αλλος δειχνει παππους, γιατι παιζουν πολλα εφφε κτλ κτλ…

Αντιθέτως… Ότι νοσταλγώ καλές εποχές δεν σημαίνει ότι δεν πατάω σήμερα. Δηλαδή του Ozzy που του κλείνει η φωνή σε κάθε encore? Δεν έχω πρόβλημα αλλά ΊΣΩΣ λέω ΊΣΩΣ είναι καλό να μην παίζονται κάποια κομμάτια αν είναι να βιάζουν τα ίδια τους δημιουργήματα. Ο rob ίσως ειναι η μόνιμη κρυστάλλινη φωνή που δεν περίμενα ποτε να κάνει αυτό το εφφεκτογρύλισμα που ακούς σε “σύγχρονο” metal στα high range vocals.
Εκτός αυτού ο άνθρωπος αλλάζει μέχρι και το slow part version. Μήπως έχει ξεχάσει πως το τραγούδαγε? Εμένα προσωπικά με απογοητεύει η συγκεκριμένη εκδοχή του κομματιού. Judas Priest είναι δεν χρειάζεται οπωσδήποτε να παίζουν το Victim of Changes. Ένα Judas Priest - Beyond the Realms of Death [SPOILER]http://www.youtube.com/watch?v=F2i1dinm3UE[/SPOILER]με αφήνει πλήρως ικανοποιημένο.

Δεν ηθελα να μπω στη διαδικασια αντιπαραθεσης-συγκρισης, αλλά μετα απο τα δικα σας λινκ ειδα αυτο http://www.youtube.com/watch?v=bMgBLtl_0S0&feature=related και ομολογω οτι ενθουσιαστηκα οσο κι απογοητευτηκα.

Απογοητευτηκα διοτι το Painkiller ηταν ενας δισκος-σταθμος με τραγουδια-ξυραφιες και φωνητικα αποκοσμα, τα οποια ειναι αδυνατο πια να πιασει ο γιγαντας. Ομως ενθουσιαστηκα διοτι ενας 60χρονος σαν τον Ρομπ ειναι πολυ ωριμος και εξυπνος πια ωστε να μην κανει ταρζανιες στο Hell Patrol, παει το τραγουδι εκει που αρμοζει στη φωνη του (κι ο,τι εμεινε απο αυτη), μια πολυ τιμια σταση.

Δε νομιζω οτι μονο ενας απο εμας εχει δικιο. Υπαρχουν δυο οψεις του νομισματος και ειναι πραγματικες. Ο “προπονητης” βλεπει απο τους “παικτες” του στην προπονηση πραγματα που δεν βλεπουν οι οπαδοι και οι επιλογες στην “ενδεκαδα” μερικες φορες ξενιζουν. Μερικες φορες τα ρισκα δεν φερνουν τη νικη.

Με τον ιδιο τροπο, θεωρω οτι για να επιλεγει η μπαντα να παιξει τραγουδια που οι “οπαδοι” θεωρουν οτι δεν εχουν “θεση στην ενδεκαδα”, κατι παραπανω θα ξερουν. Θα το εχουν εξετασει, συνεπως γιατι εμεις να αμφιβαλουμε για τις αποφασεις τους; Αυτο δε σημαινει, φυσικα, οτι δε θα πουμε την αποψη μας αν ο Χαλφορντ ειναι σε φορμα ή αν δεν μπορει πια να τραγουδησει “σωστα”, ομως στο τελος παντοτε θα μιλαμε για εναν 60χρονο ανδρα (εστω, με μοναδικη φωνη) και δεν πρεπει να το ξεχναμε!